Skocz do zawartości

Okno kolankowe


Recommended Posts

Witajcie mam problem, który mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać . Chodzi o okna kolankowe i ich producentów
Ja tylko spotkalam sie z firmami produkujacymi te okna takimi jak Fakro i Velux i koszt nap w Fakro moich 4 okien połaciowych razem z kolankowymi to 12 tys zł !!!!!!

Nigdzie w necie nie mogę z naleźć innych producentów tych okien icon_sad.gif

http://www.fakro.pl/htmli/119.php

A może wy znaleźliście inne rozwiązanie tego pomysłu ?
Zastanawialam się czy nie można wstawić pionowego zwykłego okna i jakoś połączyć je z połaciowym

Koszt kolankowego okna z tych firm jest 3 razy droższy od połaciowego !!!!!! Dla mnie to jakiś absurd zupełny

zdjęcie dla tych co nie wiedzą jak wygladaja okna kolankowe icon_smile.gif z galerii Fakro

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Z tego co ja się orientuję to jest czterech producentów okien dachowych (niekoniecznie kolankowych): roto, velux, fakro, okpol. Jeżeli coś znajdziesz innego to pewnie to okno jednego z tych producentów pod inną marką.

Wracając do Twojego pytania, to prawdopodobnie będziesz miał problemy ze spasowaniem tych dwóch okien, więc ja bym nie ryzykował.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie mam problem, który mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać . Chodzi o okna kolankowe i ich producentów
Ja tylko spotkalam sie z firmami produkujacymi te okna takimi jak Fakro i Velux i koszt nap w Fakro moich 4 okien połaciowych razem z kolankowymi to 12 tys zł !!!!!!

Nigdzie w necie nie mogę z naleźć innych producentów tych okien icon_sad.gif

http://www.fakro.pl/htmli/119.php

A może wy znaleźliście inne rozwiązanie tego pomysłu ?
Zastanawialam się czy nie można wstawić pionowego zwykłego okna i jakoś połączyć je z połaciowym

Koszt kolankowego okna z tych firm jest 3 razy droższy od połaciowego !!!!!! Dla mnie to jakiś absurd zupełny

zdjęcie dla tych co nie wiedzą jak wygladaja okna kolankowe icon_smile.gif z galerii Fakro

[attachment=1079:FPP17.jpg]



znalazłam coś takiego:

http://www.okna-sokolka.pl/do_zespolen,23.html
Link do komentarza
Cytat



dziekuje za podpowiedzi
ale to sa te okna własnie okna kolankowe

bedziemy kombinować jednak aby połączyć te okna na murłacie pianka blacha i kołnierz i wydaje mi sie ze powinno byc dobrze . A jak nie na murłacie to za pomocą innej belki pomocniczej . Muszę spotkać się z dekarzem i omówić szczegóły montażu . Nie wierzę że nie ma innego rozwiązania na to jak tylko i wyłacznie zakup okna w cenie 2 tys zł za 1 a zwykle okienko 200 zł i rozchodzi się tylko o moduł do zespolenia pionowego KD
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
napewno rozwiązanie gotowe jest lepsze niż łączenie w ten sposób możecie mieć z tym problemy za jakiś czas no i te okna się otwierają i robi się taras a z tej przeróbki tego nie uzyskacie owszem ceny są duże ale czasem warto zapłacić. Niestety kwestia finasowa często przeważa.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
W internecie znalazłem następujące zastrzeżenia dotyczące okien kolankowych:

1. okna te wcale bardziej nie doświetlają pomieszczenia - przez dachowe
wpada wystarczająco dużo światła

2. wycięcie murłaty wyraźnie osłabia konstrukcję dachu

3. po oknach cieknie woda i zalewa ścianę budynku

4. okna są zimne i jeśli nie ma pod nimi kaloryfera to w zimie przemarzają

5. efekt wizualny nie jest wart tak wysokiej ceny

Co sądzicie na temat tych uwag?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...