Skocz do zawartości

HEKTOR / Domena


kiks

Recommended Posts

Cytat

No, no... pozazdrościć. Chciałabym też już być na takim etapie. Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie.



Pięknie postępują prace! Moi fachowcy się nie spisali i dlatego poszli na zieloną trawkę icon_smile.gif

Nowa ekipa 5 osobowa nareszcie zaczęła robić postępy w pracach. W przyszły poniedziałek też zaczynam dach więc mam nadzieje że teraz już pójdzie "normalnie". Ogrzewanie (kocioł gazowy + Kominek z płaszczem wodnym) wycenili mi na ok.30 tyś dodatkowo do tego dojdą przyłącza gazu,wody i kanalizy. (masakra!) Dodatkowo projekty woda+kanaliza 700 gaz 600zł. Każdy tylko Daj i daj! worek pieniędzy nie starczy!!! A jak u was ?
Link do komentarza
Witam, u nas na razie koncza fundamenty. Bo obejrzeniu zdjec mam kilka pytan. 1. Czy okna nad garazem nie sa za male, wydaje nam sie ze tak. 2. Jak pralnia nad garazem, z ktorej strony lepiej ja ulokowac. 3. Czy okn tarasowe nie sa za szerokie. 4. Ile wyniosl szerokosci filarek w oknach wykuszowych. 5 . Czy i o ile podwyzszzaliscie scianke kolankowa. 6. Czy przesuwaliscie kominek. 7. Czy nie uwazacie iz moznaby bylo powiekszyc okna w salonie. Poza tym nie zauwazyliscie jakis innych problemow. Czekam na wiesci. Pozdrawiam Hektorowcow\\



Cytat

Pięknie postępują prace! Moi fachowcy się nie spisali i dlatego poszli na zieloną trawkę icon_smile.gif

Nowa ekipa 5 osobowa nareszcie zaczęła robić postępy w pracach. W przyszły poniedziałek też zaczynam dach więc mam nadzieje że teraz już pójdzie "normalnie". Ogrzewanie (kocioł gazowy + Kominek z płaszczem wodnym) wycenili mi na ok.30 tyś dodatkowo do tego dojdą przyłącza gazu,wody i kanalizy. (masakra!) Dodatkowo projekty woda+kanaliza 700 gaz 600zł. Każdy tylko Daj i daj! worek pieniędzy nie starczy!!! A jak u was ?

Link do komentarza
Cytat

Witam, u nas na razie koncza fundamenty. Bo obejrzeniu zdjec mam kilka pytan. 1. Czy okna nad garazem nie sa za male, wydaje nam sie ze tak. 2. Jak pralnia nad garazem, z ktorej strony lepiej ja ulokowac. 3. Czy okn tarasowe nie sa za szerokie. 4. Ile wyniosl szerokosci filarek w oknach wykuszowych. 5 . Czy i o ile podwyzszzaliscie scianke kolankowa. 6. Czy przesuwaliscie kominek. 7. Czy nie uwazacie iz moznaby bylo powiekszyc okna w salonie. Poza tym nie zauwazyliscie jakis innych problemow. Czekam na wiesci. Pozdrawiam Hektorowcow\\


Pralnie ze względów ekonomicznych lepiej umiejscowić nad kotłownią gdyż będą krótsze rury itp. ja jednak umiejscowiłem ją po drugiej stronie ponieważ kotłownia jest od wschodnio-połódniowej elewacji a mi zależało na tym aby przez dodatkowe okna połaciowe doświetlić pokój nad garażem. Również okna na szczytowej ścianie nad garażem zamieniłem na jedno duże gdyż jest prawie od północnej strony. Ja podniosłem ściankę kolankową o 3 warsty (75 cm) teraz na gotowo po wylaniu posadzki będzie miała ok 120cm. Przy takiej wysokości będzie można w pełni korzystać z całej podłogi na pietrze (niskie meble, biurko, łóżko pod skosem)

W projekcie na piętrze od frontu i z tyłu są drzwi balkonowe, ich szerokość w świetle otworu (dziura w murze) to 120 cm podczas wyceny wstępnej okien powiedzieli mi że nie robią skrzydeł ponad 1 metr bez poprzeczki. Mogą zrobić ale bez gwarancji. Dlatego zdecydowałem się na zwężenie tych okien do metra (szerokość skrzydła) Być może w innych fabrykach ten problem nie występuje, ale tak chciałem się tym podzielić. Pozdrawiam i czekam na komentarze
Link do komentarza
Cytat

Bardziej aktualne zdjęcia domu. Więżba na dachu, dachówka prawie... Na szczęście pogoda dopisuje i można zamknąć dom przed zimą. Pozdrawiam



Mam takie pytanie czy Twój dach był przeprojektowany? nie widzę w nim na zdjęciach słupów w przy łazience i przy pokoju. Jak Twój Cieśla to rozwiązał?

Taka prośba czy było by możliwe zamieszczenie kilka zdjęć więźby tak abym mógł pokazać ją cieśli zanim zacznę dach
Link do komentarza
Cytat

Pięknie postępują prace! Moi fachowcy się nie spisali i dlatego poszli na zieloną trawkę icon_smile.gif

Nowa ekipa 5 osobowa nareszcie zaczęła robić postępy w pracach. W przyszły poniedziałek też zaczynam dach więc mam nadzieje że teraz już pójdzie "normalnie". Ogrzewanie (kocioł gazowy + Kominek z płaszczem wodnym) wycenili mi na ok.30 tyś dodatkowo do tego dojdą przyłącza gazu,wody i kanalizy. (masakra!) Dodatkowo projekty woda+kanaliza 700 gaz 600zł. Każdy tylko Daj i daj! worek pieniędzy nie starczy!!! A jak u was ?



