Skocz do zawartości

Decyzja o warunkach zabudowy na część działki


Wawik

Recommended Posts

Witam.
Obecny włąściciel dużej działki ma decyzję o warunkach zabudowy wydaną na część swojej działki (numer działki: xxx/x). W załączniku na mapie w ramach działki xxx/x jest oznaczony prostokąt ABCD, którego dotyczy owa dezycja. Decyzja została wydana w listopadzie 2007. W styczniu 2008 dokonano podziału tej działki i prostokąt ABCD stał się teraz działką yyy/y. Mam zamiar przepisać te warunki na mnie i kupić tą działkę yyy/y. Czy ta decyzja będzie nadal ważna dla działki yyy/y?

Pozdrawiam,
M.
Link do komentarza
Jednakże linie prostokątu ABCD pokrywaja się dokładnie z granicami nowowydzielonej działki. Decyzja dotyczy dokładnie tego samego terenu i gmina jest niechętna wydawaniu kolejnej decyzji. Poza tym gmina wydała pismo obecnemu włacicielowi, gdzie potwierdza wydzielenie nowej działki podając w nim, że jest ona przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne.

Czy jest jakiś przepis mówiący o utracie ważności takiej decyzji w przypadku podziału działki? W ustawie o planowaniu przestrzennym jest tylko tyle:

Art. 65. 1. Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy albo decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli:
1) inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę;
2) dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji.

Pozdrawiam,
M.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
ja mam takie pytanie, jesli np. w we wnisku o wydanie warunków zabudowy napiszę np. szerokość elewacji frontowej 11-16m, a później zaprojektuję sobie dom o szerokości elewacji frontowej mniejsza niż 11m, czy wtedy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Albo inny przykład, linia zabudowy na mojej działce znajduje się 4m od granicy działki, natomiast ja we wnisku opiszę położenie domu od granicy działki 10m, a póxniej jednak przesunę dom na 12m od drogi, czy też będzie problem z pozwoleniem na budowę. Jeszcze we wnisku mam takie pole w którym opisuje się położenie kalenicy względem drogi lub grznic bocznych działki, jeśli ma być równolegle to czy musi być to idealnie równolegle czy np. przesunięcie jednego narożnika względem drugiego około 0,8m to też będzie traktowane jako równolegle, ponieważ mam trochę zeskosowaną działkę i w żadnym narożniku nie mam kąta prostego, i mam problem jak określić położenie domu ??


piotr
Link do komentarza
Cytat

ja mam takie pytanie, jesli np. w we wnisku o wydanie warunków zabudowy napiszę np. szerokość elewacji frontowej 11-16m, a później zaprojektuję sobie dom o szerokości elewacji frontowej mniejsza niż 11m, czy wtedy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Albo inny przykład, linia zabudowy na mojej działce znajduje się 4m od granicy działki, natomiast ja we wnisku opiszę położenie domu od granicy działki 10m, a póxniej jednak przesunę dom na 12m od drogi, czy też będzie problem z pozwoleniem na budowę. Jeszcze we wnisku mam takie pole w którym opisuje się położenie kalenicy względem drogi lub grznic bocznych działki, jeśli ma być równolegle to czy musi być to idealnie równolegle czy np. przesunięcie jednego narożnika względem drugiego około 0,8m to też będzie traktowane jako równolegle, ponieważ mam trochę zeskosowaną działkę i w żadnym narożniku nie mam kąta prostego, i mam problem jak określić położenie domu ??


piotr


W warunkach zabudowy (jesli urząd nie będzie robił problemów) to będą zawarte takie dane jakie podasz w podaniu o wydanie tych warunków.
Co do linii zabudowy - 4 m od granicy działki a więc nie bliżej niż 4 m - dalej moze być (musi jednak spełniać warunki odległości od granic działki).
Co do paramtrów domu - podajesz przybliżone dane a jeśli nie masz jeszcze upatrzonego projektu to musisz poczynić jakieś założenia (wymiary, wysokość, położenie kalenicy - mniej więcej czy ma być równolegle czy prostopadle do drogi) z dosyć dużą tolerancją ale z drugiej strony, żeby nie przesadzić np. wymiar elewacji 5-15m?!
Link do komentarza
W wystąpieniu o wydanie warunków zabudowy określa się jedynie rodzaj planowanej inwestycji np. budowa domu jednorodzinnego, a urząd w decyzji podaje warunki jakie musi ten obiekt spełniać. Określenie np. linia zabudowy 4 m od granicy działki oznacza, że front domu musi znajdować się w takiej odległości, natomiast określenie nie mniej niż 4 m pozwala na "głębszą" lokalizację domu. Oczywiście zaprojektowany dom musi też odpowiadać wymaganiom wynikającym z przepisów budowlanych.
Link do komentarza
Cytat

W wystąpieniu o wydanie warunków zabudowy określa się jedynie rodzaj planowanej inwestycji np. budowa domu jednorodzinnego, a urząd w decyzji podaje warunki jakie musi ten obiekt spełniać. Określenie np. linia zabudowy 4 m od granicy działki oznacza, że front domu musi znajdować się w takiej odległości, natomiast określenie nie mniej niż 4 m pozwala na "głębszą" lokalizację domu. Oczywiście zaprojektowany dom musi też odpowiadać wymaganiom wynikającym z przepisów budowlanych.



W wystapieniu o wydanie warunków zabudowy określa się również charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu (m.in. powierzchnia zabudowy, wymiary budynku, wysokość ) tak w formie pisemnej jak i w formie graficznej oraz parametry socjalno - bytowe (zapotrzebowanie na prąd, wodę, kanalizację).I urząd albo godzi się na nasz planowany dom (jeśli chodzi np. o wymiary, umiejscowienie na działce, wysokość ) albo wprowadza własne obwarowania.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

ja mam takie pytanie, jesli np. w we wnisku o wydanie warunków zabudowy napiszę np. szerokość elewacji frontowej 11-16m, a później zaprojektuję sobie dom o szerokości elewacji frontowej mniejsza niż 11m, czy wtedy będzie problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Albo inny przykład, linia zabudowy na mojej działce znajduje się 4m od granicy działki, natomiast ja we wnisku opiszę położenie domu od granicy działki 10m, a póxniej jednak przesunę dom na 12m od drogi, czy też będzie problem z pozwoleniem na budowę. Jeszcze we wnisku mam takie pole w którym opisuje się położenie kalenicy względem drogi lub grznic bocznych działki, jeśli ma być równolegle to czy musi być to idealnie równolegle czy np. przesunięcie jednego narożnika względem drugiego około 0,8m to też będzie traktowane jako równolegle, ponieważ mam trochę zeskosowaną działkę i w żadnym narożniku nie mam kąta prostego, i mam problem jak określić położenie domu ??


piotr



Zwykle w decyzji są odpowiedzi na te pytania - np dług. dom od - do.
A równoległość odchylona 80 cm wg mnie przejdzie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...