Skocz do zawartości

HEKTOR / Domena


kiks

Recommended Posts

Cytat

no własnie , bo myslałam że całe drewniane. Chętnie obejrzę zdjęcia bo schody mnie bardzo nurtują. Na dzien dzisiejszy mam nową koncepcję salonu: okno w salonie (od ściany z kominkiem) likwiduję , kominek przesuwam lekko w lewo, na scianie pod schodami i na tej z kominkiem sofy. To okno 1,50 poszerzam do 1,8 i obniżam.




Myślę, że w takiej sytuacji lepiej zmienić projekt (o ile nie jest za późno). Po co tak wiele przerabiać , lepiej poszukaj czegoś innego. Ja już nie mam wyjścia, muszę budować dalej. Nie mogę powiedzieć, że projekt mi się już nie podoba, ale nie jestem pewna czy wybrałabym go ponownie. Głównie ze względu na kłopotliwe schody i kominek na środku ściany.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że w takiej sytuacji lepiej zmienić projekt (o ile nie jest za późno). Po co tak wiele przerabiać , lepiej poszukaj czegoś innego. Ja już nie mam wyjścia, muszę budować dalej. Nie mogę powiedzieć, że projekt mi się już nie podoba, ale nie jestem pewna czy wybrałabym go ponownie. Głównie ze względu na kłopotliwe schody i kominek na środku ściany.
Pozdrawiam


ja tez projektu juz zmienic nie mogę bo za miesiąc rusz budowa. Projektu szukałam ponad rok, szczególnie zależało mi na bardzo dużej wydzielonej jadalni i wyjściu na taras jak najbliżej kuchni ( i tak jest ). Reszte trzeba sobie do siebie dostosować i bedzie dobrze , ale nie ma co ukrywac że salon jest strasznie nieustawny!!!
Link do komentarza
Cytat

Coś wymyślimy... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Pozdrawiam


witam, a my za ok miesiac wprowadzamy sie do naszego hektora. rozwiazania ktore kiedys opisalem sprawdzily sie. konczymy lazienki, czekamy na schody, kuchnie. kominek stoi itd itd. jest super. tylko ze codziennie o tej porze melduje sie w domu. pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

witam, a my za ok miesiac wprowadzamy sie do naszego hektora. rozwiazania ktore kiedys opisalem sprawdzily sie. konczymy lazienki, czekamy na schody, kuchnie. kominek stoi itd itd. jest super. tylko ze codziennie o tej porze melduje sie w domu. pozdrowienia


witam !!! my za miesiąc zaczynamy a ty kończysz - gratulacje . Czy mógłbyś podesłać trochę zdjęć Hektora w środku (jesli to nie klopot) , pomogło by to nam (rozpoczynającym) podjąć jakies decyzję . Ja sie zastanawiam nad kominkiem na środku ściany i nad ustawieniem mebli w salonie. Jakie ty masz rozwiazania ?
Link do komentarza
Witam wszystkich użytkowników! Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego projektu. Postawiliśmy na hektora, chociaż dziś zaczynam mieć mieszane uczucia... ale to może strach przed budowąicon_smile.gif Bardzo dużo już dowiedzieliśmy sie na tym forum. Milo nam będzie dalej śledzić prace nad budową naszych marzeń icon_smile.gif
Właśnie dzisiaj dostaliśmy prawomocne pozwolenie. Czekamy na ekipę.
Nasz Hektor stanie w okolicy Myślenic. Mamy gorącą prośbę do osób,które być może też niedaleko nas budują ten sam domek o kontakt. Pozdrawiamy wszystkich hektorowiczów i czekamy na kolejne zdjęcia!
Link do komentarza
Cytat