Lepiej nie mówić ile kasy idzie. Z każdej strony ktoś coś chce. U nas nie ma wody i trzeba wykopać studnię. Może jeszcze w tym roku się uda. Instalacja grzewcza, elektryczna z materiałem (prócz zakupu pieca na węgiel) to koszt ok 35 tys. Na parterze będzie ogrzewanie podłogowe. Na poddaszu grzejniki. Zastanawiamy się jeszcze nad płaszczem wodnym. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Pralnie ze względów ekonomicznych lepiej umiejscowić nad kotłownią gdyż będą krótsze rury itp. ja jednak umiejscowiłem ją po drugiej stronie ponieważ kotłownia jest od wschodnio-połódniowej elewacji a mi zależało na tym aby przez dodatkowe okna połaciowe doświetlić pokój nad garażem. Również okna na szczytowej ścianie nad garażem zamieniłem na jedno duże gdyż jest prawie od północnej strony. Ja podniosłem ściankę kolankową o 3 warsty (75 cm) teraz na gotowo po wylaniu posadzki będzie miała ok 120cm. Przy takiej wysokości będzie można w pełni korzystać z całej podłogi na pietrze (niskie meble, biurko, łóżko pod skosem)

W projekcie na piętrze od frontu i z tyłu są drzwi balkonowe, ich szerokość w świetle otworu (dziura w murze) to 120 cm podczas wyceny wstępnej okien powiedzieli mi że nie robią skrzydeł ponad 1 metr bez poprzeczki. Mogą zrobić ale bez gwarancji. Dlatego zdecydowałem się na zwężenie tych okien do metra (szerokość skrzydła) Być może w innych fabrykach ten problem nie występuje, ale tak chciałem się tym podzielić. Pozdrawiam i czekam na komentarze


Witam!!!!
W jaki sposób wydzieliłeś pralnię z pomieszczenia nad garażem? Czy nie jest za nisko? Ja chciałam zrobić ścianę na równi ze ścianą łazienki i okazało się, że w najwyższym miejscu będzie 1,5m. Mój majster doradził lekką przeróbkę więźby dachowej (nie za bardzo potrafię wyjaśnić jak, żeby to było zrozumiałe). Mówiąc po chłopsku (albo raczej po babsku) środek dachu będzie przesunięty lekko do tyłu icon_sad.gif . A jestem ciekawa jak Ty to zrobiłeś i jaka jest wysokość pomieszczenia.
Link do komentarza
Cytat

Mam takie pytanie czy Twój dach był przeprojektowany? nie widzę w nim na zdjęciach słupów w przy łazience i przy pokoju. Jak Twój Cieśla to rozwiązał?

Taka prośba czy było by możliwe zamieszczenie kilka zdjęć więźby tak abym mógł pokazać ją cieśli zanim zacznę dach



Dach specjalnie nie był przeprojektowany. Jak podniosłeś ściankę kolankową to musisz pamiętać o dłuższych słupkach, a co ważne również jętkach, żeby pokoje na górze nie miały po 3 m. A słupki stoją, w załączonyc zdjęciach to będzie widać. Jeden jest przy łazience, drugi bardziej przy garderobach. Zdjęcia mogę przesłać na meila. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dach specjalnie nie był przeprojektowany. Jak podniosłeś ściankę kolankową to musisz pamiętać o dłuższych słupkach, a co ważne również jętkach, żeby pokoje na górze nie miały po 3 m. A słupki stoją, w załączonyc zdjęciach to będzie widać. Jeden jest przy łazience, drugi bardziej przy garderobach. Zdjęcia mogę przesłać na meila. Pozdrawiam


Dzięki, jakoś ich nie zauważyłem na tych zdjęcich
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!!!!
W jaki sposób wydzieliłeś pralnię z pomieszczenia nad garażem? Czy nie jest za nisko? Ja chciałam zrobić ścianę na równi ze ścianą łazienki i okazało się, że w najwyższym miejscu będzie 1,5m. Mój majster doradził lekką przeróbkę więźby dachowej (nie za bardzo potrafię wyjaśnić jak, żeby to było zrozumiałe). Mówiąc po chłopsku (albo raczej po babsku) środek dachu będzie przesunięty lekko do tyłu icon_sad.gif . A jestem ciekawa jak Ty to zrobiłeś i jaka jest wysokość pomieszczenia.



Witam,

Przepraszam ze tak długo ta odpowiedz ale nie zauważyłem że to pytanie do mnie

U mnie nie ma tego problemu bo scianke kolankową rozpoczynam od wysokości 1,25m (podniesiona o 3 warsty) i dalej ide juz tylko w górę. Wysokość pomieszczenia ogranicze do 2,75 przez obniżenie sufitu na wieszakach (inaczej było by ponad 3m wys.)
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących!!!

