Skocz do zawartości

postawienie szopki przed uzyskaniem pozwolenia na budowe


Recommended Posts

Jestem w trakcie załatwiania warunków zabudowy, niestety sprawa ciągnie się od grudnia :/ Obawiam sie, że nie dam rady rozpocząć w tym roku budowy i pewnie pozwolenie na budowę będę załatwiać do końca roku.

Czy w takiej sytuacji mogę postawić szopkę do budowy (nie mając pozwolenia na budowę). Szopka ma być wybudowana tymczasowo, ale z siporeksu zamiast drewna. Z tego co wiem to nie mogę, ale może idzie to jakoś obejść icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem w trakcie załatwiania warunków zabudowy, niestety sprawa ciągnie się od grudnia :/ Obawiam sie, że nie dam rady rozpocząć w tym roku budowy i pewnie pozwolenie na budowę będę załatwiać do końca roku.

Czy w takiej sytuacji mogę postawić szopkę do budowy (nie mając pozwolenia na budowę). Szopka ma być wybudowana tymczasowo, ale z siporeksu zamiast drewna. Z tego co wiem to nie mogę, ale może idzie to jakoś obejść icon_biggrin.gif



Wszystko zależy od tego ile masz szczęścia, jakich sąsiadów itd. i też od tego jaka ta szopka. Moi majstrzy postawili dom, a inwestor dostał dopiero pozwolenie na budowę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Jeśli powierzchnia zabudowy budynku nie przekracza powierzchni 25 m2 to jest wymagane tylko zgłoszenie zamiaru budowy.

Liczba budynków gospodarczych nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 działki. Oczywiście powierzchnie zabudowy pod pojedynczy budynek nie sumują się i nie można bez pozwolenia postawić np. jednego o powierzchni 50 m2 zamiast dwóch o pow. 25 m2.

Zgłoszenia zamiaru budowy obiektu należy dokonać w wydziale architektury starostwa powiatowego na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót. Jeśli w tym czasie urząd nie zgłosi zastrzeżeń, można będzie przystąpić do budowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...