Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak sprawdzić architekta?


Recommended Posts

Cytat

Jak się przekonać,czy można powierzyć mu zaprojektowanie domu?Gotowy projekt mogę przed zakupem dokładnie obejrzeć, porównać z innymi, ocenić...a co z architektem?Upewnij się, czy architekt tak naprawdę ma czas,żeby zająć sie Twoim zleceniem.Moim zdaniem to bardzo ważne, bo z własnego doświadczenia wiem, że wiele pracowni traktuje projektowanie domów jednorodzinnych jak jakieś dodatkowe zajęcie( i mniej dochodowe oczywiście). Może zdarzyć się taka sytuacja, że Twój projekt wykona niedoświadczony student, a nie szanowany szef architekt(bo ten ma inne, bardziej intratne zlecenia)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Może zdarzyć się taka sytuacja, że Twój projekt wykona niedoświadczony student, a nie szanowany szef architekt(bo ten ma inne, bardziej intratne zlecenia)A potem my się zastanawiamy dlaczego np. normy podane w projekcie są trzy razy niższe od faktycznej ilości styropianu jaki musimy położyć na ściany żeby nam było ciepło.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Architekt powinien posiadać własne portfolio (czy jak się to nazywa w przypadku architekta). Wykaz realizacji do wglądu, a jeżeli jest tuż po szkole - referenje. Tyle że w praktyce bywa jak bywa. icon_sad.gif


Warto chyba poszukać takiego architekta, który specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych.Jeżeli ktoś robi to od lat, to może służyć doświadczeniem (nie tylko projektowym).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Warto chyba poszukać takiego architekta, który specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych.Jeżeli ktoś robi to od lat, to może służyć doświadczeniem (nie tylko projektowym).


Takich architektów jest mało i są zawaleni robotą. Ale może jest to jakiś sposób.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Najlepiej pocztą pantoflową - z polecenia sąsiadów - jeśli oni byli zadowolenie z tego architekta i projektu oczywiście - to my tez pewnie nie pożałujemy tego wyboru.A ja tu gdzieś czytałem że ktoś właśnie tą drogą nabawił się "fachowców" że gorszych ze świecą szukać.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A ja tu gdzieś czytałem że ktoś właśnie tą drogą nabawił się "fachowców" że gorszych ze świecą szukać.


Pewnie sąsiad zalazł mu za skórę to sie zemścił i tyle - albo zupełnie nieświadomie - może tamten był zadowolony z pacy tych fachowców - a ten drugi zbyt wymagający?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pewnie sąsiad zalazł mu za skórę to sie zemścił i tyle - albo zupełnie nieświadomie - może tamten był zadowolony z pacy tych fachowców - a ten drugi zbyt wymagający?Ja nie wiem.. Dobra praca to dobra praca. Nie ma różnicy kto ją obserwuje z zewnątrz. A jak ktoś ma niskie wymagania to potem trzy razy tyle dopłaci.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 1. Widocznie zabiegal o blachodachówkę.  I konserwator uległ.  Blachodachówka sprawia wrażenie wygodnej, ale deszcz tłucze w nią niemiłosiernie, poza tym wystarczy rysa, i leci - dachówka moim zdaniem, choc droższa - jest lepsza. Ale to moja opinia.   2. Ja bym brał ten strych za remont dachu - a potem poprostu dołączył go do waszego mieszkania. Tego nikt wam nie może zabronić. Czyli nie kolejny lokal, ale powiększenie obecnego o strych.   Powierzchnia lokalu chyba nie jest ograniczona planem?
  • Witam. Mam pytanie odnośnie, w następnym roku bym chciał zainwestować w wybudowanie nieruchomości w stan zamknięty na sprzedaż. Mam firmę jedno osobową  i świadczę usługi budowlane które są opodatkowane podatkiem ryczałcie. W jakiej formie mogę rozliczyć taką inwestycję, jaki podatek będzie mnie obowiązywał? Czy mogę go spędzać na ryczałcie?
  • Przede wszystkim fachowa - tzn. do obicia mebli.  Plamoodporna - dobrze wyżej radzi, ładna, pasująca do mebli, przyjemna w dotyku, silna. najlepiej znajdź taki sklep tapicerski - wtedy jeszcze cos ci poradzą - no i zobaczysz bezpośrednio. Wysyłowe kupno jest  wygodne - ale wtedy, gdy wiesz co kupić, masz trochę doświadczenia.
  • Jak masz problem z trzymaniem szklanki z herbatą, czy piwem, albo z trzymaniem  moczu - to koniecznie...   Dlaczego wodoodporna??? może PLAMOODPORNA...   Jak wymienisz samą piankę, to nabierzesz wprawy i za niedługi czas będziesz umiał szybko powtórzyć tą operację, jak się znowu "wysiedzi"...   Jeśli ma to być NA DŁUŻEJ - trzeba wymienić sprężyny... ale to trzeba UMIEĆ... mieć dostęp do nowych sprężyn w odpowiednim wymiarze (można zamówić w specjalistycznym zakładzie z przesyłką), wiedzieć KTÓRE i JAK zamontować, żeby nie "wystrzeliły"... (da się, bo przecież tapicer tak robi)...   Masz czas i chęci - wszak nie święci garnki lepią - próbuj, ale tak, żeby za jakiś czas tapicer zechciał przyjąć do poprawek, albo do odtworzenia układu sprężyn...  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...