Dzisiaj wraz z żonką zamówiliśmy projekt HEKTOR. Mamy nadzieję, że szybko zostaną załatwione wszystkie sprawy papierkowe i wiosną ruszy budowa. Wybraliśmy ten projekt ponieważ, spełnia nasze oczekiwania. Przestronny salon otwarta kuchnia, zadaszony taras i garaż to podstawowe kryteria. Śledzimy Wasze postepy prac i mamy nadzieję, że nasze będą równie owocne. Pozdrawiamy!!!
Link do komentarza
Cytat

Bardziej aktualne zdjęcia domu. Więżba na dachu, dachówka prawie... Na szczęście pogoda dopisuje i można zamknąć dom przed zimą. Pozdrawiam


witam.
mam pytanie czy możesz mi zadradzić gdzie bbudujesz dom, odrazu odpowiem- mam zamiar wraz z żoną zakupić ten projekt na dniach a chciałbym zobaczyć go w realu żeby być pewnym dobrego wyboru. pracuje w roli przedstawiciela i praktycznie jeżdżę po całej Polsce więc z podjechaniem nie miał bym problemu. z góry dziękuje.
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich budujących Hektora. Ja właśnie zaliczam sie do nich Mamy wyciągnięte mury, zalany strop żelbetowy. Budujemy z keramzytobetonu na zaprawie ciepłochronnej. Niestety nie zdąże położyć dachu w tym roku. Na dzien dzisiejszy sam buduję ścianki kolankowe, poniewaz moja ekipa nie spisała mi się i poszła na zieloną trawkę. Czy ktoś jest na tym samym etapie co my i zna dobre sposoby zabezpieczenia stropu i murów przed zimą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Do joanar1 i kiksa!!!!
Prosimy o nowe zdjęcia z budowy. Jesteśmy bardzo ciekawi postępów prac.
Pozdrawiam



Witam wszystkich,

ostatnio prace się troszkę posunęły oto parę fotek

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



również z niecierpliwością czekamy na okna. Ścianki działowe już ukończone. niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły dokończenie prac przy budowie komina, mam nadzieje ze moze w tym tygodniu coś drgnie w tej sprawie.

Pozdrawiam i obiecuje wkrótce kilka fotek ze środka domu.
Link do komentarza
Witam. Jaka wysoka zrobilisscie scianke kolankowa. My musimy podjac taka decyzja. J a uwazam ze na 3 pustaki plus wieniec powinno wystarczyc. Ale chcailbym wiedziec jak to jest u was
pzdr


Cytat

Witam wszystkich,

ostatnio prace się troszkę posunęły oto parę fotek

[attachment=1778:P1050483_1.JPG]

[attachment=1777:P1050480_1.JPG]

[attachment=1776:P1050476_1.JPG]

[attachment=1775:P1050472_1.JPG]

również z niecierpliwością czekamy na okna. Ścianki działowe już ukończone. niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły dokończenie prac przy budowie komina, mam nadzieje ze moze w tym tygodniu coś drgnie w tej sprawie.

Pozdrawiam i obiecuje wkrótce kilka fotek ze środka domu.

Link do komentarza
Cytat

Witam. Jaka wysoka zrobilisscie scianke kolankowa. My musimy podjac taka decyzja. J a uwazam ze na 3 pustaki plus wieniec powinno wystarczyc. Ale chcailbym wiedziec jak to jest u was
pzdr



Ja podniosłem o 3 warstwy czyli razem z wieńcem oraz warstwą z projektu 125cm. po wylaniu 12cm posadzki będzie na gotowo 110-113 cm. Mój brat ma taką wysokość ścianki kolankowej i pomieszczenia są naprawdę super wykorzystane, prawie tak jakby skosów wcale nie było.

PS Miałem okazje oglądać dom z dachem kopertowym i ścianką kolankową 30cm wiec pokoje na poddaszu były fatalne (popsuty dom).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
heja, co taka cisza, czyzby zimowy sen. U nas prace pelna pare. Konczymy wiezbe dachowa. Na razie budowa bez zadnych komplikacji, pozdrawienia. Odezwijcie sie ludzie , co tam u Was

Cytat

Ja podniosłem o 3 warstwy czyli razem z wieńcem oraz warstwą z projektu 125cm. po wylaniu 12cm posadzki będzie na gotowo 110-113 cm. Mój brat ma taką wysokość ścianki kolankowej i pomieszczenia są naprawdę super wykorzystane, prawie tak jakby skosów wcale nie było.

PS Miałem okazje oglądać dom z dachem kopertowym i ścianką kolankową 30cm wiec pokoje na poddaszu były fatalne (popsuty dom).

Link do komentarza
Cytat

heja, co taka cisza, czyzby zimowy sen. U nas prace pelna pare. Konczymy wiezbe dachowa. Na razie budowa bez zadnych komplikacji, pozdrawienia. Odezwijcie sie ludzie , co tam u Was



Witam
Zima co prawda łagodna, ale mamy małe problemy z pracownikami budowlanymi. Ścianki działowe zaczęte, ale nie ma na razie kto ich skończyć. Mam nadzieję, że wszystko ruszy już po nowym roku. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć zamkniętego już hektora. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Mam pytanie do Hektorowiczów budujących z kredytu, mam nadzieję, że tacy są icon_smile.gif . Czy do wyceny nieruchomości przed zaciągnięciem kredytu rzeczoznawca z banku bierze stricte to co w pozwoleniu na budowę, czy możemy chcieć coś pozmieniać. Mamy problem z marudnym architektem, którem przeróbka projektu zajmuje już 2 miesiące, będzie w końcu składał o pozwolenie, ale słyszę że zmiana materiału z betonu komórkowego na ceramikę itp. to nie w projekcie tylko na etapie budowy u kierownika budowy?! Jak to wygladało u was?

