Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jarekt

futryna- jak głeboko?

Recommended Posts

Witam znawców icon_smile.gif
mam baaardzo nietypowe pytanie- jak gleboko zazwyczaj wchodzi w podloge futryna drzwi? jest metalowa, jesli ma to znaczenie. To wazne bo...narzeczonej wpadl pierscionek zareczynowy w futryne- nie zartuje...- i zastanawiam sie czy jest szansa go wyjac... np wywiercajac dziure przy podlodze w futrynie.

To chyba nie ma znaczenia- przynajmniej dla jego wydobycia, tak? wiec ja prywata tu nie bede szafowal. Nie szukam psychologa, tylko pomocnego czlowieka, ktory potrafi mi odp na moje pytanie.

Należy domyślać się, że wpadł przez otwór do ryglowania zamka. Wyjęcie może być trudne, bo nie wiadomo na jakiej wysokości mógł się zawiesić (futryna jest kotwiona wewnątrz do ściany). Nie wykluczone, że trzeba będzie wyciąć jej fragment lub zostawić jako spadek dla potomnych.

Oj szkoda zostawiać dla potomnych pierścionka zaręczynowego, gdyż koszt demontażu futryny i ponownego montażu poinien być dużo mniejszy od kosztu pierścionka. Poza tym bardzo szkoda takiego pierścionka. Nie za bardzo wiem czy magnez np złapałby pierścionek przez futrynę. I czy w ogóle złapał by pierścionek. Można nim próbować.. Kolejna sprawa pod podłogę na pewno nie wchodzi więcej jak 5cm w ścianę to zdecydowanie mniej. tylko pytanie jak była futryna montowana czy na piankę czy też na kotwy. Jak na piankę to możne być plus gdyż można wykuć pasek niedługi przy futrynie i zobaczyć czy jest tam pierścionek.

Pozdrawiam

Bardzo dziekuje za pomoc Redakcji i NiceManowi. Na szczescie juz po klopocie - faktycznie nie siegala nizej niz 5cm ponizej podlogi i jak wywiercilem wystarczajaco duzy otwor w futrynie to za pomoca drutu wyciagnalem pierscionek. No ale pozostaje dziura...ale to juz kwestia kamuflazu icon_smile.gif Aha- magnez nie przyciagnie zlota icon_smile.gif
POZDRAWIAM

Ciesze sie, że się udało icon_smile.gif Hehe co do kamuflażu to wywierciłeś w futrynie dziurę czy pod futryną icon_biggrin.gif Jak pod to gipsem.
ale jak w futrynie to będzie trochę zabawy icon_smile.gif Można dospawać paseczek blaszki metalowej i ją zeszlifować bądź też spróbować na jakiś klej do blachy icon_smile.gif i przykleić blaszkę i również zeszlifować icon_smile.gif

Pozdrawiam

Cytat

To chyba nie ma znaczenia- przynajmniej dla jego wydobycia, tak? wiec ja prywata tu nie bede szafowal. Nie szukam psychologa, tylko pomocnego czlowieka, ktory potrafi mi odp na moje pytanie.

To jest urocze. icon_smile.gif Tyle treści kryje się za tym jednym zdarzeniem że można książkę napisać i Nobla dostać. icon_biggrin.gif Życzę wszystkiego, wszystkieeego NAJLEPSZEGO na długie lata. icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Cena za ten domek w takim stanie jaki jest teraz nie jest wygórowana, gdyby jeszcze udało się coś utargować było by super. Mury jak na zdjęciu wyglądają zdrowo, wymagają jedynie ocieplenia. W środku najgorszą robotę masz już zrobioną, przygotowane wszystko do wylewki i takie tam. Co do pomieszczeń na poddaszu to musiałbyś doliczyć schody i ocieplić dach oraz zrobić zabudowę, najprościej z płyt karton-gips. Jeżeli robiłbyś wykończenie systemem gospodarczym to strzelam tak około jeszcze 100 tys byś musiał włożyć. Biorąc pod uwagę cenę 135tys i 100tys  za wykończenie miałbyś niezły domek za 235 tys, czyli za dość atrakcyjną cenę.
    • Właśnie jak to zawsze bywa rozchodzi się o kasę... Za tynki maszynowe trzeba zapłacić ok 30 zł za metr, a podejrzewam że klej plus ewentualna siatka wychodzą dużo taniej. Najchętniej to zamowił bym firmę i niech robią ale trzeba trochę zaoszczędzić kase i jakieś prace samemu wykonać. Chyba że jak to kolega uroboros napisał że jak firma się postara to ściany będą równe i bez tynków się obejdzie. 
    • No to chyba ja zawiniłem w takim razie przepraszam, że nie uprzedziłem aby założyli dziennik na FBD a nie  na FM. I chyba pisanie w temacie nie jest Twoją słabą stroną. A jaki ja niby link wstawiłem? Coś Ci sie pokiełbasiło. I wytłumacz mi swoją myśl że ludzie nie chcą budować bez ścianki kolankowej bo utracą p.u.? Język się zmienia chyba tylko u Ciebie. Mnie jak nauczyli w szkole tak do dziś pamiętam i nie słyszałem aby coś zmieniło się w języku polskim. Takim stwierdzeniem uświadomiłaś mnie i innych, że jesteś śmierdzącym leniem pisząc niechlujnie.  Powiadasz, że zmiany wymuszają użytkownicy, jacy użytkownicy? chyba tacy jak ty.  Wychodzi na to, że robisz to z premedytacją bo nie chcę ci sie pisać "ą" czy "ę" , a wiesz że tym sposobem łamiesz zasady Regulaminu? Ale co tam, laski nie nie musisz mi  robić, pisz jak chcesz, ciekawe jak długo  
  • Popularne tematy