Skocz do zawartości

Jak sprawdzić architekta?


Recommended Posts

Cytat

Jak się przekonać,czy można powierzyć mu zaprojektowanie domu?Gotowy projekt mogę przed zakupem dokładnie obejrzeć, porównać z innymi, ocenić...a co z architektem?



Upewnij się, czy architekt tak naprawdę ma czas,żeby zająć sie Twoim zleceniem.Moim zdaniem to bardzo ważne, bo z własnego doświadczenia wiem, że wiele pracowni traktuje projektowanie domów jednorodzinnych jak jakieś dodatkowe zajęcie( i mniej dochodowe oczywiście). Może zdarzyć się taka sytuacja, że Twój projekt wykona niedoświadczony student, a nie szanowany szef architekt(bo ten ma inne, bardziej intratne zlecenia)
Link do komentarza
Cytat

Może zdarzyć się taka sytuacja, że Twój projekt wykona niedoświadczony student, a nie szanowany szef architekt(bo ten ma inne, bardziej intratne zlecenia)



A potem my się zastanawiamy dlaczego np. normy podane w projekcie są trzy razy niższe od faktycznej ilości styropianu jaki musimy położyć na ściany żeby nam było ciepło.
Link do komentarza
Cytat

Architekt powinien posiadać własne portfolio (czy jak się to nazywa w przypadku architekta). Wykaz realizacji do wglądu, a jeżeli jest tuż po szkole - referenje. Tyle że w praktyce bywa jak bywa. icon_sad.gif


Warto chyba poszukać takiego architekta, który specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych.Jeżeli ktoś robi to od lat, to może służyć doświadczeniem (nie tylko projektowym).
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej pocztą pantoflową - z polecenia sąsiadów - jeśli oni byli zadowolenie z tego architekta i projektu oczywiście - to my tez pewnie nie pożałujemy tego wyboru.



A ja tu gdzieś czytałem że ktoś właśnie tą drogą nabawił się "fachowców" że gorszych ze świecą szukać.
Link do komentarza
Cytat

Pewnie sąsiad zalazł mu za skórę to sie zemścił i tyle - albo zupełnie nieświadomie - może tamten był zadowolony z pacy tych fachowców - a ten drugi zbyt wymagający?



Ja nie wiem.. Dobra praca to dobra praca. Nie ma różnicy kto ją obserwuje z zewnątrz. A jak ktoś ma niskie wymagania to potem trzy razy tyle dopłaci.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...