Mika skończyłaś schody ? Jak tak to podeślij pare zdjęć jestem ciekawa


Skończyłam schody i wyszły nieźle. Zrobiłam bez ścianki oddzielającej od salonu, dodałam 1 stopień i tym sposobem zlikwidowałam różnicę poziomów pomiędzy spocznikiem a stropem nad garażem. Ogólnie wydaje mi się, że będą fajnie wyglądać w salonie (planuję wykończyć je drewnem i oświetlić). Wchodzi i schodzi się wygodnie. Zdjęcia schodów wkleję jak zrobię. Na razie nie odwiedzamy budowy, ponieważ strop schnie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Skończyłam schody i wyszły nieźle. Zrobiłam bez ścianki oddzielającej od salonu, dodałam 1 stopień i tym sposobem zlikwidowałam różnicę poziomów pomiędzy spocznikiem a stropem nad garażem. Ogólnie wydaje mi się, że będą fajnie wyglądać w salonie (planuję wykończyć je drewnem i oświetlić). Wchodzi i schodzi się wygodnie. Zdjęcia schodów wkleję jak zrobię. Na razie nie odwiedzamy budowy, ponieważ strop schnie.
Pozdrawiam


dzięki ,czekam z niecirpliwością. Mam jeszcze jedno pytanie - jakie planujesz ogrzewanie .
Link do komentarza
Cytat

dzięki ,czekam z niecirpliwością. Mam jeszcze jedno pytanie - jakie planujesz ogrzewanie .


Planujemy piec na eko-groszek, ogrzewanie podłogowe i oczywiście kominek (zwykły) na jesienne dni. Nie jestem zwolennikiem kotłowni w salonie (czyt. kominek z płaszczem wodnym).
Link do komentarza
witam. również zdecydowaliśmy się na hektora i być może wkrótce założę swój wątek, ale póki co, chciałabym wiedzieć jaki jest wymiar garderoby w najmniejszej sypialni na górze(12,35 m2). Nigdzie nie ma tak dokładnych wymiarów.a potrzebuję się zorientować ponieważ myślimy o zmianach jakie chcielibyśmy wprowadzić. planujemy zamiast tejże garderoby umieścić tam łóżko - oczywiście bez budowania ścianki oddzielającej pokój od garderoby.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam. również zdecydowaliśmy się na hektora i być może wkrótce założę swój wątek, ale póki co, chciałabym wiedzieć jaki jest wymiar garderoby w najmniejszej sypialni na górze(12,35 m2). Nigdzie nie ma tak dokładnych wymiarów.a potrzebuję się zorientować ponieważ myślimy o zmianach jakie chcielibyśmy wprowadzić. planujemy zamiast tejże garderoby umieścić tam łóżko - oczywiście bez budowania ścianki oddzielającej pokój od garderoby.

pozdrawiam


Witam!!!
W projekcie jest podana powierzchnia garderoby. Nie jest ona zbyt duża i dlatego zastanawiam się, czy nie zlikwidować obu garderob i ich kosztem powiększyć właśnie ten pokój. Bo w chwili obecnej pokój jest za mały a i te garderoby są mało praktyczne.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
W projekcie jest podana powierzchnia garderoby. Nie jest ona zbyt duża i dlatego zastanawiam się, czy nie zlikwidować obu garderob i ich kosztem powiększyć właśnie ten pokój. Bo w chwili obecnej pokój jest za mały a i te garderoby są mało praktyczne.
Pozdrawiam




tak, to wiem, że jest podana powierzchnia 1,83, chodzi mi bardziej o długość i szerokość
Link do komentarza
Cytat

Planujemy piec na eko-groszek, ogrzewanie podłogowe i oczywiście kominek (zwykły) na jesienne dni. Nie jestem zwolennikiem kotłowni w salonie (czyt. kominek z płaszczem wodnym).


my równiez taki piec planowaliśmy ale teraz mąz przekonuje mnie do ogrzewania gazowego( tego ze zbiornika) , chociaz jeszcze niedawno nie bralismy pod uwagę tej mozliwosci. Podobno z tym eko groszkiem to nie do końca jest słodko.
Link do komentarza
Cytat

my równiez taki piec planowaliśmy ale teraz mąz przekonuje mnie do ogrzewania gazowego( tego ze zbiornika) , chociaz jeszcze niedawno nie bralismy pod uwagę tej mozliwosci. Podobno z tym eko groszkiem to nie do końca jest słodko.


