Skocz do zawartości

piwnica problemem


adusia25

Recommended Posts

witam wszystkich.Mam taki problem.Chciałabym rozbudowac istniejacy juz dom.Tylko tuz obok domu,w tym miejscu gdzie chciałabym dostawic pomieszczenia znajduje sie piwnica,która była postawiona z pustaka żwirowego i po upływie czasu niestety pustak ten juz sie rozsypuje.Co mam zrobic z ta piwnica by mozna było w tym miejscu budowac?wzmocnic ja jakas podmórówką czy zasypac ja?ale czym?czy po zasypaniu taki teren nadaje sie na budowe?dodam ze piwnica jest o wymiarach 2m*2m a pomieszczenie które chciałabym dostawic miałoby wymiar 7m *5m czyli czesc fundamentów znajdowałaby sie na utwardzonym terenie.Poradzcie mi cos.
Link do komentarza
Sposób postępowania zależy od przebiegu fundamentów nowego domu w stosunku do ścian piwnicy. Jeśli część fundamentu przebiegać będzie w linii ścian piwnicy to ściany te trzeba rozebrać i wybudować na nowo. Natomiast w innych miejscach fundamenty umieszcza się w gruncie lub wewnątrz piwnicy traktując ja jako wykop, który następnie zasypuje się zagęszczanym gruntem.
Link do komentarza
Cytat

czyli na moje wnioskowanie taka piwnica nie jest przeszkoda w budowie,ktos mnie nastraszył bo powiedział ze piwnice musze zasypac i czekac minimum rok zeby teren sie obsiadł bo na "świezym" terenie sie nie buduje,dziekuje za odpowiedz


To trzeba zasypać i ubijać takim wibratorem do kostki ,lają też wodę co zagęszcza grunt. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...