No i oczywiście wesołych świąt icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cześć .Codo kredytu To nie wiem Ale cię uczulam abys dobrze przypilnował osobe składającą za ciebie wniosek o pozwolenie na budowe J amiałam taką sytuacje że przez 3 miesiące pan mnie zapewniał że czekam na zezwolenie a jak przyszłam do urzędu to okazało się że moich papierów nie ma.Po awanturze wyciągnął nie zrobione papiery skonczyło się to skargą do Izby Architektów.I trzeba było szukać następnego Fachowca?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich hektorowiczów. Bardzo się nam z żoną spodobał dom Hektor i po wprowadzeniu kilku zmian zdecydowaliśmy się go wybudować (jesteśmy na etapie papierów) chciałem zapytać czy może ktoś z was buduje w malopolsce lub na śląsku z czego budujecie i ile wam weszło bloczków ...
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich hektorowiczów. Bardzo się nam z żoną spodobał dom Hektor i po wprowadzeniu kilku zmian zdecydowaliśmy się go wybudować (jesteśmy na etapie papierów) chciałem zapytać czy może ktoś z was buduje w malopolsce lub na śląsku z czego budujecie i ile wam weszło bloczków ...


Witam!!!
My na wiosnę zaczynamy budowę w podkarpackim. Mam nadzieję, że będziemy się wymieniać spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Zima co prawda łagodna, ale mamy małe problemy z pracownikami budowlanymi. Ścianki działowe zaczęte, ale nie ma na razie kto ich skończyć. Mam nadzieję, że wszystko ruszy już po nowym roku. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć zamkniętego już hektora. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam



Witam wszystkich budujących!!!
jestem tu nowy i mam pytanie

ile wynosi zapotrzebowanie ciepla na 1m2 i jaka wentylacje zastosujecie, bo to najwazniejsze i jak wprowadza CO2 podatek ktory juz w EU obiczyli na 30Euro od tony to moze warto pomyslec przed, bo poprawki sa kosztowniejsze, nie zamiezam palic w kominku drewnem albo smieciami mialem.

Dom musi byc prosty funkcjonalny bez specjalnej zawodnej elektroniki
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Bardzo chętnie, jakie zmiany wprowadziliście w waszym projekcie...


Witam!!!
Trochę tych poprawek się zebrało, choć w sumie nie takie bardzo istotne.
Od frontu: zamieniliśmy balkon na okno (po przeczytaniu wielu opinii na ten temat doszliśmy do wniosku, że trzy balkony to przesada. Balkon to niemały koszt, a kto będzie korzystał z tych 3 balkonów jak do dyspozycji będzie ogród).
Od tyłu: zlikwidowaliśmy jedno wyjście na taras (boczne), ponieważ doszłam do wniosku, że salon dzięki temu będzie bardziej ustawny. W tym domu i tak jest dużo okien, a przez okna trochę ubywa jednak ciepła, a poza tym dom nie straci przez to na wyglądzie. Zamieniliśmy drzwi na zewnątrz z kotłowni na okno. Kotłownia dzięki temu będzie bardziej funkcjonalna.
Poza tym podniesiemy ścianę kolankową, ale za bardzo nie wiem o ile. Nad garażem będzie pokój i pralnia z zsypem na brudną bieliznę z łazienki.
Schody będą "otwarte" na salon.
No i nie będzie okien dachowych, poza pralnią.
To by było chyba na tyle.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
Trochę tych poprawek się zebrało, choć w sumie nie takie bardzo istotne.
Od frontu: zamieniliśmy balkon na okno (po przeczytaniu wielu opinii na ten temat doszliśmy do wniosku, że trzy balkony to przesada. Balkon to niemały koszt, a kto będzie korzystał z tych 3 balkonów jak do dyspozycji będzie ogród).
Od tyłu: zlikwidowaliśmy jedno wyjście na taras (boczne), ponieważ doszłam do wniosku, że salon dzięki temu będzie bardziej ustawny. W tym domu i tak jest dużo okien, a przez okna trochę ubywa jednak ciepła, a poza tym dom nie straci przez to na wyglądzie. Zamieniliśmy drzwi na zewnątrz z kotłowni na okno. Kotłownia dzięki temu będzie bardziej funkcjonalna.
Poza tym podniesiemy ścianę kolankową, ale za bardzo nie wiem o ile. Nad garażem będzie pokój i pralnia z zsypem na brudną bieliznę z łazienki.
Schody będą "otwarte" na salon.
No i nie będzie okien dachowych, poza pralnią.
To by było chyba na tyle.
Pozdrawiam




Witam .
My również z żona zamierzamy wprowadzić kilka poprawek by dom dla nas był bardziej funkcjonalny:
1 zamierzamy zrezygnować całkowicie tarasu zamurujemy i powiększymy salon
2 spiżarkę połączymy z łazienka i będzie duża łazienka jedno okno takie jak w kuchni
3 ścianę kolankową podniesiemy myślę ze o pustaka tak aby na gotowo było o90 cm w środku lepiej będzie wykorzystać skosy na poddaszu
4 od tylu okno zamiast drzwi w kotłowni i rezygnujemy z balkonu z tylu i wstawimy okno
5 nad garażem garderoba z powiększonymi oknami
6 strop lany żelbetonowy
Reszta myślę ze wyjdzie już w trakcie budowy czekam na plan bo chciałem gromadzić materiały...
Link do komentarza
Cytat

