Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Smiecie na działce.


Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę o moim problemie. Poradzcie jak wytłumaczyć sąsiadowi - od którego zresztą kupiłem działkę - żeby nie zakopywał śmieci na swojej działce icon_mad.gif . Wiem że mogę np. zadzwonić do straży miejskiej, ale jak się dowie - bedzie problem.
Link to postu
Cytat

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę o moim problemie. Poradzcie jak wytłumaczyć sąsiadowi - od którego zresztą kupiłem działkę - żeby nie zakopywał śmieci na swojej działce icon_mad.gif . Wiem że mogę np. zadzwonić do straży miejskiej, ale jak się dowie - bedzie problem.


Zakopuje te śmieci na tej działce którą kupiłeś/łaś? Od straż miejskiej się nie dowie kto dzwonił. tylko problem jak straż miejska dowiedziała się o jego postępkach?
Link to postu
Cytat

Zakopuje te śmieci na tej działce którą kupiłeś/łaś? Od straż miejskiej się nie dowie kto dzwonił. tylko problem jak straż miejska dowiedziała się o jego postępkach?On je zakopuje na swojej działce, a straż jeszcze się nie dowiedziała.Chodzi o to jak go przekonać żeby tego nie robił - sensownymi argumentami.
Link to postu
Cytat

On je zakopuje na swojej działce, a straż jeszcze się nie dowiedziała.Chodzi o to jak go przekonać żeby tego nie robił - sensownymi argumentami.


Jeżeli są to odpady organiczne to przerobią się na kompost. Jeżeli inne to mogę Ci tylko współczuć takiego sąsiada. icon_sad.gif
Link to postu
Cytat

On je zakopuje na swojej działce, a straż jeszcze się nie dowiedziała.Chodzi o to jak go przekonać żeby tego nie robił - sensownymi argumentami.To bez sensu. Człowiek sam sobie śmieci pod nosem. Jak on chce mieszkać na śmietniku?
Link to postu
Cytat

Wątpie aby rozmowa coś dała. Co na to inni sąsiedzi?Raczej nic nie zrobią ani nie powiedzą , mieszkają tam od lat a ja jestem nowy i mam inne spojrzenie na ochronę środowiska. " Dziurawe " szamba , palenie w piecu byle czym jest na porządku dziennym i nocnym.
Link to postu
Cytat

Raczej nic nie zrobią ani nie powiedzą , mieszkają tam od lat a ja jestem nowy i mam inne spojrzenie na ochronę środowiska. " Dziurawe " szamba , palenie w piecu byle czym jest na porządku dziennym i nocnym.


No skoro jesteś w tym środowisku "nowy" to lepiej poznaj tych sąsiadów, porozmawiaj spróbuj się zaprzyjaźnić. Może wtedy coś zdziałasz. Wytoczenie dział może obrócić się przeciw Tobie. Chyba że nie zamierzasz tam długo mieszkać. W takich małych społecznościach wszyscy się znają, a nawet są ze sobą spokrewnieni. Ty jesteś nowy.
Link to postu
Cytat

No właśnie na papieroski jest a na dodatkowy pojemnik (jakieś 27 zł ) na śmiecie nie ma .


Niestety jest to dość częsty problem - widać to równiez w lasach ... do których wywożą śmieci - bo szkoda im płacić za wywóz śmieci na wysypisko - a przeciez to wcale dużo nie kosztuje...
Link to postu
Cytat

No skoro jesteś w tym środowisku "nowy" to lepiej poznaj tych sąsiadów, porozmawiaj spróbuj się zaprzyjaźnić. Może wtedy coś zdziałasz. Wytoczenie dział może obrócić się przeciw Tobie. Chyba że nie zamierzasz tam długo mieszkać. W takich małych społecznościach wszyscy się znają, a nawet są ze sobą spokrewnieni. Ty jesteś nowy.Jest dokładnie jak mówisz- po prawej wujek , parę domów dalej ojciec na przeciwko tez jakaś dalsza rodzina.Wojować z nim nie chcę, mieszkam tam pół roku z niektórymi czasami rozmawiam.Poraża mnie ludzka głupota i niewiedza, przecież ten człowiek ( to chyba dużo powiedziane ) niszczy środowisko w którym żyje on i jego dzieci
Link to postu
Cytat

