Skocz do zawartości

HEKTOR / Domena


kiks

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem ciekawy czy ktoś buduje lub myśli o budowie hektora z biura projektowego Domena http://projekty.budujemydom.pl/projekty.ph...hektor_-_domena Czekam na Wasze opinie na temat tego projektu i sugestje co to zmian. Jestem własnie w czasie oczekiwania na przesyłke z tym projektem i już myśle o zmianach. Wiem już na pewno że zlikwiduje podcień aby zyskać na salonie. może ktoś ma jakieś inne sugestie co do projektu?
Link do komentarza
Właśnie architekt kończy obrabiać projekt i w przyszłym tygodniu oddajemy do starostwa, aby uzyskać pozwolenie. Projekt jest piękny i nic w nim nie zmieniam, właśnie najbradziej podoba mi się salon, bo jest inny niż we wszystkich innych projektach, jest po prostu kapitalnie podzielona część kuchni i jadalni od salonu. Będę informować o dalszych postępach w budowie. pozdrawiam:)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie architekt kończy obrabiać projekt i w przyszłym tygodniu oddajemy do starostwa, aby uzyskać pozwolenie. Projekt jest piękny i nic w nim nie zmieniam, właśnie najbradziej podoba mi się salon, bo jest inny niż we wszystkich innych projektach, jest po prostu kapitalnie podzielona część kuchni i jadalni od salonu. Będę informować o dalszych postępach w budowie. pozdrawiam:)


Mam również przypadł do gustu ten projekt, szczególnie wydaje sie funkcjonalna góra (mamy 2 dzieci) ze strychu na d garażem bezdziemy wydzielać małą pralnie nad kotłownią oraz pokój (roboczy). Po rozmowach ze znajomymi podpowiadają mi jeszcze aby podnieść sciane kolankową o 24 cm. co realnie zwiekszy powierzchnie użytkową. Serdecznie dziekuje za wypowiedz i czekam na dalsze opisy jak udaje sie realizacja projektu.
Link do komentarza
Przypadkiem dowiedziałem się że jeszcze nikt nie zdążył wybudować domu wg. tego projektu (jeśli się mylę to proszę o sprostowanie). Jest to nowy projekt i prawdo podobnie wszyscy zaczynający budowę są pionierami. Warto może sie podzielić uwagami aby przestrzec innych przed błędami.
Link do komentarza
Cytat

Mam również przypadł do gustu ten projekt, szczególnie wydaje sie funkcjonalna góra (mamy 2 dzieci) ze strychu na d garażem bezdziemy wydzielać małą pralnie nad kotłownią oraz pokój (roboczy). Po rozmowach ze znajomymi podpowiadają mi jeszcze aby podnieść sciane kolankową o 24 cm. co realnie zwiekszy powierzchnie użytkową. Serdecznie dziekuje za wypowiedz i czekam na dalsze opisy jak udaje sie realizacja projektu.


Widze, że podobnie myślimy:) Mam pytanie dotyczące kosztorysu i nie tylko. Czy już go zrobiliscie, a jeżeli tak to proszę o informacje:
1.Ile zapłaciliście za kosztorys oraz na ile wyceniono koszt budowy(materiały, robocizna), bo wydaje mi sie , że mnie chcą naciągnąc. 1100 zł za kosztorys( brak zestawienia materiałów)?
2.Proszę podzielcie się inf. w jakiej technologii budujecie dom?
3.Jak planujecie rozwiązac ogrzewanie?
4.Jak wentylację?
5.Na ile wyceniono okna?
Link do komentarza
Cytat

Widze, że podobnie myślimy:) Mam pytanie dotyczące kosztorysu i nie tylko. Czy już go zrobiliscie, a jeżeli tak to proszę o informacje:
1.Ile zapłaciliście za kosztorys oraz na ile wyceniono koszt budowy(materiały, robocizna), bo wydaje mi sie , że mnie chcą naciągnąc. 1100 zł za kosztorys( brak zestawienia materiałów)?
2.Proszę podzielcie się inf. w jakiej technologii budujecie dom?
3.Jak planujecie rozwiązac ogrzewanie?
4.Jak wentylację?
5.Na ile wyceniono okna?


