Skocz do zawartości

Własny projekt - prosze o opinie


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie kupna dzialki budowlanej i narazie wstepnego projektowania domu. Dom ma byc nietypowy, poniewaz dwu czesciowy niesymetryczny, ale jednobrylowy. Pierwsza mniejsza czesc ma byc dla mojego ojca, druga wieksza dla mnie.
Zakupilem program "Sam zaprojektuj: Dom i wnetrze" i wzialem sie do roboty. Musze przyznac, ze udalo mi sie osiagnac duzo z tego co sobie zalozylem. Moja czesc projektu jest prawa, taty lewa.

Dom bedzie posiadal piwnice w ktorej bedzie sie znajdowal piec, stad brakuje stosownych pomieszczen na parterze a sa wejscia do piwnicy.

Zanim oddam moje rysunki architektowi, ktory zrobi z nim co trzeba, chcialbym zasiegnac opinii innych osob, ktore moga zobaczyc cos, co ja moglem pominac i pomoc mi uniknac jakis istotnych bledow icon_smile.gif Wazne dla mnie jest, aby projekt nie zawieral czegos, co moze byc drogie w wykonaniu, dom ma byc mozliwie tani w budowie.

Dziekuje za wszelkie opinie icon_smile.gif

Parter:

DSC01446.jpg



Piętro:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ja tam żadnym architektem nie jestem ale moim zdaniem niepotrzebnie zawaliłeś salon schodami na piętro... osobiście wstawiłbym je w miejsce gdzie teraz jest łazienka a schody do piwnicy starałbym się zmieścić pod nimi.
Wtedy w miejscu gdzie teraz są schody do piwnicy mógłby być sobie mały kibelek a w salonie byłby salon z prawdziwego zdarzenia. Na gorze natomiast nadal miałbyś jeden pokój lekko kichowaty ale tym razem byłby to pokój 2 i byłby mniejsza kiszką bo krótsza za to pokój nr 1 stałby się ładną dużą sypialnią i jeszcze miałby fajny zaułek na garderobę.

Pozdrawiam
Simon
Link do komentarza
Cytat

Ja tam żadnym architektem nie jestem ale moim zdaniem niepotrzebnie zawaliłeś salon schodami na piętro... osobiście wstawiłbym je w miejsce gdzie teraz jest łazienka a schody do piwnicy starałbym się zmieścić pod nimi.
Wtedy w miejscu gdzie teraz są schody do piwnicy mógłby być sobie mały kibelek a w salonie byłby salon z prawdziwego zdarzenia. Na gorze natomiast nadal miałbyś jeden pokój lekko kichowaty ale tym razem byłby to pokój 2 i byłby mniejsza kiszką bo krótsza za to pokój nr 1 stałby się ładną dużą sypialnią i jeszcze miałby fajny zaułek na garderobę.



Dzieki za opinie, ale chcialem miec tak zrobione schody z brzegu salonu. U mnie w rodzinie jest dom, gdzie konkstrukcja schodow zostala pospawana ze stalowych profili i wyszlo super, sa solidne, nie skrzypia i wygladaja lekko i takie wlasnie chcialem u siebie w tym miejscu.
Link do komentarza
witaj. Nie wiem w jaki wieku jesteś Ty i Twój tata, sugerowałabym jednak żebyś pomyślał ułożenie domu w ten sposób, żeby mozna kiedyś było zrobić jedną całość, z tymi schodami pomyśl dobrze. Niby ładnie to wygląda, ale napewno nie jest praktyczne. Oczywiście wcale nie musi być.... Ja mam schody z holu. wiesz, ja biorę pod uwagę fakt, że nie uda mi sie zrobić dołu i góry równoczesnie i nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek remontu, czy malowania na poddaszu ze schodami w salonie. Gratuluję natomiast twórczości, icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja nie mam jeszcze 30 lat. Co bedzie pozniej, to nie wiem i trudno zgadywac, jak nie postawimy czegos przyleglego do siebie na jednej dzialce, to sami osobno tego nie zrobimy.

Nie przepadam za zamknietymi schodami, nie podoba mi sie jak kazde tego typu miejsce jest zabudowane scianami, wole bardziej otwarte powierzchnie. Powierzchnia tego co zaprojektowalem nie jest duza i wydaje mi sie, ze z dosyc malo porecznymi schodami osiagnalem stosunkowo duzo miejsca do uzytku.

Jaki sa wady takiego polozenia schodow? icon_cool.gif

Remont jest czyms w miare przejsciowym, wiec nie jest to zbyt duzy argument przeciwny, poza tym by wejsc na gore nie trzeba przechodzic przez caly salon bo schody za z brzegu (mam na mysli swoja czesc) icon_smile.gif

Dziekuje za uznanie icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...