Witam wszystkich serdecznie, co do pieca na eko groszek, to faktycznie nie jest taki dobry i tani. Osobiście jak będę się budował to myślałem o piecu na pellet, piece ogólnie mało obsługowe i dość wydajne. Natomiast do podgrzewania wody latem, będę chciał założyć solary, grzeją one wodę od wiosny do jesieni. Ogrzewanie na gaz jest bardzo wygodne, ale koszt to około 400,- miesięcznie przez cały rok.
Pozdrowionka.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich serdecznie, co do pieca na eko groszek, to faktycznie nie jest taki dobry i tani. Osobiście jak będę się budował to myślałem o piecu na pellet, piece ogólnie mało obsługowe i dość wydajne. Natomiast do podgrzewania wody latem, będę chciał założyć solary, grzeją one wodę od wiosny do jesieni. Ogrzewanie na gaz jest bardzo wygodne, ale koszt to około 400,- miesięcznie przez cały rok.
Pozdrowionka.


Piec na eko-groszek być może nie jest najtańszy, ale jest bardzo wygodny. Natomiast pellet jest mimo wszystko droższy, ponieważ ma mniejszą kaloryczność, więc trzeba go więcej spalić. Gaz płynny jest chyba najdroższy. Jest tańszy pod warunkiem dogrzewania domu kominkiem. A ja już widziałam salony po sezonie grzewczym i nikt mnie nie przekona, że na ścianach nie widać brudu, że nigdy się nie zadymi, itp., itd.
Stąd mój wybór.... Można jednak pozostawić sobie możliwość wyboru paliwa i kupić piec na eko-groszek i na pellet (+zboże). Mój piec właśnie taki będzie, poza tym wyciąga się ruszt i można palić innym paliwem stałym.
Pozdrawiam wszytskich
Link do komentarza
Cytat

Piec na eko-groszek być może nie jest najtańszy, ale jest bardzo wygodny. Natomiast pellet jest mimo wszystko droższy, ponieważ ma mniejszą kaloryczność, więc trzeba go więcej spalić. Gaz płynny jest chyba najdroższy. Jest tańszy pod warunkiem dogrzewania domu kominkiem. A ja już widziałam salony po sezonie grzewczym i nikt mnie nie przekona, że na ścianach nie widać brudu, że nigdy się nie zadymi, itp., itd.
Stąd mój wybór.... Można jednak pozostawić sobie możliwość wyboru paliwa i kupić piec na eko-groszek i na pellet (+zboże). Mój piec właśnie taki będzie, poza tym wyciąga się ruszt i można palić innym paliwem stałym.
Pozdrawiam wszytskich


Ja myślę o kominku tylko ze względów wizualnym bo w praktyce to tylko utrudnienie. My zdecydowaliśmy sie na ogrzewanie gazowe które bedziemy wspomagać drugim piecem na drewno ( bez kominka w salonie- przynajmniej na razie).Jesteśmy po adaptacji projektu i oto zmiany które wprowadzamy:
- poszerzamy dom o 0,5 m ( zwiekszamy tym kuchnie, jadalnie , taras);
- zmiejszamy okno w jadalni na 1m , likwiduję 1 okno w salonie (od ściany), otwieramy klatke schodową)
- na górze zwiększamy do 1,2 m dwa okna w pokojach nad wykuszem( 0,9 m to za mało)
- suszarnia i pokój nad garażem z oknami
i to tyle , myśle że bedziemy zadowoleni
Link do komentarza
mika uwazam , że schody wyszły ok. Napisz tylko jaka wyszła ci wysokość schodka. Chciałam jeszcze sie zapytać ,jak u ciebie z prądem. My podpisalismy umowę z energetyką i wychodzi na to że za jakieś 2 lata może będziemy się nim cieszyć. Załatwimy sobie obecnie prowizorkę ale będzie nas to trochę kosztować bo do najbliższej lini (niskiego napięcia)mamy kawałek
Link do komentarza
Cytat

