Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam Witam,   Księgi wieczyste mówią, że ja i sąsiad jesteśmy właścicielami. Ja w 2/3 a on w 1/3. 
    • Zgłoś   Witam serdecznie   Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła na pellet. Chciałbym skorzystać z dotacji na piec na pellet o podwyższonym standardzie. Wyczytałem, że ma być 5 klasy i emisja pyłu ma być mniej niz 20 mg/m3. Niestety dom jest stary i jeszcze nie ocieplony ( tu też chce skorzystać z dotacji - lecz zaczynam od wyboru pieca) Dom jest rozbudowany z domku z lat 50-tych i dobudowany garaż oraz piętro. Poniżej przedstawiam powierzchnie do ogrzania. Bardzo proszę o konkretne modele pieców, które Państwo używacie i nie ma z nimi problemów.   Niestety jestem laikiem i informacje, które zamieściłem mogą nie wystarczyć, więc jeżeli będzie potrzeba o więcej proszę piszcie.
    • Witam,  Chciałbym zakupić działkę rolną 4 klasy 1,9ha i wystąpić z wnioskiem o wydanie WZ na budowę 15 domów jednorodzinnych(na działkach po 1200m). Czy jest taka możliwość na takiej działce rolnej? Dzialka spełnia warunki uzyskania warunków zabudowy (obok działka budowlana, przy drodze gminnej) Czy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i otrzymaniu WZ na budowę 15 domów będę później mógł podzielić ta działkę na 15 działek po 1200m2 czy nie będzie to możliwe bo slyszalem, że działek rolnych nie można dzielić poniżej 3000m.  Dodam, że działka obok ma MPZP i została podzielona na 20 działek po 1000m. W starostwie uzyskałem info, że działki rolne 4 klasy są odralniane od ręki na wniosek.  Pozdrawiam
    • Kogo polecacie  w Tarnobrzeg u mnie  firma robiła hydrogaz niby fachowcy którzy specjalizują się wiessmann, mam jeszcze pytanie o rurę od pieca kiedyś była tak zainstalowana ze kondensat leciał po ścianie pieca aż rdza na ścianie poprawili to teraz kapie na zewnątrz i jak zima jest to kapie zamarza itp czy tak powinno być ? 
    • Jutro wytnę w posadzce szlifierką kątową fragment (tam gdzie nie ma rurek). Kontaktowałem się z jednym z laboratoriów otrzymałem ofertę w której określają wytrzymałość na ściskanie i zginanie, rozumiem żeby zlecić takie badania? Ciekaw jestem jakie wartości w takim badaniu powinien osiągnąć beton. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...