Skocz do zawartości

Rozdzielenie licznika


Józek B.

Recommended Posts

Kupiłem dom, jednak na tej samej działce stoi też domek właściciela. Problem polega na tym, że w moim domu są dwa liczniki, czyli na dom właściciela połowy działki i na mój dom. Czyli dom sprzedany, ale źródło prądu do drugiego domu nadal jest u mnie. Jak należy to załatwić? Chciałbym się pozbyć z domu tego licznika. Nadmieniam, że właściciel tego drugiego domu jest w Niemczech i nie mam jak się z nim skontaktować, chciałbym zacząć robić remont a tu taki klops...
Link do komentarza
Cytat

Kupiłem dom, jednak na tej samej działce stoi też domek właściciela. Problem polega na tym, że w moim domu są dwa liczniki, czyli na dom właściciela połowy działki i na mój dom. Czyli dom sprzedany, ale źródło prądu do drugiego domu nadal jest u mnie. Jak należy to załatwić? Chciałbym się pozbyć z domu tego licznika. Nadmieniam, że właściciel tego drugiego domu jest w Niemczech i nie mam jak się z nim skontaktować, chciałbym zacząć robić remont a tu taki klops...


Najlepiej udaj się do Zakładu Energetycznego - mają tam listę wykonawców z uprawnieniami (elektryków)- a ci elektrycy mają z nimi dobre układy- więc łatwiej będzie ci coś tam "wywalczyć". Skontaktuj się z takim elektrykiem i wszystkiego się dowiesz....
Link do komentarza
Bez zgody właściciela drugiego domu nic nie można zrobić. Zakładając, że umowy na dostawę prądu są niezależne dla obu domów, ewentualne przeniesienie licznika musi zgłosić właściciel w zakładzie energetycznym, a przeróbkę wykonać na własny koszt. Inne rozwiązanie to wykonanie dwóch niezależnych przyłączy, ale i tu konieczna jest obecność właściciela drugiej działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...