mika uwazam , że schody wyszły ok. Napisz tylko jaka wyszła ci wysokość schodka. Chciałam jeszcze sie zapytać ,jak u ciebie z prądem. My podpisalismy umowę z energetyką i wychodzi na to że za jakieś 2 lata może będziemy się nim cieszyć. Załatwimy sobie obecnie prowizorkę ale będzie nas to trochę kosztować bo do najbliższej lini (niskiego napięcia)mamy kawałek


z tym prądem to w naszym kraju jakaś paranoja!!!! XXI wiek a wygląda na to, że wcześniej skończymy dom niż będziemy mieć elektrykę!!!! Chyba będziemy musieli się przeprosić z lampą naftową... U mnie procedura ciągnie się od 1 lutego i jesteśmy na etapie mapy!!!!! 4 m-ce i dopiero geodeta łaskawie zrobił mapę (i to po mojej interwencji). PORAŻKA!!!! A gdzie realizacja projektu???? Na razie jedziemy na agregacie. Ale jak długo tak się da?
Napisz mi na priv'a jak się załatwia prowizorkę.
Link do komentarza
Cytat

Mika, patrzę na zdjęcie schodów i widzę że masz pełną ścianę między wiatrołapem a salonem. Zrezygnowałaś ze schowka w wiatrołapie i robisz coś od strony salonu?


Tak niestety wyszło... Źle wytłumaczyłam majstrowi o co mi chodzi. On myślał, że dołem schody nie będą zabudowane, więc zabudował ścianę w wiatrołapie. Będę coś kombinowała od strony garażu, trochę szkoda mi tego schowka. Jednak na pewno nie będę robiła żadnych drzwiczek od salonu.
Link do komentarza
Cytat

z tym prądem to w naszym kraju jakaś paranoja!!!! XXI wiek a wygląda na to, że wcześniej skończymy dom niż będziemy mieć elektrykę!!!! Chyba będziemy musieli się przeprosić z lampą naftową... U mnie procedura ciągnie się od 1 lutego i jesteśmy na etapie mapy!!!!! 4 m-ce i dopiero geodeta łaskawie zrobił mapę (i to po mojej interwencji). PORAŻKA!!!! A gdzie realizacja projektu???? Na razie jedziemy na agregacie. Ale jak długo tak się da?
Napisz mi na priv'a jak się załatwia prowizorkę.


Prowizorkę łatwi się w energetyce ,bez żadnej łaski , tylko jest taki problem że w poblizu musi być linia niskiego napięcia, bo jak jest średnie to lipa bo musi być transformator . Moim zdaniem lepiej wykosztować sie na prowizorkę jeśli się da niż pracować na agregacie. Najlepiej o wszystko dopytaj w energetyce, bo to naprawdę zależy od lokalizacji. Pozdrawim
Link do komentarza
mika zazdroszcze tak daleko posunietych prac. Dom prezentuje sie super. Widze że ściana kolankowa jest podniesiona , i krokwie wydłużone bo na zewnątrz ładnie dach się prezentuje. Gdzieś oglądałam zdjęcia Hektora i ten dach był tak wysoko , brzydko to wyglądało. Napisz prosze czy przedłużałaś krokwie. Super, naprawde. Dzieki za zdjęcia , są bardzo pomocne
Link do komentarza
Cytat

mika zazdroszcze tak daleko posunietych prac. Dom prezentuje sie super. Widze że ściana kolankowa jest podniesiona , i krokwie wydłużone bo na zewnątrz ładnie dach się prezentuje. Gdzieś oglądałam zdjęcia Hektora i ten dach był tak wysoko , brzydko to wyglądało. Napisz prosze czy przedłużałaś krokwie. Super, naprawde. Dzieki za zdjęcia , są bardzo pomocne


Właśnie mam dylemat, ponieważ w tej chwili krokwie są troszkę za długie (na zdjęciu aż tak tego nie widać), więc muszę je trochę podciąć i nie wiem ile. Ale liczę na mojego majstra ... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Do tego dojdą jeszcze rynny, więc optycznie trochę wydłużą dach. Ale w jednym się zgadzamy, za krótki dach wygląda jakby się skurczył....
Link do komentarza
Mika i jeszcze jedno pytanie. Ile wyszło Ci schodów do spocznika, w projekcie jest 12 razem ze spocznikiem. Nie widać tego dokładnie na zdjęciach. Czy wysokość stopnia została jak w projekcie? Nie mogę sobie wyobrazić, jak rozwiązałaś ten problem. Faktycznie na zdjęciach widać, że jest ok. Wytłumacz mi proszę dokładniej, jak to zrobiłaś.
Link do komentarza
Cytat

Hej,

Mika o jaką wysokość podniosłaś ścianę kolanową?