Jest dokładnie jak mówisz- po prawej wujek , parę domów dalej ojciec na przeciwko tez jakaś dalsza rodzina.Wojować z nim nie chcę, mieszkam tam pół roku z niektórymi czasami rozmawiam.Poraża mnie ludzka głupota i niewiedza, przecież ten człowiek ( to chyba dużo powiedziane ) niszczy środowisko w którym żyje on i jego dzieci


Taka specyfika małych środowisk, brak anonimowości, życie według utartych od pokoleń schematów. Przypuszczam, że oni sądzą, że w ten sposób dbają o środowisko. Przez 1 rok mieszkałam w podobnej mieścinie koszmar. Sąsiedzi próbowali zaglądać mi do garnka i nie tylko. Żyjąc (w moim przekonaniu) normalnie dostarczaliśmy im tematu do plotkowania. Cudne było to, że zawsze znalazł się ktoś kto powtarzał nam te plotki tzw. życzliwy.
Link to postu
Cytat

Taka specyfika małych środowisk, brak anonimowości, życie według utartych od pokoleń schematów. Przypuszczam, że oni sądzą, że w ten sposób dbają o środowisko. Przez 1 rok mieszkałam w podobnej mieścinie koszmar. Sąsiedzi próbowali zaglądać mi do garnka i nie tylko. Żyjąc (w moim przekonaniu) normalnie dostarczaliśmy im tematu do plotkowania. Cudne było to, że zawsze znalazł się ktoś kto powtarzał nam te plotki tzw. życzliwy.Nie sądzę,żeby myśleli,że w ten sposób dbają o środowisko(bo na pewno zdają sobie sprawę z tego,że tak nie jest, gdyż w jaki sposób zanieczyszcza się środowisko wie nawet dziecko)Oni po prostu myślą,że są sprytni i cwani mogąc zaoszczędzić na wywozie śmieci: po co płacić, skoro można zakopać za darmo?
Link to postu
Cytat

Nie sądzę,żeby myśleli,że w ten sposób dbają o środowisko(bo na pewno zdają sobie sprawę z tego,że tak nie jest, gdyż w jaki sposób zanieczyszcza się środowisko wie nawet dziecko)Oni po prostu myślą,że są sprytni i cwani mogąc zaoszczędzić na wywozie śmieci: po co płacić, skoro można zakopać za darmo?


Można, pewnie że można tylko potem ich dzieci będą biegać po własnoręcznie usypanym przez rodziców śmietniku. Ale masz rację "cwaniaków' i "bezmózgowców"pełno na świecie. icon_evil.gif
Link to postu
ja jednak myslę, że oni nie wiedzą iż w ten sposób zanieczyszczają środowisko , a tym samym wodę we własnej studni, którą później piją, oraz zatruwają warzywa, które rosną w ich ogródku. Może trzeba ich uświadomić... Spotkałam takich ludzi (na wiosce zabitej deskami), którzy myślą iż woda w studni może być niezdatna do picia tylko wtedy gdy ktoś coś do niej wrzuci ... nie wiedzą, że brudna woda z ich gospodarstwa (z pralki, ze zlewu lub sedesu), którą wylewają w bardzo nieszczelne szambo również może zatruć im wodę... tak więc - trzeba ich uświadomić!
Link to postu
Cytat

ja jednak myslę, że oni nie wiedzą iż w ten sposób zanieczyszczają środowisko , a tym samym wodę we własnej studni, którą później piją, oraz zatruwają warzywa, które rosną w ich ogródku. Może trzeba ich uświadomić... Spotkałam takich ludzi (na wiosce zabitej deskami), którzy myślą iż woda w studni może być niezdatna do picia tylko wtedy gdy ktoś coś do niej wrzuci ... nie wiedzą, że brudna woda z ich gospodarstwa (z pralki, ze zlewu lub sedesu), którą wylewają w bardzo nieszczelne szambo również może zatruć im wodę... tak więc - trzeba ich uświadomić!Takie uświadamianie kończy się najczęściej zlinczowaniem uświadamiacza. Przecież to "zamach na to co było od dawna i zawsze było dobre". Tak to już jest z niektórymi ludźmi.
Link to postu
Cytat

Takie uświadamianie kończy się najczęściej zlinczowaniem uświadamiacza. Przecież to "zamach na to co było od dawna i zawsze było dobre". Tak to już jest z niektórymi ludźmi.


