Skocz do zawartości

Walka z Urzędem Miejskim


Recommended Posts

Witam.
W 2005 roku wystąpiłem do gminy o wydanie decyzji o ustaleniu warunkow na budowę domu jednorodzinnego.
Otrzymałem odpowiedź że decyzja zostaje zawieszona na rok (zarządzenia unijne,czyli bałagan w urzędzie). Po upływie roku brak odpowiedzi. Interweniowałem w tej sprawie.Otrzymałem w koncu zgodę po prawie 8 miesiącach czyli w drugiej polowie 2007 roku.
W dokumentach tych znalazłem błąd. Złożyłem pismo o korektę błedu. W tej chwili mija czwarty miesiąc od dnia złożenia pisma i nie mam żadnej odpowiedzi. Na moje pytania ciągle ta sama odpowiedź - przykro nam to nie zależy od nas.
Mam pytanie czy można podać urzad gminy do sądu o odszkodowanie z tytułu wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny na przełomie lat 2005-2008 która to podwyżka miała miejsce w okresie wydłuzonego (z winy gminy) oczekiwania na otrzymanie zezwolenia na budowę.
Z góry dziękuję za radę.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
W 2005 roku wystąpiłem do gminy o wydanie decyzji o ustaleniu warunkow na budowę domu jednorodzinnego.
Otrzymałem odpowiedź że decyzja zostaje zawieszona na rok (zarządzenia unijne,czyli bałagan w urzędzie). Po upływie roku brak odpowiedzi. Interweniowałem w tej sprawie.Otrzymałem w koncu zgodę po prawie 8 miesiącach czyli w drugiej polowie 2007 roku.
W dokumentach tych znalazłem błąd. Złożyłem pismo o korektę błedu. W tej chwili mija czwarty miesiąc od dnia złożenia pisma i nie mam żadnej odpowiedzi. Na moje pytania ciągle ta sama odpowiedź - przykro nam to nie zależy od nas.
Mam pytanie czy można podać urzad gminy do sądu o odszkodowanie z tytułu wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny na przełomie lat 2005-2008 która to podwyżka miała miejsce w okresie wydłuzonego (z winy gminy) oczekiwania na otrzymanie zezwolenia na budowę.
Z góry dziękuję za radę.



Nie jestem prawnikiem. A to jest sprawa dla prawnika. Mogę powiedzieć jedynie że pewnie jest to możliwe choć trudne. Bo Miasto powie że ono nie jest odpowiedzialne za wzrost cen na rynku i będzie miało rację. Ale jest odpowiedzialne za przetrzymywanie dokumentów tym samym narażanie Pana na straty wynikające z opóźnień. Tyle dywagacji. Prawnik weźmie parę złotych za poradę a jeśli sprawa będzie do wygrania to ją poprowadzi. Tylko musi to być dobry prawnik i może się okazać że odszkodowanie jeśli sąd takie zasądzi może być mniejsze niż koszty procesu.
Link do komentarza
Moim zdaniem nie masz co liczyć na takie odszkodowanie - ale po porade do prawnika możesz się udać - to dużo nie kosztuje.
Możesz natomiast złożyć skargę na nich, skoro tak długo przetrzymują twoje dokumenty - na wszystkie takie sprawy maja jakis okreslony czas - jeśli się w nim nie zmieszczą - to ich wina...
Link do komentarza
Dziękuję wszystkim za rady a szczególnie redakcji. Myślę że już żyjemy w innych niż komunistyczne czasy a era
kupowania wcześniej już minęła. Chyba najwyższy czas aby padła totalitarna władza urzędów a obywatele tego kraju
zaczęli być traktowani jak petenci a nie jak intruzi. Nie wiem czy moje myślenie to nie utopia??
Link do komentarza
Wczoraj rozmawiałem z Czechem,który od kilku miesięcy prowadzi tam działalność gospodarczą.Księgowość VAT jest tak prosta,że robi to sam,nie mając żadnego w tym temacie doświadczenia.
Jak bym miał bliżej chyba przeniósł bym f-mę do Czech.
Skala rozwoju naszej biurokracji jest porażająca.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...