Witam .
My również z żona zamierzamy wprowadzić kilka poprawek by dom dla nas był bardziej funkcjonalny:
1 zamierzamy zrezygnować całkowicie tarasu zamurujemy i powiększymy salon
2 spiżarkę połączymy z łazienka i będzie duża łazienka jedno okno takie jak w kuchni
3 ścianę kolankową podniesiemy myślę ze o pustaka tak aby na gotowo było o90 cm w środku lepiej będzie wykorzystać skosy na poddaszu
4 od tylu okno zamiast drzwi w kotłowni i rezygnujemy z balkonu z tylu i wstawimy okno
5 nad garażem garderoba z powiększonymi oknami
6 strop lany żelbetonowy
Reszta myślę ze wyjdzie już w trakcie budowy czekam na plan bo chciałem gromadzić materiały...



Witam wszystkich hektorowców!
Jesteśmy (z żoną) na forum po raz pierwszy. Mieszkamy w okolicy Rzeszowa. Jesteśmy na etapie zbierania "papierów".

Po długich poszukiwaniach również wybraliśmy projekt Hektor. Oczywiście planujemy zmiany. Oto one:
PARTER:
1. rezygnacja z jadalni ---> zamiana na sypialnię; powstanie ścianka działowa pomiędzy kuchnią i sypialnią;
2. oczywiście rezygnacja z wypustu w jadalni; nie będzie balkonu na piętrze;
3. połączenie spiżarni z WC ---> łazienka z WC i prysznicem; w konsekwencji zamiana dwóch małych okienek na jedno;
4. schody będą otwarte na salon, czyli nie będzie ścianki;
5. poszerzenie domu od stronu garażu (nie mamy planów, więc nie wiemy jeszcze o ile);
6. usunięcie z kotłowni drzwi na rzecz okna.
PIĘTRO:
7. usunięcie balkonu (tył domu) ---> płaska powierzchnia dachu;
8. jak było wcześniej opisane usunięcie balkonu nad jadalnią (u nas sypialnią); jedno duże okno w tym pomieszczeniu;
9. podniesienie ścianki kolanowej (o ile jeszcze nie wiemy).

Co Wy na takie zmiany? Czy ktoś myślał o realizacji tego projektu w systemie YTONG?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich hektorowców!
Jesteśmy (z żoną) na forum po raz pierwszy. Mieszkamy w okolicy Rzeszowa. Jesteśmy na etapie zbierania "papierów".

Po długich poszukiwaniach również wybraliśmy projekt Hektor. Oczywiście planujemy zmiany. Oto one:
PARTER:
1. rezygnacja z jadalni ---> zamiana na sypialnię; powstanie ścianka działowa pomiędzy kuchnią i sypialnią;
2. oczywiście rezygnacja z wypustu w jadalni; nie będzie balkonu na piętrze;
3. połączenie spiżarni z WC ---> łazienka z WC i prysznicem; w konsekwencji zamiana dwóch małych okienek na jedno;
4. schody będą otwarte na salon, czyli nie będzie ścianki;
5. poszerzenie domu od stronu garażu (nie mamy planów, więc nie wiemy jeszcze o ile);
6. usunięcie z kotłowni drzwi na rzecz okna.
PIĘTRO:
7. usunięcie balkonu (tył domu) ---> płaska powierzchnia dachu;
8. jak było wcześniej opisane usunięcie balkonu nad jadalnią (u nas sypialnią); jedno duże okno w tym pomieszczeniu;
9. podniesienie ścianki kolanowej (o ile jeszcze nie wiemy).

Co Wy na takie zmiany? Czy ktoś myślał o realizacji tego projektu w systemie YTONG?


Witam!!!
Myśleliśmy o YTONGU, jednak w naszym klimacie trzeba byłoby dom jednak docieplić. I wówczas wychodzi to dużo drożej. Ale w okolicach Rzeszowa jest na pewno cieplej niż w Bieszczadach więc być może warto?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich hektorowców!
Jesteśmy (z żoną) na forum po raz pierwszy. Mieszkamy w okolicy Rzeszowa. Jesteśmy na etapie zbierania "papierów".

Po długich poszukiwaniach również wybraliśmy projekt Hektor. Oczywiście planujemy zmiany. Oto one:
PARTER:
1. rezygnacja z jadalni ---> zamiana na sypialnię; powstanie ścianka działowa pomiędzy kuchnią i sypialnią;
2. oczywiście rezygnacja z wypustu w jadalni; nie będzie balkonu na piętrze;
3. połączenie spiżarni z WC ---> łazienka z WC i prysznicem; w konsekwencji zamiana dwóch małych okienek na jedno;
4. schody będą otwarte na salon, czyli nie będzie ścianki;
5. poszerzenie domu od stronu garażu (nie mamy planów, więc nie wiemy jeszcze o ile);
6. usunięcie z kotłowni drzwi na rzecz okna.
PIĘTRO:
7. usunięcie balkonu (tył domu) ---> płaska powierzchnia dachu;
8. jak było wcześniej opisane usunięcie balkonu nad jadalnią (u nas sypialnią); jedno duże okno w tym pomieszczeniu;
9. podniesienie ścianki kolanowej (o ile jeszcze nie wiemy).

