Skocz do zawartości

Budowa domu na ne nie mojej działce


Recommended Posts

Witam!
Z moją narzeczoną chcielibyśmy wybudować dom przed ślubem. Narzeczona ma działkę budowlaną. Ja chciałbym wziąć kredyt tylko na siebie z uwagi na to, że narzeczona jest zatrudniona na wariackiej umowie "na zlecenie". Bank wymaga ciągłasci tej umowy przez 12 miesięcy. Niestety u niej co jakiś czas przerywają umowę i zatrudniają ją ponownie.
Biorąc wspólnie kredyt, ona jako osoba nie wykazująca dochodów, nie mamy zdolności kredytowej. Ja sam ją mam. Co możemy zrobić. Czy mogę wziąć kredyt na budowę domu na jej działce?
Link do komentarza
Nie można wziąć kredytu na budowę nie będąc właścicielem lub dzierżawcą działki. Zgodnie z prawem właściciel gruntu jest również właścicielem wszystkim budynków które na niej się znajdują niezależnie od tego kto je pobudował. Ewentualnie można spróbować złożyć propozycję zabezpieczenia kredytu na innej nieruchomości, której właścicielem jest kredytobiorca, ale to zależy od woli banku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mam taka samą sytuację z narzeczonym który jest właścicielem działki, na której zamierzamy się budować a ja wziąć kredyt na wykończenie domu w kolejnym etapie.
Po rozmowie z Notariuszem dowiedziałam się o strasznie wysokich podatkach (darowizna dla obcej osoby - bo nie jestem żoną, gdybym była podatek = 0) W związku z tym mogę kupic połowę działki od narzeczonego i zapłacić za to dużo mniejszy podatek (ok. 1000 pln).
I teraz mam pytanie, jeżeli połowa działki kosztuje ok. 70 tys. to czy ja muszę miec taką kwotę na koncie w banku czy też moje zarobki np na podstawie PIT-ów (również z kilku lat wstecz) są wystarczającym udokumetowaniem, że stać mnie na taki zakup?
W góru dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...