W chwili obecnej czekamy za pozwoleniem na budowę. Co do materiałów to bardzo mnie namawiają na budowanie z keramzytu, ale ja jakoś nie mam przekonania. Co do ogrzewania to gaz ziemny i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Jakoś na razie to wszystko jeszcze u mie jeszcze w powijakach. Jak tylko zapłace pierwsze kwoty to sie nimi podziele.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś buduje dom npdst. projektu "Hektor" i ma wejście do domu od południa?
Proszę o poradęczy ten projekt nadaje się na działkę gdzie wejście jest od południa.

Pozdrawiam


Projekt nadaje sie bardzo dobrze na taką działke, bedzie bardzo słoneczna kuchia i po 12.00 przez wykusz wpadnie wiele swiatła i bedzie go pełno również w jadalni i aż do zachodu słońca. Ja osobiście pozbyłem sie w projekcie podcienia i w tym przypadku, przy zastosowaniu podłogi z jasnego materiału można dobrze doświetlić swiatłem odbitym cały salon. Miałem okazje wykonywać prace w domu zbudowanym wg projektu APS 136 http://www.archi-projekt.com.pl/projekty_domow_133.html w którym parter jest układem podobny do Hektora i właśnie ustawiany był wejściem centralnie na południe. W salonie była naprawde wystarczająca ilość światła i był dobry klimat. Akurat właściciel tamtego domu zbudował taras od strony północy ale równiez dobrze można taraz wysunąć na zachód i bedzie wtedy można sie na nim opalać prawie cały dzień.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie!
Ja również jestem bardzo zainteresowana tym projektem. Czy ktoś już ma wybudowany ten dom? Jeśli tak to z jakimi kosztami trzeba się liczyć?


Właśnie podpisałem umowę na wykonanie stanu surowego zamkniętego na kwotę 190 tyś netto.
Budowane z Porothermu, strop gesto-żebrowy, dachówka Roben Bornholm średzka falista plus, okna białe (będę dopłacał do brązowych), podbitka drewniana, rynny Nicoll, parapery z ceramiki w kolorze dachówki schody wewnetrze w cenie, robocizna za ścianki działowe w cenie. Mój dom ma powierzchnie po przeróbkach około 188M2 od wysokoci 190cm łącznie z garażem więc cena ok netto 1000zł za metr kw. Chciał bym sie zamknąć kwotą max. 380 000 netto do stanu zamieszkania. Czy sie uda? zobaczymy.......icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mzam zamiar zakupić projekt Hektor z pracowni Domena. Z jakimi kosztami muszę sie liczyć zakładając, że budowa systemem gospodarczym (woj. podkarpackie, okolice Rzeszowa), może ktoś buduje w tych okolicach? Jednocześnie nasuwa mi sie wiele pytań odnośnie projetu, a mianowicie jakie zmiany warto wprowadzić?, według mnie dom jest bardzo funkcjonalny i ładny. Czekam na sugestie.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mzam zamiar zakupić projekt Hektor z pracowni Domena. Z jakimi kosztami muszę sie liczyć zakładając, że budowa systemem gospodarczym (woj. podkarpackie, okolice Rzeszowa), może ktoś buduje w tych okolicach? Jednocześnie nasuwa mi sie wiele pytań odnośnie projetu, a mianowicie jakie zmiany warto wprowadzić?, według mnie dom jest bardzo funkcjonalny i ładny. Czekam na sugestie.


Moim zdaniem okna w salonie i kuchni są troche małe warto by je poszerzyć co najmiej do 175cm bo w projekcie są 150cm w jednym kawałku ze szprosami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Właśnie podpisałem umowę na wykonanie stanu surowego zamkniętego na kwotę 190 tyś netto.
Budowane z Porothermu, strop gesto-żebrowy, dachówka Roben Bornholm średzka falista plus, okna białe (będę dopłacał do brązowych), podbitka drewniana, rynny Nicoll, parapery z ceramiki w kolorze dachówki schody wewnetrze w cenie, robocizna za ścianki działowe w cenie. Mój dom ma powierzchnie po przeróbkach około 188M2 od wysokoci 190cm łącznie z garażem więc cena ok netto 1000zł za metr kw. Chciał bym sie zamknąć kwotą max. 380 000 netto do stanu zamieszkania. Czy sie uda? zobaczymy.......icon_smile.gif