Przykro mi sosek ale Wanda w swojej wypowiedzi zawarła całą prawdę o tym co może Cię czekać w tej mieścinie icon_cry.gif
Link to postu
Cytat

Ostatecznie - jeśli byś ich już uświadomił co do tego, że zakopywanie śmieci jest złe - mogliby jeszcze zacząć je palić, bo to przecież ucieknie dym do góry i nic się złego nie dzieje.... icon_mrgreen.gifOni cały czas oszczędzają dwutorowo icon_sad.gif
Link to postu
Cytat

Jak bym wiedział że się przewrócę to bym się położył icon_biggrin.gif


A ten sąsiad który zakopuje śmieci to mieszka zaraz za twoim ogrodzeniem?
Jeśli masz studnię - to możesz mieć problem z wodą - chyba że głębinową sobie wykopiesz (kilka lat temu proponowali mi taką za 20tys. zł). Ale woda jest super... Nie zdecydowałam się na głębinówkę i teraz żałuję - bo latem czasem mam problem z wodą (i inni sąsiedzi wkoło również) - zwyczajnie trochę wody brakuje!!!!
Link to postu
Cytat

A ten sąsiad który zakopuje śmieci to mieszka zaraz za twoim ogrodzeniem?
Jeśli masz studnię - to możesz mieć problem z wodą - chyba że głębinową sobie wykopiesz (kilka lat temu proponowali mi taką za 20tys. zł). Ale woda jest super... Nie zdecydowałam się na głębinówkę i teraz żałuję - bo latem czasem mam problem z wodą (i inni sąsiedzi wkoło również) - zwyczajnie trochę wody brakuje!!!!Tak mieszka za moim ogrodzeniem-od niego zresztą kupiłem działkę.Z tego co się dowiedziałem od jego żony to zakopali stary telewizor,jakieś żelastwo , starą wersalkę i trochę gruzu.
Zastanawiam się nad filtrem ( z supermarketu ) lub dowożeniem wody oligoceńskiej.
Rozwiń temat braku wody.
Link to postu
Cytat

Tak mieszka za moim ogrodzeniem-od niego zresztą kupiłem działkę.Z tego co się dowiedziałem od jego żony to zakopali stary telewizor,jakieś żelastwo , starą wersalkę i trochę gruzu.
Zastanawiam się nad filtrem ( z supermarketu ) lub dowożeniem wody oligoceńskiej.
Rozwiń temat braku wody.


Latem gdy nie pada przez dłuższy czas muszę rezygnować z podlewania roślin i trawnika, aby wody w studni nie zabrakło dla mojej rodziny. Już przez dwa lata tak się zdarzało. Włączam wodę - a z rur prycha powietrze zamiast wody... u sąsiadów tez tak się działo i ciągle pojawiał im się błąd na sterowaniu z tego powodu... chyba będę musiała się zastanowić nad pogłębieniem studni gdyż od zeszłego lata powstało tuz za moim ogrodzeniem jeszcze 6 domów (w tym dwa bliźniaki) i obawiam się że latem może zabraknąć wody - bo wszyscy wokoło mają studnie - nie ma tu jeszcze kanalizacji . Choć miejscowość Chotomów pod Warszawą jest bardzo popularna od kilku lat i ceny nieruchomości bardzo wzrosły - działka 1'000 m2 w tej okolicy kosztuje 300tys.zł! Ale wodociągu nie ma.... icon_sad.gif
A jeśli chodzi o filtry na wodę - to musisz je koniecznie stosować - ja na początku nie miałam filtrów i dzieci ciągle miały złe wyniki badać moczu (bolały ich brzuszki) - właśnie z powodu zanieczyszczenia wody.
Jeśli możesz oligoceńską dowozić - to zrób to - bo ten zakopany telewizor u sąsiadów to przekleństwo.
I zbadaj koniecznie wodę w swojej studni - jeśli okaże się że jest skażona - wtedy Sanepid będzie mógł dochodzić prawdy - dlaczego jest skażona.
Link to postu
Cytat