Co Wy na takie zmiany? Czy ktoś myślał o realizacji tego projektu w systemie YTONG?


Witam, wlasnie skonczylismy dach i moge podzielic sie paroma uwagami. Po paru zmainach wc na dole mamy prawie 4m2. Wystarcza w 100 proc. Dolozylismy pralnie nad kotlownia. Uwazam iz slusznie. U gory prawie nic nie zmienialismy. Uwazam iz dom bez balkonu to juz nie to samo. Nie wyglada to tak dobrze jak z balkonami. Tak samo jak brak wykuszu. Nie wyglada to ladnie. Podnieslismy scianke kolankowa o 1 pustak i uwazam ze w zupelnosci wystarczy.Schody rowniez otwarte.W kotlowni drzwi zostaly i dolozylismy okienko. Ogolnie wyglada to nieźle
Link do komentarza
Cytat

Witam, wlasnie skonczylismy dach i moge podzielic sie paroma uwagami. Po paru zmainach wc na dole mamy prawie 4m2. Wystarcza w 100 proc. Dolozylismy pralnie nad kotlownia. Uwazam iz slusznie. U gory prawie nic nie zmienialismy. Uwazam iz dom bez balkonu to juz nie to samo. Nie wyglada to tak dobrze jak z balkonami. Tak samo jak brak wykuszu. Nie wyglada to ladnie. Podnieslismy scianke kolankowa o 1 pustak i uwazam ze w zupelnosci wystarczy.Schody rowniez otwarte.W kotlowni drzwi zostaly i dolozylismy okienko. Ogolnie wyglada to nieźle


prosimy o przesłanie zdjęć jak tylko istnieje możliwość, ja zaczynam w połowie roku więc bardzo chętnie przeglądam forum i wyrabiam sobie pogląd na temat zmian. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

prosimy o przesłanie zdjęć jak tylko istnieje możliwość, ja zaczynam w połowie roku więc bardzo chętnie przeglądam forum i wyrabiam sobie pogląd na temat zmian. pozdrawiam



Z mila checia, ale nie robimy ich za duzo. Moze cos sie uda zrobic. Za 2 tygodnie bedzie dachowka okna i brama. Wtedy bedzie lepiej cos widac
Link do komentarza
Cytat

Cześcć my budujemy Hektora w Nowym Saćzu z ytongu i Strop Teriva. wcale nie wydaje misię ze trzeba będzie docieplać a unas napewno zimniej niż w Rzeszowie .Zaczynamy budować jak się zrobi cieplej



Witam!
Cieszy nas, że jesteście już na tak zaawansowanym (w stosunku do nas) stadium, a tym bardziej, że będziecie budować w systemie ytong. Czy macie może jakąś ogólną kalkulację odnośnie: kosztów materiałów na Hektora, kosztów związanych z robocizną? Bardzo by nas interesowały takie informacje. I jeszcze takie ogólne pytanie: czy ktoś zainteresował się ogrzewaniem Hektora za pomocą pompy ciepła?
Link do komentarza
Cytat

Witam Dzisiaj dostaliśmy już wreszcie Pozwolenie na budowe i jest super.Bloczki Ytongu kypiliśmy 13zł za sztuke firma też jest do budowy około35 tys za robote.


Witam,
Z tym pozwoleniem to rewelacja. Odnosnie bloczkow to mam jeszcze pytanie: ile ich potrzeba na wybudowanie Hektora? I dodatkowo czy zdecydowaliście się na podniesienie ścianki kolankowej? Jeśli tak to o ile?
Link do komentarza
Część!!! Witam wszystkich "hektorowiczów" icon_smile.gif Ja również jestem zauroczona tym projektem i na 99,9% zdecyduję się na budowę tego domku. Mam jednak zamiar wprowadzić parę zmian (np powiększenie łazienki na dole kosztem spiżarni, rezygnacja z podcienia na rzecz salonu, poszerzenie garażu itp... ). Czy ktoś może udzielić mi paru rad i wskazówek wynikających z własnych doświadczeń z Hektorem? Zdjęcia bardzo mile widziane szczególnie te z pomieszczeń wewnątrz budynku. Zastanawiam się jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej ale boje się że dom dużo straci na swoim uroku icon_sad.gif . Czekam na Wasze opinie. Aha mieszkam na dolnym śląsku icon_smile.gif . Mój mail to iza.rutkowska1@gmail.com
Link do komentarza
Cytat

Część!!! Witam wszystkich "hektorowiczów" icon_smile.gif Ja również jestem zauroczona tym projektem i na 99,9% zdecyduję się na budowę tego domku. Mam jednak zamiar wprowadzić parę zmian (np powiększenie łazienki na dole kosztem spiżarni, rezygnacja z podcienia na rzecz salonu, poszerzenie garażu itp... ). Czy ktoś może udzielić mi paru rad i wskazówek wynikających z własnych doświadczeń z Hektorem? Zdjęcia bardzo mile widziane szczególnie te z pomieszczeń wewnątrz budynku. Zastanawiam się jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej ale boje się że dom dużo straci na swoim uroku icon_sad.gif . Czekam na Wasze opinie. Aha mieszkam na dolnym śląsku icon_smile.gif . Mój mail to iza.rutkowska1@gmail.com