Witam
Po długotrwałych formalnościach również rozpoczęliśmy budowę domu Hektor. W chwili obecnej mamy wylaną ławę fundamentową, a od jutra będą szły bloczki fundamentowe. Ściany rówież będą z Porothermu, dachówka na razie w planach Creaton miedź angobowana (oczywiście zakładkowa). Mamy jeszcze możliwość zmiany stropu, nad którym się bardzo zastanawiamy. Strop gęsto-żebrowy jest zaprojektowany, jednak wykonawca poleca strop wylewany-monolityczny. Czy ktoś ma przeprojektowany strop na wylewany?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nareszcie jestem posiadaczką projektu Hektor, na razie czeka mas załatwianie pozwolenia, ale myślę, że wszystko pójdzie gładko. W dalszym ciągu nie mam pojecia jak zabrać sie do budowy icon_smile.gif, ale to dopiero plany na przyszły rok, więc mysle, że się z mężem podszkolimy w tych tematach. Dziękuje za sugestie do okien, teraz też uważam, że warto je powiększyć. Czy myślicie, że 170 tyś. to wystarczy na stan surowy otwarty (okolice Rzeszowa). Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
A nasz Hektor rośnie na potęge

[attachment=1454:P1030654__Large_.JPG]

[attachment=1453:P1030653__Large_.JPG]

[attachment=1452:P1030653__Large_.JPG]

DSC01446.jpg



Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zaczniemy strop.

PS. Teraz dopiero pomału odsłania sie wielkość tego domu (troszke przerażające icon_smile.gif )
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących Hektora (i nie tylko)!!!
Cieszę się bardzo, że trafiłam na tą stronę, ponieważ również jestem posiadaczem Hektora. Na razie w wersji papierowej, ale w przyszłym roku ruszamy na całego.
Budujemy w woj. podkarpackim i mogę już napisać, że kosztorys stanu surowego hurtownia zrobiła mi gratis, wartość materiału wyniosła (zgodnie z planem) - 107 262,38PLN (netto). Ponieważ jednak będzie troszkę zmian to cena się trochę zmieni, jednak niewiele.
Co do zmian, które planujemy to:
- nad garażem - wydzielona pralnia i sypialnia,
- zsyp z łazienki do pralni na brudną bieliznę,
- powiększenie spiżarni, widziałam spiżarnię tej wielkości, co w projekcie i jest zdecydowanie za mała, więc wydłużam ją na szerokość kuchni i wejście do niej z kuchni,
- poszerzamy garaż o 72 cm (budynek będzie miał szerokość 15m)
Na razie tyle, choć jeszcze nie zaczęliśmy.
Chętnie będę czekać na uwagi i opinie kiksa (za które z góry dziękuję), bo na razie to chyba tylko on buduje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
czy kolega Kiks mógłby przybliżyć, co ma na myśli pisząc "troszkę przerażające"? Też jestem od tygodnia posiadaczem projektu Hektor i chętnie poznałbym Twoje zdanie na jego temat.

Pozdrawiam,
Kawa


Obracam sie troszke na różnych budowach i zawsze mam wrażenie wchodząc na budowe że ktoś ale "klitke" buduje, że pomieszczenia są malutkie, że salon to chyba sofy nie zmieści itd... dopiero po wylaniu posadzek, tynków, osadzeniu okien, troszkę nabiera to zazwyczaj kształtu i widać że jednak ta sofa sie w salonie zmieści icon_smile.gif w tym domu już w fazie budowy czuć respekt przed przestrzenią jaką bedzie docelowo oferował szczególnie salon i kuchnia. Jak zajeją strop to zamieszcze fotki naprawde robi wrażenie icon_smile.gif
Link do komentarza
WQitajcie. My rowniez zaczynamy za ok 2 tygodnie budowe Hektora. Zmiany sa kosmetyczne. Przerabiamy spizarnie i wc na parterze aby zmiescic prysznic, wydluzamy okna w salonie, poszerzamy wykusz. Mam kilka pytan. Po pierwsze czy sopreks czy poroterm, po drugie jak wydzielacie pralnie z pom nad garazem, po trzecie czy nie wydaje Wam sie iz schody sa lekko nie praktyczne tzn sa stosunkowo wysokie i waskie. Ogrzewanie to ekogroszek + kominek z rozprowadzeniem + podlogowka. Wykonawca wycenil stan surowy na 37 tysi z kompletnym dachem. Ceny jakie mam zagwarantowane to beto b20 - 200, bloczek fundamentowy - 2,20. to tak na dzis. Czekam na opinie co ew jeszcze zmnienic i dzialamy. Pozdro hektorowcy
Link do komentarza
Cytat