Budowa w warm.-maz. rozpoczęta w tym tygodniu, tzn jest wykop. Ale niestety pogoda, a raczej jej brak, nie pozwala na razie przyspieszyć. Na razie wykonawcy kręcą zbrojenie w przerwach, kiedy nie pada deszcz. icon_sad.gif

Pozdrawiam



Hej!!! Szczerze mówiąc to nie pamiętam jaką wysokość ma ścianka kolankowa w projekcie. My zrobiliśmy 3 pustaki + wieniec (tzn. u nas jest 4-ty pustak, bo takiego typowego wieńca nie ma - kryjemy blachodachówką i można było tak to zrobić).
Moim zdaniem taka wysokość jest wystarczająca. Ale to moje zdanie....
Pozdrawiam i życzę dobrej pogody icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif. Póki co, mnie budowa jeszcze cieszy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mika i jeszcze jedno pytanie. Ile wyszło Ci schodów do spocznika, w projekcie jest 12 razem ze spocznikiem. Nie widać tego dokładnie na zdjęciach. Czy wysokość stopnia została jak w projekcie? Nie mogę sobie wyobrazić, jak rozwiązałaś ten problem. Faktycznie na zdjęciach widać, że jest ok. Wytłumacz mi proszę dokładniej, jak to zrobiłaś.


Stopni jest o 1 więcej niż projekcie (jeszcze to sprawdzę, czy na pewno 13). Żeby zlikwidować różnicę poziomów pomiędzy spocznikiem a stropem nad garażem dodałam 1 stopień, który "wyszedł" na salon. Ponieważ schody są otwarte na salon to w niczym to nie przeszkadza i fajnie wygląda. Już ściągnęliśmy stemple więc porobię zdjęcia to będziesz mogła to zobaczyć.
Link do komentarza
Cytat

Stopni jest o 1 więcej niż projekcie (jeszcze to sprawdzę, czy na pewno 13). Żeby zlikwidować różnicę poziomów pomiędzy spocznikiem a stropem nad garażem dodałam 1 stopień, który "wyszedł" na salon. Ponieważ schody są otwarte na salon to w niczym to nie przeszkadza i fajnie wygląda. Już ściągnęliśmy stemple więc porobię zdjęcia to będziesz mogła to zobaczyć.



Dzięki za odpowiedź. Chyba zrobię tak, jak Ty z tymi schodami, bo faktycznie stopień ze spocznika może przeszkadzać, a zamierzam schody zostawić otwarte na pokój dzienny. Praktycznie nic nie zmieniam, poza tym, że likwiduje dwa balkony ten od frontu (małe okno) i nad wykuszem (obłożę dachówką) i jakaś tam ścianka na górze. Acha i jeszcze chcę skrócić okno w kuchni na wysokość około 120-130cm, w projekcie jest 150x150 i zlikwidować jedno dachowe w pokoju nad kuchnią.

Czekamy na więcej zdjęć. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Mika,

Bardzo dobrze widać i wygląda to ok. Myślę, że zrobię tak samo, też zabudowuję przestrzeń pod schodami, ale zostawiam miejsce na szafę w waitrołapie.

Pozdrawiam :0

PS Dzisiaj zalewają ławy, zamawiam już bloczki fundamentowe.



Życzę powodzenia, dobrej ekipy, jak najmniej błędów.... i ogromnej cierpliwości!!!
Link do komentarza
Cytat

obiecane zdjęcia (choć widzę, że nie całkiem oddają rzeczywistość)...

nie wiem czy to w czymś pomoże, ale może jednak...
Aha. Przestrzeń pod schodami będzie zabudowana.



