Skocz do zawartości

HEKTOR / Domena


kiks

Recommended Posts

Witam!
Mam kilka pytań do Mika73, bo widzę, że zmieniłaś wygląd stolarki okiennej.
- jakiej wielkości masz okna w salonie i w kuchni, oraz okna balkonowe na poddaszu?
- jakiej są firmy i ile kosztowały ( my również planujemy kolor orzech, profil "pół-licowany", ze szprosami)?
- i jeśli możesz podać ile kosztował Was stan surowy zamknięty?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Cytat

Witam!
Mam kilka pytań do Mika73, bo widzę, że zmieniłaś wygląd stolarki okiennej.
- jakiej wielkości masz okna w salonie i w kuchni, oraz okna balkonowe na poddaszu?
- jakiej są firmy i ile kosztowały ( my również planujemy kolor orzech, profil "pół-licowany", ze szprosami)?
- i jeśli możesz podać ile kosztował Was stan surowy zamknięty?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Hej!!!
Jeśli chodzi o okna to na parterze nie zmieniłam żadnego, kuchnia i okna w salonie 150x150 (zgodnie z projektem).
Okno balkonowe zmieniłam w pokoju nad salonem i ma szerokość 140, natomiast od strony frontu zamieniłam na okno 120(wys.)x150(szer.), pomieszczenie nad garażem - okno 150x150, zlikwidowałam prawie wszystkie okna dachowe, poza tym w pralni (nad garażem). To są okna Oknostylu (firma ma siedzibę chyba w Lublinie - u nas jest tylko ich punkt), 3-szybowe, kolor orzech - obustronnie. Te okna robią na profilu niemieckim - teraz nie pamiętam nazwy (jestem w pracy i cięzko pracuję icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ), są bardzo, bardzo ładne (moim zdaniem). Cenę tych okien prześlę Ci na priv.
Stan surowy zamknięty kosztował nas 150 tys. (materiał + robicizna)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Ja tez planuję zmieniać wymiary okien i tak jak Mika zwiększam do 140-150 cm (jeszcze nie wiem ) okna balkonowe z przodu i z tyłu domu, te 120 są bez wyglądu. Te okna w wykuszu jesli sie da to z 70 robie 90( nie wiem co na to majster) natomiast w salonie pozbyłam sie jednego okna( tego od pełnej ściany) a to drugie obnizyłam i chyba zwiekszę. Mam pytanie jak to jest z adaptacją , czy jesli chodzi o wymiary okien to muszą być naniesione te zmiany !! A jeszcze jedno czy naprawdę po otrzymaniu zgody na budowe czekamy 14 dni na uprawomocnienie -bo ja nerwowo wysiadam
Link do komentarza
Cytat

A jeszcze jedno czy naprawdę po otrzymaniu zgody na budowe czekamy 14 dni na uprawomocnienie -bo ja nerwowo wysiadam


Czekamy, czekamy!!!! Dodatkowo trzeba 7 dni przed rozpoczęciem prac zgłosić to w nadzorze budowlanym. Ale możesz to zrobić już teraz (mając nieprawomocne jeszcze pozwolenie), wtedy te 7 dni będą biegły równocześnie z okresem uprawomocniania.

Chciałam jeszcze doradzić, żeby okna (a w zasadzie okienka) w pokoju nad wykuszem zrobić większe, a już na pewno dłuższe. Te z projektu są beznadziejne i jak do tej pory to jest to jedyna rzecz, ktorą żałuję, że nie zmieniłam. SĄ BEZNADZIEJNE!!!! A zauważyłam to dopiero po wstawieniu okien, wcześniej się nad tym za bardzo nie zastanawiałam.

Na razie mam tylko to zdjęcie, ale jak zrobię bardziej widoczne to wkleję....

gallery_13976_252_68577.jpg

niestety za wiele nie widać....
Link do komentarza
Witam!
Mika73 dzięki za odpowiedź.
My również planujemy powiększyć okna balkonowe na poddaszu. Twoje rozwiązanie bardzo nam się podoba, więc zrobimy podobnie. Również w salonie chcemy wstawić okna dwuskrzydłowe, dlatego zastanowimy się nad poszerzeniem ich o ok 15cm. Jeśli możesz, to prześlij mi cenę Twoich okien. Mój adres: zandrzej1@vp.pl Dzięki.
Ps. Co do stanu surowego zamkniętego. Ile wyniosły Was materiały, a ile robocizna?

Link do komentarza
Cytat

Czekamy, czekamy!!!! Dodatkowo trzeba 7 dni przed rozpoczęciem prac zgłosić to w nadzorze budowlanym. Ale możesz to zrobić już teraz (mając nieprawomocne jeszcze pozwolenie), wtedy te 7 dni będą biegły równocześnie z okresem uprawomocniania.