WQitajcie. My rowniez zaczynamy za ok 2 tygodnie budowe Hektora. Zmiany sa kosmetyczne. Przerabiamy spizarnie i wc na parterze aby zmiescic prysznic, wydluzamy okna w salonie, poszerzamy wykusz. Mam kilka pytan. Po pierwsze czy sopreks czy poroterm, po drugie jak wydzielacie pralnie z pom nad garazem, po trzecie czy nie wydaje Wam sie iz schody sa lekko nie praktyczne tzn sa stosunkowo wysokie i waskie. Ogrzewanie to ekogroszek + kominek z rozprowadzeniem + podlogowka. Wykonawca wycenil stan surowy na 37 tysi z kompletnym dachem. Ceny jakie mam zagwarantowane to beto b20 - 200, bloczek fundamentowy - 2,20. to tak na dzis. Czekam na opinie co ew jeszcze zmnienic i dzialamy. Pozdro hektorowcy



Witaj! Czy możesz powiedziec w jakim rejonie kraju sie budujesz? Na ile wycenili ci material stanu surowego zamknietego?
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

WQitajcie. My rowniez zaczynamy za ok 2 tygodnie budowe Hektora. Zmiany sa kosmetyczne. Przerabiamy spizarnie i wc na parterze aby zmiescic prysznic, wydluzamy okna w salonie, poszerzamy wykusz. Mam kilka pytan. Po pierwsze czy sopreks czy poroterm, po drugie jak wydzielacie pralnie z pom nad garazem, po trzecie czy nie wydaje Wam sie iz schody sa lekko nie praktyczne tzn sa stosunkowo wysokie i waskie. Ogrzewanie to ekogroszek + kominek z rozprowadzeniem + podlogowka. Wykonawca wycenil stan surowy na 37 tysi z kompletnym dachem. Ceny jakie mam zagwarantowane to beto b20 - 200, bloczek fundamentowy - 2,20. to tak na dzis. Czekam na opinie co ew jeszcze zmnienic i dzialamy. Pozdro hektorowcy


Witam!!!
My budujemy z sopreksu. Pralnię wydzielamy z pomieszczenia nad garażem, resztę stanowi sypialnia i z niej będzie wejście do pralni. Poza tym robimy zsyp na brudną bieliznę z łazienki do pralni. Co do schodów to robimy otwarte na salon (bez ścianki oddzielającej). Okna w salonie również poszerzamy do 175 cm. No i rezygnujemy z okien dachowych, bo trochę ich za dużo i raczej są zbędne.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam, też jesteśmy posiadaczami papierowego hektora. Na razie załatwiamy geodetę i wszystkie formalności (ruszamy na wiosnę), chcemy ogrodzić działkę, biegamy po wykonawcach i zbieramy od nich wstępne kosztorysy (tragedia jak drogo - chcą za stan surowy zamknięty, z dachem bez podbitki,ze ściankami działowymi, schodami i kominem około 80 tys. -szukamy dalej).
Architekci za adaptację projektu też podają podobno różne ceny - ile wychodzi średnio? Dużo nie chcemy przerabiać. Planujemy podnieść ściankę kolankową, zrobić wejście do spiżarni od strony kuchni i chyba zrobimy pralnię na strychu. Będziemy budować z betonu komórkowego, ale trochę boimy się jednowarstwówki. Może warto docieplić wełną?
Mamy pytanie do miki73 - jak rozwiązujesz kwestię okna w pralni, bo wychodzi nam, że trzeba zrobić połaciówkę?
Pozdrowionka dla wszystkich! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witajcie Kochani "Hektorowicze"

I pojawił sie pierwszy "chyba błąd w projekcie" mianowicie drzwi do "lasu" icon_smile.gif
[attachment=1498:Zdj_cie051.jpg]
[attachment=1497:Zdj_cie050.jpg]

Na projekcie jakoś tego nie widziałem, ale w związku z różnicą w poziomach stropów na piętrze i w garażu, drzwi do garażu już teraz (przed wylaniem 14cm podłogi) maja zaledwie 198 cm (otwór w świetle).

