Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kudłaty

podział działki rolnej z pozwoleniem na budowe

Recommended Posts

Mam okazję kupić działkę rolną o pow. ok 1 ha(wym. 30x336m)dla uproszczenia nazwijmy ją małą, która ma być wydzielona z działki o pow. 2ha o wymiarach 60x336m nazwijmy ją dużą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej, w której są media (prąd, woda).
W chwili obecnej na dużej działce trwa budowa domu, gospodarz ma warunki zabudowy, pozwolenie na budowę, projekt itd.
Nie ma zrobionego podziału i nie chce go robić sam. Zaproponował abym to ja się tym zajmował i zapłacił za usługę geodety na co przystałem. problem polega na tym, że aby wystąpić o warunki zabudowy do gminy muszę mieć nr działki mapkę itd a tym samym muszę zapłacić za pracę geodety nie mając pewności czy gmina wyda ww. warunki zabudowy. Jeden geodeta nastraszył mnie, że ja zapłacę za podział nie swojej działki, wystąpię o warunki zabudowy i ich nie dostanę, nie odzyskam też poniesionych kosztów od gospodarza, bo to mi zależy. Mam więc wątpliwości i proszę pomóżcie może ktoś miał taką sytuację i wie czy gmina może nie wydać warunków zabudowy i pozwolenia na budowę w przypadku jak opisałem powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moje oko to facet powinien sam podzielić działkę, bo to jemu powinno zależeć na sprzedaży działki. Chyba, że cena jest wyjątkowo atrakcyjna i możesz zaryzykować 2000 zł na geodetę.

Można się wcześniej, przed podziałem wypytać w urzędzie, czy zaproponowany podział działki pozwoli na wybudowanie Twojego domu. Jest to jakiś punkt zaczepienia, ale nic na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...