Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałabym kupić wywrotkę kamieni owalnych (nie ostrych) . Są w marketach w małych woreczkach po 20zł - więc majątek by mnie to kosztowało!!! Potrzebuję małą wywrotkę takich kamyków o średnicy około 4-5cm do ogrodu. Mam psa który wszędzie kopie doły i musze tu i ówdzie wysypać kamienie z tego powodu. Ile trzeba zapłacić za takie kamyki?
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym kupić wywrotkę kamieni owalnych (nie ostrych) . Są w marketach w małych woreczkach po 20zł - więc majątek by mnie to kosztowało!!! Potrzebuję małą wywrotkę takich kamyków o średnicy około 4-5cm do ogrodu. Mam psa który wszędzie kopie doły i musze tu i ówdzie wysypać kamienie z tego powodu. Ile trzeba zapłacić za takie kamyki?


Mój też kopie, ale zaobserwowałam że tam gdzie czuje kreta lub latem żeby się ochłodzić. Z kamieniami to musisz zorientować sie w pobliskiej żwirowni lub na składach budowlanych z piaskiem, żwirem itp. sypkimi materiałami. Tam powinni mieć na tony. Powodzenia. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mój też kopie, ale zaobserwowałam że tam gdzie czuje kreta lub latem żeby się ochłodzić. Z kamieniami to musisz zorientować sie w pobliskiej żwirowni lub na składach budowlanych z piaskiem, żwirem itp. sypkimi materiałami. Tam powinni mieć na tony. Powodzenia. icon_smile.gif


A czy kamyki pod drzewkami (zamiast kory) nie spowodują iż latem rosliny będą miały zbyt sucho i gorąco - gdyż kamienie się nagrzewają?? Słyszałam takie opinie.
Link do komentarza
Cytat

A czy kamyki pod drzewkami (zamiast kory) nie spowodują iż latem rosliny będą miały zbyt sucho i gorąco - gdyż kamienie się nagrzewają?? Słyszałam takie opinie.


Tego nie wiem. Nie mam wysypanych małych kamyków, jedyne kamienie to na skalniaku i otaczające staw ale one są duże i rośliny tam pięknie rosną.
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym kupić wywrotkę kamieni owalnych (nie ostrych) . Są w marketach w małych woreczkach po 20zł - więc majątek by mnie to kosztowało!!! Potrzebuję małą wywrotkę takich kamyków o średnicy około 4-5cm do ogrodu. Mam psa który wszędzie kopie doły i musze tu i ówdzie wysypać kamienie z tego powodu. Ile trzeba zapłacić za takie kamyki?



A psa nie można oduczyć kopania? Tresura powinna pomóc. A to tańsze niż tona kamieni. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

A czy kamyki pod drzewkami (zamiast kory) nie spowodują iż latem rosliny będą miały zbyt sucho i gorąco - gdyż kamienie się nagrzewają?? Słyszałam takie opinie.


Żwir i drobne kamienie od wieków wykorzystywane są w ogrodach, a obecnie pokrywanie nimi powierzchni jest także modne. Szczególnie efektownie wyglądają pojedyncze byliny, krzewy i drzewa, wokół których powierzchnia obsypana jest tym materiałem. Co kilka lat warto go przesiać, aby usunąć cząstki drobnoziarniste.

Do ściółkowania wykorzystuje się także popularną korę. Wybór zależy jednak głównie od upodobań, gdyż materiały te dają zupełnie inny efekt wizualny, natomiast intensywność nagrzewania gleby zależy głównie od barwy nawierzchni i ukształtowania terenu. Pod kamyki należy położyć geowłókninę, która przepuszcza wodę, zdecydowanie ogranicza wzrost chwastów, a także parowanie, oprócz tego uniemożliwi zapadanie się kamyków w podłożu.

Kora, zakwaszając podłoże, utrudnia rozwój chwastów, chroni ziemię przed wysychaniem, zabezpiecza korzenie roślin przed przemarzaniem (czego nie zapewnia żwir) i jest tańsza. Na rabatę należy rozsypać warstwę o grubości około 5 cm. Kora "pochłania" jednak z gleby azot, dlatego podłoże należy zasilać nawozem. Ściółkę z kory warto stosować także w przypadku roślin uprawianych w pojemnikach.
Link do komentarza
Cytat

A psa nie można oduczyć kopania? Tresura powinna pomóc. A to tańsze niż tona kamieni. icon_lol.gif


Wątpię aby na tresurze nauczyli psa aby nie kopał w ogrodzie - oni tam uczą posłuszeństwa, a psy kopią dziury w ogródku zazwyczaj wtedy gdy tego nie widzimy - więc dlatego jest to trudne do "nauczenia". Szkolenia psa kosztuje 500zł!! to i kamienie za tyle pieniędzy można kupić. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wątpię aby na tresurze nauczyli psa aby nie kopał w ogrodzie - oni tam uczą posłuszeństwa, a psy kopią dziury w ogródku zazwyczaj wtedy gdy tego nie widzimy - więc dlatego jest to trudne do "nauczenia". Szkolenia psa kosztuje 500zł!! to i kamienie za tyle pieniędzy można kupić. icon_biggrin.gif



Po tresurze zwierzęta są nie tylko posłuszne. One "wiedzą" jak się je przyuczy, czego im nie wolno i tego nie robią.

Pomysł z wywrotką kamieni nie jest zły. Ale .. między kamykami zaczną szybko rosnąć chwasty. I co wtedy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...