Ale mam już pomysł na tą sytuacje icon_smile.gif ok 30cm przed ścianą garażową postawie dodatkową ściankę działową w której zamontuje pełnowymiarowe drzwi i dodatkowo zaraz za tą ścianką będą już stopnie do garażu tak aby nie zawadzać głową o strop nad garażem. A może ktoś ma lepszy pomysł?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Kochani "Hektorowicze"

I pojawił sie pierwszy "chyba błąd w projekcie" mianowicie drzwi do "lasu" icon_smile.gif
[attachment=1498:Zdj_cie051.jpg]
[attachment=1497:Zdj_cie050.jpg]

Na projekcie jakoś tego nie widziałem, ale w związku z różnicą w poziomach stropów na piętrze i w garażu, drzwi do garażu już teraz (przed wylaniem 14cm podłogi) maja zaledwie 198 cm (otwór w świetle).

Ale mam już pomysł na tą sytuacje icon_smile.gif ok 30cm przed ścianą garażową postawie dodatkową ściankę działową w której zamontuje pełnowymiarowe drzwi i dodatkowo zaraz za tą ścianką będą już stopnie do garażu tak aby nie zawadzać głową o strop nad garażem. A może ktoś ma lepszy pomysł?


Witaj!
Jestem na etapie wyboru projektu i chyba nic ci nie doradze ale jesli to mozliwe chetnie bym obejrzal Twojego Hektora. W jakim rejonie kraju sie budujesz, duzo jeżdże po Polsce tak ze chetnie bym podjechał jesli nie masz nic przeciwko temu.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Ciekawy problem. Ja bym wyciął drzwi obok z nadprożem o właściwej wysokości a te zamurował.

Pozdrawiam
Sławomir




Może i słusznie jednak nie wiem czy zwróciłeś uwagę że nadproże obecnych drzwi jest zarazem wieńcem stropu nad garażem wiec wycięcie drzwi obok nie zmienia faktu że nadal sufit w garażu będzie niżej niż pełnowymiarowe drzwi we wiatrołapie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, też jesteśmy posiadaczami papierowego hektora. Na razie załatwiamy geodetę i wszystkie formalności (ruszamy na wiosnę), chcemy ogrodzić działkę, biegamy po wykonawcach i zbieramy od nich wstępne kosztorysy (tragedia jak drogo - chcą za stan surowy zamknięty, z dachem bez podbitki,ze ściankami działowymi, schodami i kominem około 80 tys. -szukamy dalej).
Architekci za adaptację projektu też podają podobno różne ceny - ile wychodzi średnio? Dużo nie chcemy przerabiać. Planujemy podnieść ściankę kolankową, zrobić wejście do spiżarni od strony kuchni i chyba zrobimy pralnię na strychu. Będziemy budować z betonu komórkowego, ale trochę boimy się jednowarstwówki. Może warto docieplić wełną?
Mamy pytanie do miki73 - jak rozwiązujesz kwestię okna w pralni, bo wychodzi nam, że trzeba zrobić połaciówkę?
Pozdrowionka dla wszystkich! icon_biggrin.gif


Witam!!!
Masz rację, też zrobimy w pralni okno połaciowe, bo za bardzo inaczej się nie da. I to będzie jedyne okno dachowe w tym domu. Jeśli chodzi o spiżarnię to wejście robię również od kuchni i trochę ją wydłużam (do filara), zrobi się całkiem fajne pomieszczenie.
Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi i spostrzeżenia.
mika icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Kochani "Hektorowicze"

I pojawił sie pierwszy "chyba błąd w projekcie" mianowicie drzwi do "lasu" icon_smile.gif

Na projekcie jakoś tego nie widziałem, ale w związku z różnicą w poziomach stropów na piętrze i w garażu, drzwi do garażu już teraz (przed wylaniem 14cm podłogi) maja zaledwie 198 cm (otwór w świetle).