Cześć icon_smile.gif
po długich poszukiwaniach odpowiedniego projektu zdecydowaliśmy się na budowę hektora i jesteśmy na etapie papierów,oto zmiany które wprowadziliśmy:
- obniżyliśmy sufit nad garażem o 15 cm ,dzięki temu zlikwiodowaliśmy różnicę poziomów między spocznikiem a pokojem nad garażem (inaczej byłby stopień)
- powiekszyliśmy okno w kuchni
- powiększyliśmy też łazienkę na dole przesuwając ściany o 30 cm,tzn przesunęliśmy ścianę główną zwężając nieco wejście oraz zwęziliśmy odrobinę spiżarnie (nie chcieliśmy z niej rezygnować całkowicie biorąc pod uwagę brak piwnicy spiżarnia będzie przydatna) i dzięki temy zmieścimy prysznic icon_smile.gif
- wydzieliliśmy pralnię z pomieszczenia nad garażem
Projekt nam bardzo odpowiada więc więcej zmian nie wprowadziliśmy:)
Zastanawialiśmy się nad podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak ale po analizie stwierdziliśmy ze faktycznie mogło by to naruszyć wygląd ,po za tym wielkość pomieszczeń w zupełności nam wystarcza:),
myśleliśmy też o otwarciu schodów na salon ale projektant nam to odradził ponieważ salon byłby mniej ustawny (byłaby tylko jedna ściana na której i tak będzie kominek, resztę ścian zajmują okna)
Budować planujemy z porothermu 30.
Pozdrawiam Aga icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć icon_smile.gif
po długich poszukiwaniach odpowiedniego projektu zdecydowaliśmy się na budowę hektora i jesteśmy na etapie papierów,oto zmiany które wprowadziliśmy:
- obniżyliśmy sufit nad garażem o 15 cm ,dzięki temu zlikwiodowaliśmy różnicę poziomów między spocznikiem a pokojem nad garażem (inaczej byłby stopień)
- powiekszyliśmy okno w kuchni
- powiększyliśmy też łazienkę na dole przesuwając ściany o 30 cm,tzn przesunęliśmy ścianę główną zwężając nieco wejście oraz zwęziliśmy odrobinę spiżarnie (nie chcieliśmy z niej rezygnować całkowicie biorąc pod uwagę brak piwnicy spiżarnia będzie przydatna) i dzięki temy zmieścimy prysznic icon_smile.gif
- wydzieliliśmy pralnię z pomieszczenia nad garażem
Projekt nam bardzo odpowiada więc więcej zmian nie wprowadziliśmy:)
Zastanawialiśmy się nad podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak ale po analizie stwierdziliśmy ze faktycznie mogło by to naruszyć wygląd ,po za tym wielkość pomieszczeń w zupełności nam wystarcza:),
myśleliśmy też o otwarciu schodów na salon ale projektant nam to odradził ponieważ salon byłby mniej ustawny (byłaby tylko jedna ściana na której i tak będzie kominek, resztę ścian zajmują okna)
Budować planujemy z porothermu 30.
Pozdrawiam Aga icon_smile.gif





Witam a jak rozwiązaliście problem różnicy w wysokości drzwi do garażu przy takiej zmianie jaką zamierzacie zrobić będziecie mieć nie wymiarowe drzwi z holu do garażu jakieś 190 cm w jednym z wcześniejszych postów już ten temat był poruszany jest nawet zdjęcie zrobione, sprawdźcie i napiszcie co i jak bo tez nad tym myślałem i doszedłem do wniosku ze lepiej będzie mieć stopień do pomieszczenia nad garażem niż dwoje wymiarowych drzwi i jedne dużo mniejsze głupio to wygląda ... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz..
Link do komentarza
Cytat

Witam a jak rozwiązaliście problem różnicy w wysokości drzwi do garażu przy takiej zmianie jaką zamierzacie zrobić będziecie mieć nie wymiarowe drzwi z holu do garażu jakieś 190 cm w jednym z wcześniejszych postów już ten temat był poruszany jest nawet zdjęcie zrobione, sprawdźcie i napiszcie co i jak bo tez nad tym myślałem i doszedłem do wniosku ze lepiej będzie mieć stopień do pomieszczenia nad garażem niż dwoje wymiarowych drzwi i jedne dużo mniejsze głupio to wygląda ... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz..



U na s tak pokombinowalismy, ze stopnia do pokoju na garazem nie ma. Jest idealne wejscie do pokoju ze spocznika. Jutro zamykamy dom - okna brama drzwi rplety itp. Nie likwidujcie tarasu zadaszonego - to jest najwiekszy plus tego domu. Podniescie scianke kolankowa - ja mam 3 pustaki plus wieniec i starczy. Przerobilismy minimalnie wiezbe dachowa i wyszedl nam genialny strych - ok 40 m powierzchni uzytkowej. powodzenia
Link do komentarza
Cytat

Witam a jak rozwiązaliście problem różnicy w wysokości drzwi do garażu przy takiej zmianie jaką zamierzacie zrobić będziecie mieć nie wymiarowe drzwi z holu do garażu jakieś 190 cm w jednym z wcześniejszych postów już ten temat był poruszany jest nawet zdjęcie zrobione, sprawdźcie i napiszcie co i jak bo tez nad tym myślałem i doszedłem do wniosku ze lepiej będzie mieć stopień do pomieszczenia nad garażem niż dwoje wymiarowych drzwi i jedne dużo mniejsze głupio to wygląda ... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz..