Tak mieszka za moim ogrodzeniem-od niego zresztą kupiłem działkę.Z tego co się dowiedziałem od jego żony to zakopali stary telewizor,jakieś żelastwo , starą wersalkę i trochę gruzu.
Zastanawiam się nad filtrem ( z supermarketu ) lub dowożeniem wody oligoceńskiej.
Rozwiń temat braku wody.


stary telewizor? to już szczyt wszystkiego !
Link to postu
Cytat

A najgorsze jest to że 2 tyg. po tym jak zakopał telewizor odbyła się darmowa zbiórka zużytego sprzętu agd itp. icon_eek.gif Wystarczyło tylko ruszyć d...ko, a nie leżeć i kopcić szlugi.


Już sobie wyobrażam tego typka ...
ale to wszystko wina tego, że nie ma nakazu, aby każde gospodarstwo domowe miało umowę z firmą na wywóz nieczystości... nakazu - który trzeba przestrzegać, bo inaczej zapłaci się karę .
Naprawdę współczuję ci takiego sąsiada ... zrób sobie wysokie nieażurowe ogrodzenie! ...
Link to postu
Cytat

Tak mieszka za moim ogrodzeniem-od niego zresztą kupiłem działkę.Z tego co się dowiedziałem od jego żony to zakopali stary telewizor,jakieś żelastwo , starą wersalkę i trochę gruzu.Faajnie. A odpadów uranowych lub chemicznych to przypadkiem na działce nie składują? Gdzieś czytałem że niektóre firmy zza granic dobrze płacą za składowanie. A Polska jest podobno jednym z ulubionych miejsc do składowania tego paskudztwa. Przynajmniej było tak parę lat temu.
Link to postu
Cytat

Już sobie wyobrażam tego typka ...
ale to wszystko wina tego, że nie ma nakazu, aby każde gospodarstwo domowe miało umowę z firmą na wywóz nieczystości... nakazu - który trzeba przestrzegać, bo inaczej zapłaci się karę .
Naprawdę współczuję ci takiego sąsiada ... zrób sobie wysokie nieażurowe ogrodzenie! ...Nie ogrodzenie a solidne przegrody wkopane w ziemię na 5 kilometrów. Nie, no... Ja po prostu nie mam słów na takich..icon_eek.gif
Link to postu
Nie wiadomo co jeszcze tam zakopuje - na pewno stare baterie, akumulatory itd. ... nie możesz tak tego zostawić - wcześniej czy później i tak nie wytrzymasz i powiesz temu sąsiadowi co o tym myslisz - więc lepiej wcześniej - póki nie zakopał jeszcze jakiś gorszych śmieci.
a masz tam wodociąg - czy musisz mieć studnie własną?
Link to postu
Cytat

Ja bym nie liczył, że problem sam się rozwiąże. Gość będzie ciągle coś zakopywał i zatruwał również twoją ziemię.A najgorsze że wszyscy wokół postępują tak samo. Jak by to było możliwe to ja bym działkę sprzedał z drobnym zyskiem i kupił inną we lepszej okolicy. Ale pewnie się nie da icon_sad.gif
Link to postu
Cytat

Nie wiadomo co jeszcze tam zakopuje - na pewno stare baterie, akumulatory itd. ... nie możesz tak tego zostawić - wcześniej czy później i tak nie wytrzymasz i powiesz temu sąsiadowi co o tym myslisz - więc lepiej wcześniej - póki nie zakopał jeszcze jakiś gorszych śmieci.
a masz tam wodociąg - czy musisz mieć studnie własną?On tak naprawdę nałogowo zakopuje wszystko co znajdzie? Tam w ogóle coś rośnie na tej działce?
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...