Chciałam jeszcze doradzić, żeby okna (a w zasadzie okienka) w pokoju nad wykuszem zrobić większe, a już na pewno dłuższe. Te z projektu są beznadziejne i jak do tej pory to jest to jedyna rzecz, ktorą żałuję, że nie zmieniłam. SĄ BEZNADZIEJNE!!!! A zauważyłam to dopiero po wstawieniu okien, wcześniej się nad tym za bardzo nie zastanawiałam.

Na razie mam tylko to zdjęcie, ale jak zrobię bardziej widoczne to wkleję....

gallery_13976_252_68577.jpg

niestety za wiele nie widać....


ja myslałam o tych oknach nad wykuszem i całe szczęście zwiekszyłam je do 120 cm , myśle że będą ok
Link do komentarza
Cytat

ja myslałam o tych oknach nad wykuszem i całe szczęście zwiekszyłam je do 120 cm , myśle że będą ok


Szczęściara!!! Sama nie mogę się nadziwić, jak mogłam przeoczyć te okna. Nad wszystkimi pozostałymi zastanawiałam się po 100 razy, a te od początku zostawiłam w spokoju. Niesłusznie, jak się okazało.
Ale właśnie po to to napisałam, żeby zwrócić na to uwagę.
Mam nadzieję, że domek okaże się tak uroczy, że na te okna nikt (poza mną) nie będzie zwracał uwagi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dzień dobry
My również budujemy dom Hektor. Murarze własnie konczą pierwszą kondygnację i w przyszłym tygodniu bedzie zalewany strop. Póki co wszystko idzie tak jak trzeba, ale na bierząco musimy wszystko kontrolować i ewentualnie korygować. Nie wprowadzaliśmy wielkich zmian, głównie tylko wielkość okien. Drzwi do spiżarki (bedą od strony Kuchni) Myślę że to bardziej praktyczne. Poza tym zamurowaliśmy drzwi z salonu na taras, bedą tylko od jadalni, dzięki temu salon będzie bardziej ustawny, schody będą otwarte na salon. W garażu zrobiliśmy jedno większe okno 100*150 Tak zadecydował mój mąż ponieważ to będzie jego pokój majsterkowicza. Na piętrze zrezygnowaliśmy z okna dachowego w pokoju nad kuchnią i powiększyliśmy okno nad garażem 150*150. Oczywiście kilka zmian wprowadziłam na bierząco podczas murowania, mianowicie w salonie przesunełam jedno okno (to od garażu) o jeden pustak w kierunku tarasu ponieważ było za blisko ściany garażowej i mogłam zapomnieć o wieszaniu jakiejkolwiek firanki czy zasłony teraz myślę, że jest OK (drugie okno zostało bez zmian, ponieważ jest nad nim balkon, poza tym zmiana nie byla konieczna). Przesunełam również o 10 cm okno w kuchni w kierunku wykurzu, tak doradził mi mój stolarz, abym z kazdej strony okna mogła sobie zagospodarować miejsce. Okna na wykurzu zostały bez zmian.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry
My również budujemy dom Hektor. Murarze własnie konczą pierwszą kondygnację i w przyszłym tygodniu bedzie zalewany strop. Póki co wszystko idzie tak jak trzeba, ale na bierząco musimy wszystko kontrolować i ewentualnie korygować. Nie wprowadzaliśmy wielkich zmian, głównie tylko wielkość okien. Drzwi do spiżarki (bedą od strony Kuchni) Myślę że to bardziej praktyczne. Poza tym zamurowaliśmy drzwi z salonu na taras, bedą tylko od jadalni, dzięki temu salon będzie bardziej ustawny, schody będą otwarte na salon. W garażu zrobiliśmy jedno większe okno 100*150 Tak zadecydował mój mąż ponieważ to będzie jego pokój majsterkowicza. Na piętrze zrezygnowaliśmy z okna dachowego w pokoju nad kuchnią i powiększyliśmy okno nad garażem 150*150. Oczywiście kilka zmian wprowadziłam na bierząco podczas murowania, mianowicie w salonie przesunełam jedno okno (to od garażu) o jeden pustak w kierunku tarasu ponieważ było za blisko ściany garażowej i mogłam zapomnieć o wieszaniu jakiejkolwiek firanki czy zasłony teraz myślę, że jest OK (drugie okno zostało bez zmian, ponieważ jest nad nim balkon, poza tym zmiana nie byla konieczna). Przesunełam również o 10 cm okno w kuchni w kierunku wykurzu, tak doradził mi mój stolarz, abym z kazdej strony okna mogła sobie zagospodarować miejsce. Okna na wykurzu zostały bez zmian.