Ale mam już pomysł na tą sytuacje icon_smile.gif ok 30cm przed ścianą garażową postawie dodatkową ściankę działową w której zamontuje pełnowymiarowe drzwi i dodatkowo zaraz za tą ścianką będą już stopnie do garażu tak aby nie zawadzać głową o strop nad garażem. A może ktoś ma lepszy pomysł?


Hej!!!
Pewnie za bardzo Ci to już nie pomoże, ale napisałam do pracowni Hektor o rozwiązanie tego problemu. Może coś wymyślą, skoro zepsuli... Jeśli tak, to przynajmniej pozostali skorzystają.
Pozdrawiam wszystkich Hektorowiczów
Link do komentarza
Dla zainteresowanych przesyłam odpowiedź Pracowni Domena (a`propos za niskich drzwi)
cyt." W projekcie gotowym nie ma błędu. Błąd musiał pojawić się przy dokonywaniu zmian na etapie adaptacji lub już w trakcie realizacji. Problem polega prawdopodobnie na tym, że strop nad garażem został usytuowany za nisko a wieniec tego stropu z założenia miał być jednocześnie nadprożem dla drzwi z wiatrołapu do garażu. Poziomy stropu i wieńców są podane na rysunkach."
Kiks co ty na to? Ściema czy rzeczywiście tak mogło być?
Link do komentarza
Cytat

Dla zainteresowanych przesyłam odpowiedź Pracowni Domena (a`propos za niskich drzwi)
cyt." W projekcie gotowym nie ma błędu. Błąd musiał pojawić się przy dokonywaniu zmian na etapie adaptacji lub już w trakcie realizacji. Problem polega prawdopodobnie na tym, że strop nad garażem został usytuowany za nisko a wieniec tego stropu z założenia miał być jednocześnie nadprożem dla drzwi z wiatrołapu do garażu. Poziomy stropu i wieńców są podane na rysunkach."
Kiks co ty na to? Ściema czy rzeczywiście tak mogło być?



Tak rzeczywiście udzielili prawidłowej odpowiedzi. Na projekcie jest ok. Niestety błąd został popełniony podczas wykonywania prac adaptacyjnych (trochę z mojej winy). Jak się później okazało podczas rozmowy z projektantem, omawialiśmy na temat wejścia po stopniu do pokoju nad garażem (tak jest w projekcie) i wtedy został obniżony strop tak aby ten stopień zniwelować. Schody pozostały zgodne z projektem. Reasumując myślę że mniej uciążliwe będzie dorobienie tej ścianki o której mówiłem i zrobienie wcześniej zejścia do garażu, niż wchodzenie po stopniu do pokoju. Jeżeli wszystko zostanie zrobione zgodnie z założeniami projektanta to tego problemu nie będzie. Pozdrawiam icon_smile.gif

PS. Stropy już zalane, poszło około 13m3 betonu teraz poczekać aż nabierze parametrów i dalej w górę icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam
Dołączam do grupy posiadaczy planów Hektora.Własnie oczekuje na projekt.Co do zmian jakie planuje to polaczenie lazienki ze spizarka,prawdopodobnie powiekszenie garazu o 72 cm do szerokosci 15 m calego domu, strop zalewany monolityczny, strop (wiezba dachowa) zalewana i cos pewnie na poddaszu sie delikatnie pozmienia w zaleznosci od kosztów tych zmian.Co do ekip budowlanych takich pewnych co budowali po znajomych to powiem ze na rok 2009 jest ciezko.Ceny robocizny u wiekszosci podobne 30 tys + 10 tys dach lub 35 - 40 tys całosc.Same fundamenty 3 tys
( robocizna) + koparka itd.Chciałbym budowac całosc w 2009r ale nie wiem czy brac "jakas" ekipe czy czekac na sprawdzonych dobrych murarzy do 2010 r.Pozyjemy zobaczymy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,


Kilka obiecanych fotek

[attachment=1534:P1050399.JPG]
[attachment=1535:P1050401.JPG]
[attachment=1536:P1050403.JPG]
[attachment=1537:P1050409.JPG]