Witam!!!
Z tymi drzwiami do garażu to rzeczywiście problem, bo wychodzą dużo niższe i głupio to wygląda, dlatego nasz majster podpowiedział nam, żeby zrobić schody otwarte na salon i dodać 1 stopień, wtedy wejście ze spocznika do pokoju będzie bez stopnia.
Myślę, że to powinno być niezłe, tym bardziej, że w salonie zamurowujemy jedno okno tarasowe, przez co pokój zrobi się bardziej ustawny, choć i tak nie planuję zagracać go meblami.
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
Z tymi drzwiami do garażu to rzeczywiście problem, bo wychodzą dużo niższe i głupio to wygląda, dlatego nasz majster podpowiedział nam, żeby zrobić schody otwarte na salon i dodać 1 stopień, wtedy wejście ze spocznika do pokoju będzie bez stopnia.
Myślę, że to powinno być niezłe, tym bardziej, że w salonie zamurowujemy jedno okno tarasowe, przez co pokój zrobi się bardziej ustawny, choć i tak nie planuję zagracać go meblami.



Uważajcie proszę z tymi schodami bo może sie pojawić problem z wysokościa po między stropem a stopniami, będzię po prostu za nisko i przechodząc po schodach osoba wysoka będzie miała problem. Niestety ze względu na drzwi do łazienki na pietrze nie da się za wiele powiększyć otworu na schody. Ja musiałem podkuć i bede teraz kombinował z dźwiami do łazienki. Proponował bym po zaszalowaniu schodów, przed zalaniem betonem osobiście sprawdzić czy wysokość jest ok. w tym momencie będzie jeszcze można coś skorygować bez użycia dynamitu icon_smile.gif Aha pamiętajcie że na stopień przyjdzie w zależności od wykończenia 2-4cm no i strop się obniży po tynku, a na narożniku po przyklejeniu listwy dojdzie min. 3-4cm.
W najgorszym przypadku będzie mniej o 8cm!!!

PS. Mamy już zrobione tynki jak tylko ekipa posprząta po sobie bałagan to zamieszczę kilka fotek.
Link do komentarza
Cytat

Uważajcie proszę z tymi schodami bo może sie pojawić problem z wysokościa po między stropem a stopniami, będzię po prostu za nisko i przechodząc po schodach osoba wysoka będzie miała problem. Niestety ze względu na drzwi do łazienki na pietrze nie da się za wiele powiększyć otworu na schody. Ja musiałem podkuć i bede teraz kombinował z dźwiami do łazienki. Proponował bym po zaszalowaniu schodów, przed zalaniem betonem osobiście sprawdzić czy wysokość jest ok. w tym momencie będzie jeszcze można coś skorygować bez użycia dynamitu icon_smile.gif Aha pamiętajcie że na stopień przyjdzie w zależności od wykończenia 2-4cm no i strop się obniży po tynku, a na narożniku po przyklejeniu listwy dojdzie min. 3-4cm.
W najgorszym przypadku będzie mniej o 8cm!!!

PS. Mamy już zrobione tynki jak tylko ekipa posprząta po sobie bałagan to zamieszczę kilka fotek.


witam, dlatego zrobilismy schody otwarte i nie ma zadnych problemow. drzwi do garazu sa 210 cm, schody wg projektu sa wygodne, stopnie sa jak najbradziej wymiarowe i wszystko jest git. Pomyslcie o podniesieniu poddasza o ok pol metra. vychodzi super fajne poddasze ok 50 m2 pow uzytk. A i komin przerzucilismy na czesc wewn kotlowni, po to m in aby w salonie kominek przesunac leeko w prawo, a pomiedzy nim a schodami ulokowac lcd. Pomyslcie rowniez o symetryczna rozmieszczeniu okna w kuchni. Nie kazdemu potem sie moze podobac roznica o ok pol merta od okna do scian bocznych
Link do komentarza
Witam Budujących!

Czy ktoś się orientuje czy wylewanie posadzki dopiero po podwieszeniu plyty G/K nie spowoduje ich powykrzywiania? Mam dylemat czy wynosić plyty z salonu na zewnątrz i wylewac posadzke czy zamontowac je na gotowo bez szpachlowania i wtedy wylac posadzke.
Link do komentarza
Cytat

Witam Budujących!

Czy ktoś się orientuje czy wylewanie posadzki dopiero po podwieszeniu plyty G/K nie spowoduje ich powykrzywiania? Mam dylemat czy wynosić plyty z salonu na zewnątrz i wylewac posadzke czy zamontowac je na gotowo bez szpachlowania i wtedy wylac posadzke.




Witam. Pozdrawiam wszystkich hektorowiczów mam wielką prośbę do kiksa proszę o więcej zdjęć parteru jak i poddasza o ile to nie problem. Ja jestem na etapie papierów może w tym roku by się udało do płyty wybudować bardzo chętnie skorzystam z cudzych doświadczeń przy realizacji tego projektu a nie ukrywam wiele rozwiewają zdjęcia z projektów już będących w realizacji...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...