Z tego co czytam, to zmiany podobne do moich. Nie przewidziałam tylko tej firanki w salonie, ale mam nadzieję, że to nie będzie problem. Jak będę na budowie, to się temu "problemowi" przyjrzę.
Hektorowicze - odezwijcie się i pochwalcie postępami prac na budowie!!!! U mnie ekipa kończy tynkowanie wewnątrz. Niedługo wkleję zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do budujących którzy etap dachu mają już za sobą. Dokładnie chciałabym wiedzieć ile metrów podbitki jest potrzebne. Czy może ktoś mi pomóc w tej sprawie. Czekam na wiadomość. Pozdrawiam



W zależności jakiej długości dacie krokwie, mniej więcej 80-100 metrów. Przy długości krokwi 1,10 przy garażu 1,30 podbitki wyszlo 100 metrów
Link do komentarza
Cytat

Hej!!!
Jeśli chodzi o okna to na parterze nie zmieniłam żadnego, kuchnia i okna w salonie 150x150 (zgodnie z projektem).
Okno balkonowe zmieniłam w pokoju nad salonem i ma szerokość 140, natomiast od strony frontu zamieniłam na okno 120(wys.)x150(szer.), pomieszczenie nad garażem - okno 150x150, zlikwidowałam prawie wszystkie okna dachowe, poza tym w pralni (nad garażem). To są okna Oknostylu (firma ma siedzibę chyba w Lublinie - u nas jest tylko ich punkt), 3-szybowe, kolor orzech - obustronnie. Te okna robią na profilu niemieckim - teraz nie pamiętam nazwy (jestem w pracy i cięzko pracuję icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ), są bardzo, bardzo ładne (moim zdaniem). Cenę tych okien prześlę Ci na priv.
Stan surowy zamknięty kosztował nas 150 tys. (materiał + robicizna)
Pozdrawiam




hej Mika
A okno tarasowe masz otwierane czy przesuwane?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich,

Kochani budujący!
Zakończyłem budowę w sierpniu br. ale dopiero teraz mam czas aby spróbować pomóc innym budującym Hektora i podzielić sie uwagami. Załączam kilka fotek i mam nadzieję, że będe mógł komuś pomóc w decyzji jak coś zrobić i przestrzec przed błędami jakie ja popełniłem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam!
Mam prośbę do Ciebie Kiks. Czy mógłbyś umieścić więcej fotek schodów, ścianki TV i kominka?
Większość osób likwiduje ściankę TV, robiąc otwarte na salon schody. Likwidując w ten sposób "typową klatkę schodową" tracą miejsce na telewizor. Ja chciałbym zrobić podobnie jak Ty, odsłaniając część schodów od strony holu. Nawet zastanawiam się nad przesunięciem o pół metra ścianki pomniejszając wiatrołap. W ten sposób odsłonięte byłyby 3-4 stopnie. Co o tym sądzisz?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witamy.
Mamy kilka porad dla tych co zaczynają... ale i kilka pytań do tych którzy już mieszkają we własnym wymarzonym Hektorze icon_smile.gif

1.
Zaczęliśmy tak na poważnie myśleć o budowie rok temu, wszystkie urzędowe sprawy, kupno projektu, itd.
Pierwsze przemyślenia dotyczące bryły umiejscowienia na działce... następnie wybór ekipy (zdecydowaliśmy się na taką z polecenia, z okolic Lublina, na dziś dzień nie zapeszając - jesteśmy bardzo zadowoleni - solidna rodzinna ekipa).
2.
Etapy budowy:
Poza domem bardzo istotną sprawą było wykonanie wykopu pod rekuperator (wymiennik powietrza), który w przypadku domu dwuwarstwowego jest niezbędny, aby wilgoć nie szalała we wnętrzach. Rury zostały przysypane małą warstwą piasku, przykryte styropianem oraz grubą czarna folią.

DSC01446.jpg



a powracając do domu, z ławami nie było lekko, ponieważ na naszej działce są solidne fundamenty domu, który nigdy nie został wybudowany. Na szczęście ten projekt zamknął je w swoim obrysie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



i w górę:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




cdn.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich. od dość dawna jestem posiadaczką Hektora. ale dopiero teraz wraz z mężem postanowiliśmy załatwić formalności. szukam osób z okolic koszalina lub darłowa którzy zbudowali lub budują haktora ponieważ mówiąć szczerze chciałabym zobaczyć na własne oczy czy domek będzie faktycznie taki duży jak twierdzą inni. mam jeszcze jedną prośbę do osób które mają już formalności za sobą- ile orientacyjnie kosztuje adaptacja tego konkretnego projektu gotowego i ile czasu zajmuje to osobie adaptującej. może znajdzie się ktoś kto może polecić kogoś godnego zaufania z okolic darłowa albo koszalina? :-)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "ADELA"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...