DSC01446.jpg



Moi fachowcy stają się coraz bardziej kapryśni icon_smile.gif gdy rano spadnie kropla deszczu to już ich na budowie nie uraczysz (moze są z cukru? icon_smile.gif a na drugi dzień muszę wysłuchiwać jak to mało zarabiają i jak to zle ich traktuje mój generalny wykonawca. Mi szczerze mówiąc za siedzenie w domu też nikt nie zapłaci. Z biegiem czasu uodparniam sie na bełkot budowlańców i pozostaje obojętny na ich lament icon_smile.gif Wszystkim budującym radze to samo icon_wink.gif Moj Developer twierdzi ze skończymy mury konstrukcyjne za dwa tygodnie (chyba ze bedzie padało icon_wink.gif). Wszystkim życze cierpliwości i dużo relaksu oraz dystansu do tego co sie dzieje na budowie. dzisiaj miałem spotkanie z instalatorem i ma zrobić wycenę instalacji. Jak tylko ją otrzymam kosztorys to podam kwotę jaką wyliczył. Porównamy i zobaczymy czy nie chce mnie obedrzeć ze skóry icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mury pna sie do gory.Widze ze budujesz z Robena wiec sciana 24 cm.Jaki steropian przewidujesz 12 cm czy grubszy. Taras zamurowales i zamiast dzwi w kotlowni jest okno.Strop gotowy niezalewany jak dobrze widze.
Powodzenia



Tak zrezygnowałem z drzwi w kotłowni z powodów finansowych porządne drzwi antywłamaniowe kosztują sporo pieniędzy wiec przekalkulowałem że zrobię okno. Styropian na dzień dzisiejszy to 12 ale jeszcze się zastanawiam czy nie grubszy.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do Kiksa: czy Twoim zdaniem stopnie nie są za wysokie? Według planu (tak mi się wydaje) mają wysokość 19 cm. To chyba trochę za dużo? Co Ty na to? A wogóle to ile wyszło tych stopni? 16, tak jak w projekcie?


Witam

Moje schody bedą troszke przeprojektowane w związku z podniesieniem o 1 warstwe stropu nad salonem oraz obniżeniem stropu nad garażem, budowlańcy zrobili już sobie na scianach jakiś rysunek ale ja na razie tego nie zaakceptowałem. Wkrótce chody bedą wylewane wiec podam wymiary jakie mi wyszły oraz wrażenia czy są wygodne czy nie.
Link do komentarza
Cytat

Witam
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć mojego hektora. U mnie ze zmianą dotyczącą wyciętego, dodatkowego okna kuchni (trochę to zamieszało w ustawieniach, ale nie mogłam się powstrzymać icon_smile.gif Za dwa tygodnie będzie dachówka i uzupełnię trochę kolekcję zdjęć. Pozdrawiam


Witam
Fajny domek pogratulowac.Z jakiego pustaka budowałas sciany zewnetrzne (pytam bo leier sie ponoc kruszy)) i fundamenty (pustak betonowy czy komorkowy zalewany)?Co do przerobki okna to swiatla w kuchni bedzie wiecej ale miejsca na szafki wiszace niewiele.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Fajny domek pogratulowac.Z jakiego pustaka budowałas sciany zewnetrzne (pytam bo leier sie ponoc kruszy)) i fundamenty (pustak betonowy czy komorkowy zalewany)?Co do przerobki okna to swiatla w kuchni bedzie wiecej ale miejsca na szafki wiszace niewiele.
Pozdrawiam



Ściany zewnętrzne są z wienerbergera, ale też coś tam się zawsze wykruszy. Fundamenty są z bloczka betonowego. Zmieniony jest strop, bo jest wylewany, a nie teriva. A jeśli chodzi o kuchnie to w miejscu okna był kominek wentylacyjny (okap nad kuchenką). Trzeba będzie pokombinować z ustawieniem kuchenki, żeby na górze wentylacja nie szła przez środek pokoju. Jeśli chodzi funkcjonalność kuchni to ze mnie taka kucharka, że ilość szafek w zupełności mi wystarczy. Natomiast ilość zaprojektowanych okien na tak "mały" dom jest duża (19 szt+ 3 szt dachowych). Taka mała szklarnia:)
Pozdrawiam i czekam na kolejne hektory!
Link do komentarza
Cytat