Ja jeszcze o tych schodach icon_smile.gif

Rozmawiałam ze swoim wykonawcą i on zwrócił moją uwagę, o czym nie pomyślałam, a mianowicie na wysokość stropu nad schodami. Czy po dodaniu tego schodka na pokój dzienny, schodząc ze schodów nie ma się wrażenia, że zaczepi się głową o sufit. Konstrukcja schodów trochę się przesuwa i automatycznie zmniejsza się przestrzeń pomiędzy stropem nad schodami, a stopniami. W projekcie na rysunku A6 jest podany wymiar 2,29m, ale po zmianie będzie o 19cm mniej, czyli 2,10m. Czy ktoś wyższy nie będzie miał z tym problemów i czy wchodząc po schodach, a szczególnie schodząc z nich nie trzeba pochylać głowy?? Konkretnie chodzi mi o ten schodek 3 i 4 od dołu.
Link do komentarza


Hej. Póki co nikt głową nie zaczepił i nikt głowy nie pochyla. Ale osoba o wzroście 2 metry i więcej to myślę, że mogłaby mieć problemy. Tak szczerze mówiąc to schody w tym projekcie moim zdaniem są skopane. Bo albo jakieś śmieszne nie wiadomo po co stopnie przed wejściem do pomieszczenia, albo znowu klatka schodowa wąska jak do piwnicy i za bardzo nie można tego naprawić. W każdym razie wydaje mi się, że zmieniłam je najbardziej (dla mnie) korzystnie. Ty też musisz sama zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze i nie sugeruj się tym, co zrobili inni... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Hej. Póki co nikt głową nie zaczepił i nikt głowy nie pochyla. Ale osoba o wzroście 2 metry i więcej to myślę, że mogłaby mieć problemy. Tak szczerze mówiąc to schody w tym projekcie moim zdaniem są skopane. Bo albo jakieś śmieszne nie wiadomo po co stopnie przed wejściem do pomieszczenia, albo znowu klatka schodowa wąska jak do piwnicy i za bardzo nie można tego naprawić. W każdym razie wydaje mi się, że zmieniłam je najbardziej (dla mnie) korzystnie. Ty też musisz sama zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze i nie sugeruj się tym, co zrobili inni... icon_biggrin.gif



Hej,

Właśnie dzięki opinii i pomysłom innych osób budujących Hektora mogę podjąć decyzję najlepszą dla mnie. Jestem trochę przerażona tempem prac mojego wykonawcy i muszę szybko podejmować niektóre decyzje. Między innymi tę o schodach. Na dniach muszę już kupić komin, zdecydować się co do rozmiarów okien i drzwi, no i pomyśleć coś z dachówką. W sobotę zaczynają murować ściany. Wydaje mi się, że nie przygotowałam się odpowiednio do tej budowy icon_sad.gif , a idzie naprawdę szybko. A teraz na łeb, na szyję zbieram oferty firm.

Pozdrawiam Justyna
Link do komentarza
Cytat

Hej,

Właśnie dzięki opinii i pomysłom innych osób budujących Hektora mogę podjąć decyzję najlepszą dla mnie. Jestem trochę przerażona tempem prac mojego wykonawcy i muszę szybko podejmować niektóre decyzje. Między innymi tę o schodach. Na dniach muszę już kupić komin, zdecydować się co do rozmiarów okien i drzwi, no i pomyśleć coś z dachówką. W sobotę zaczynają murować ściany. Wydaje mi się, że nie przygotowałam się odpowiednio do tej budowy icon_sad.gif , a idzie naprawdę szybko. A teraz na łeb, na szyję zbieram oferty firm.

