Skocz do zawartości

Na jakich gruntach bez pozwolenia ?


Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów !

Czytam sławetny art.29 Prawa Budowlanego i nie znajduję jednoznacznego wskazania czy możliwość budowania bez pozwolenia (np. za zgłoszeniem), określonych obiektów np. wiat, altan, bud.gospodarczych dotyczy ich stawiania tylko na działkach budowlanych czy także na gruntach ornych i innych (oczywiście własnych) ?

Chciałbym wystawić budynek gospodarczy do obsługi pasieki. Jedno i drugie planuję usytuować w oddaleniu od wsi, budynek na gruntach rolnych przy lesie, ule płytko przy brzegu już w zadrzewieniu (pole i las są moje). Czy w takiej sytuacji wystarczy zgłoszenie, czy najpierw muszę przekwalifikować kawałek gruntu pod przyszły budynek ???

Proszę o poradę.....
Link do komentarza
Przepisy dość jasno określają możliwość budowy na gruntach rolnych - takie budynki mogą być stawiane jedynie jeśli wiążą się z produkcją rolną. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłosić w urzędzie zamiar takiej budowy i zależnie od zajętego stanowiska - budować lub wystąpić o pozwolenie na budowę.
Link do komentarza
Szanowna Redakcjo !

Bardzo dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Myślę, że stawianie budynku gospodarczego do obsługi zarejestrowanej pasieki w jej pobliżu (i na zapuszczonej łące), ma wszelkie cechy związku z produkcją icon_smile.gif

Ponieważ ma to być budyneczek wolnostojący, parterowy, o pow.zabudowy do 25m2 spróbuję realizacji tylko na zgłoszenie.

Dlatego raz jeszcze bardzo proszę o wsparcie i wskazanie podstaw prawnych do takiego sytuowania budynku.
(Chodzi mi w szczególności o "Przepisy [które] dość jasno określają możliwość budowy na gruntach rolnych - takie budynki mogą być stawiane jedynie jeśli wiążą się z produkcją rolną").

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...