Witam
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć mojego hektora. U mnie ze zmianą dotyczącą wyciętego, dodatkowego okna kuchni (trochę to zamieszało w ustawieniach, ale nie mogłam się powstrzymać icon_smile.gif Za dwa tygodnie będzie dachówka i uzupełnię trochę kolekcję zdjęć. Pozdrawiam



Witam!!!
Jakie zmiany wprowadziłaś? Poza dodatkowym oknem w kuchni, oczywiście. Co z tymi schodami (trochę mnie ten temat nurtuje), czy między spocznikiem na półpiętrze a pomieszczeniem nad garażem jest dodatkowy stopień? I jakie wyszły te schody: strome czy mogą być?
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
W załączeniu przesyłam kilka zdjęć mojego hektora. U mnie ze zmianą dotyczącą wyciętego, dodatkowego okna kuchni (trochę to zamieszało w ustawieniach, ale nie mogłam się powstrzymać icon_smile.gif Za dwa tygodnie będzie dachówka i uzupełnię trochę kolekcję zdjęć. Pozdrawiam




Jeszcze jedno pytanie. Jaki koszt wyjdzie za pokrycie dachu dachówką? I jaką dachówką będziecie kryć?
Link do komentarza
Cytat

Ściany zewnętrzne są z wienerbergera, ale też coś tam się zawsze wykruszy. Fundamenty są z bloczka betonowego. Zmieniony jest strop, bo jest wylewany, a nie teriva. A jeśli chodzi o kuchnie to w miejscu okna był kominek wentylacyjny (okap nad kuchenką). Trzeba będzie pokombinować z ustawieniem kuchenki, żeby na górze wentylacja nie szła przez środek pokoju. Jeśli chodzi funkcjonalność kuchni to ze mnie taka kucharka, że ilość szafek w zupełności mi wystarczy. Natomiast ilość zaprojektowanych okien na tak "mały" dom jest duża (19 szt+ 3 szt dachowych). Taka mała szklarnia:)
Pozdrawiam i czekam na kolejne hektory!


Witam
Własnie co do scian zew mam podobne plany albo Leier albo Wienerberger zobaczymy jak to cenowo wyjdzie.Strop tez zmieniam na zalewany.Mozesz mi napisac ile kupowalas tych Wienenbergerów na sciany zew i ile betonu weszło Ci na strop?
Pozdrawiam i zycze powodzenia
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedno pytanie. Jaki koszt wyjdzie za pokrycie dachu dachówką? I jaką dachówką będziecie kryć?


Jeśli chodzi o schody to nie mam pojęcia jak to wyjdzie, bo sobie wymyśliliśmy ażurowe dreniane i nie wylewaliśmy betonu, natomiast dachówka będzie o dziwo braas ceramiczny z niemiec, bo w polsce jest tylko betonowy (przepienka dachówka topas 13 w kolorze kasztanowym razem z glazurą)> Za dachówkę z Niemiec wraz z folią, prawa,lewa, gąsiorami,spinkami i tymi wszytstkimi kominkami wentylacyjnymi w ceramice wyszło w tej chwili ok 22 tys zł, robocizna za dach cieśla 35 zł/m2 a dekarz ok 50 zł /m2. W naszym dolnośląskim regionie to nie jest za dużo.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Własnie co do scian zew mam podobne plany albo Leier albo Wienerberger zobaczymy jak to cenowo wyjdzie.Strop tez zmieniam na zalewany.Mozesz mi napisac ile kupowalas tych Wienenbergerów na sciany zew i ile betonu weszło Ci na strop?
Pozdrawiam i zycze powodzenia


Na sciany zewnętrzne będzie około 2 200 szt (wienerberger 25 gruby). Na strop wesło 18,5 M3. Zostało w tej chwili 3,5 palety wienerbergera na wymurowanie szczytów. Dam znać jak moim fachowcom to wystarczy:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
    • Dopiero za dwa miesiące będą kopane traktor bardzo duży co pole obok orał jeździł po niej cięższy od kopary i dobrze się trzyma 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...