Pozdrawiam Justyna


Witam wszystkich hektorowiczów zamierzamy z żoną wybudować hektora jesteśmy z małopolski okolice Kalwarii Zebrzydowskiej. Szukamy kontaktu z innymi hektorowiczami z naszej okolicy, obecnie czekamy na dokumenty by wreszcie móc wbić łopatę w ziemie. Bardzo chętnie wymienimy doświadczenia jak i opinie na temat hektora. Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Halo!!! Hektorowicze!!! Co tam słychać na polu budowy? Bardzo proszę o wklejenie nowych zdjęć. Ja również to uczynię, już niedługo, ponieważ teraz mamy poważne opóźnienie, spowodowane obrzydliwym już deszczem.... Dach się kończy więc niedługo się pochwalę.

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Halo!!! Hektorowicze!!! Co tam słychać na polu budowy? Bardzo proszę o wklejenie nowych zdjęć. Ja również to uczynię, już niedługo, ponieważ teraz mamy poważne opóźnienie, spowodowane obrzydliwym już deszczem.... Dach się kończy więc niedługo się pochwalę.

Na razie tak to wygląda....

gallery_13976_252_42124.jpg

gallery_13976_252_88783.jpg

icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif


a my od 2 tygodni ieszkamy w naszym hektorku i wszystko jest w porzadku. wczoraj robili schody i napradwenie wyobrazam sobie schodow zabudowanych
Link do komentarza
witam wszystkich hektorowcow,tez zakupilem ten projekt i szykuje sie do startu z budowa,mam pytanie do wszystkich juz bardziej zaawansowanych jak rozwiazaliscie sprawe stropu bo tez chcialbym zmienic go na wylewany zelbetowy,jesli moglibyscie to podzielcie sie wiedza na temat zbrojenia i jego rozlozenia icon_biggrin.gif pozdrawiam
Link do komentarza
[quote name='mika73' date='19.07.2009, 17:38 ' post='52064']
Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Jeśli tak to wklejam zdjęcie naszego hektora z oknami.



Witam!
Zagląda, zagląda!!! I to nie tylko tu!
Mam prośbę do Ciebie mika73. Jeśli możesz, to umieść tu (w galerii użytkownika) więcej zdjęć, bo tych z dziennika budowy nie można powiększyć.
Ps. My również zamierzamy budować Hektora, ale dopiero na wiosnę. Jesteśmy ze Słupska.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Link do komentarza
ja cały czas sledze twoje postępy a sie nie chwale swoimi bo nie mam czym , budowa powinna była rozpocząć się miesiąc temu , a utknęlismy na papierach przez naszego architekta, który robi wielką łaskę , że pracuje jako architekt .Przeciągnął nam adaptacje o miesiąc a jak złozył do starostwa to naczelnik poszedł na urlop, a teraz na zwolnienie- płakać się chce. Mika dom ładnie wygląda z oknami , podoba mi się dachówka ( lub blachodachówka), tez myślałam o takim kolorze ale nie sadziłam że tak ładnie komponuje sie z brazowymi oknami- super
Link do komentarza
Już myślałam, że forum umarło..., ale skoro nadal żyje to wklejam zdjęcia do mojej galerii.
Monia, na dachu jest blachodachówka - czarna mat., niestety trzeba było liczyć siły (finanse) na zamiary. Ale chyba nie jest najgorzej. Okna są naprawdę fajne, kolor orzech. Do tego piaskowa elewacja i powinno być ok.
A jeśli chodzi o schody to trochę pokombinowałam, ale efekt chyba nie najgorszy. Jak będziesz chciała znać szczegóły to daj znać.

Pozdrawiam wszystkich!!!!
Link do komentarza
Cytat

ja cały czas sledze twoje postępy a sie nie chwale swoimi bo nie mam czym , budowa powinna była rozpocząć się miesiąc temu , a utknęlismy na papierach przez naszego architekta, który robi wielką łaskę , że pracuje jako architekt .Przeciągnął nam adaptacje o miesiąc a jak złozył do starostwa to naczelnik poszedł na urlop, a teraz na zwolnienie- płakać się chce.



Życzę dużo cierpliwości, wytrwałości i pogody ducha!!!! U mnie powoli zasoby spokoju się kończą. Do chwili obecnej budujemy na agregacie, ponieważ nie możemy doczekać się prądu. Na razie nasz agregat sprawuje się naprawdę super, ale na jak długo wystarczy? Tego nie wiem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...