Skocz do zawartości

elektrownia wiatrowa


Gość

Recommended Posts

  • 4 lata temu...
Generalnie nie ma formalnych warunkow przy takich malych mocach. Waidomo ze jezeli chcemy zrobic fundament pod maszt trwale polaczony z ziemia to trzeba t ow dopowiednim starostwie/gminie zglosic. Jezeli mieszkamy przy lotnisku to powinnismy zapoznac sie z przepisami /prawem lotnicznym/ i zglosic do operatora czy na takiej i takiej wyskosci mozemy postawic turbine.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Czy mozecie mi polecic jakas elektrownie wiatrowa aby zrobiac we wlasnym zakresie do 1 KW. Chodzi o schematy, porady....moze ktos juz robil i ma w tym kierunku jakies osiagi.
,


jesli we wlasnym zakresie to jeszcze powiedz do czego potrzebujesz najprostrzym rozwiazaniem jest zamontowanie smigieł na alternatorze od samochodu ciezarowego ale na 12volt i mocy znamnionowej około 1600Wat i wiadomo mała przekładnia tak zeby min te 600obr uzyskac najlepiej powyzej tysiaca i teraz napiecie mamy prostowane ładujemy akumulator a z akumulatora dajemu na ups (taki od kompa )i spokojnie wszytkie rzeczy w domu chodza oprucz silników ,po zastosowaniu ups-a do układow indukcyjnych i wtedy mozesz wsystko zasilac ,najwazniejsze w takich układach jest akumulator bo albo musisz zastosowac systemowe niestey drogie albo takie od sprzetów rorniczych czy tez ciezarówek o pradzie rozruchu przynajmniej 200A/h co jest adekwatne do naprawde sporej energijaka jest wstanie zmagazynowac wrazieczego i przejac gdy nie mamy poboru pradu w domu ,cala inwestycja bez smigieł to około 1500zł ,dobre niesterowalne smigła to koszt około 1000zł a sterowalne to juz powyzej 3000zł ale przy układach gdzie prostujemy napiecie nas nie interesuje bo alternator zawsze da napiecie powyzej 14volt przy przyłączonym akumulatorze i zawsze bedzie wyprostowane dzieki diodom zastosowanym w alternatorze ,równiez stabilizator napiecia jest na ogół wbudowany wiec naprawde nie ma sie juz czym steresowac
a jesli chciałbys taką elektrownie przydomowa ale juz na gotowym napieciu 230V i mocy około 1,5kw to juz musisz te 11-13tys sobie odłozyc
Link do komentarza
Cytat

a coś więcej , znaczy się dokładniej , więcej danych - jaki konkretnie alternator , czy mowa o jakimś modelu , star , jelcz itd ? może jakieś namiary na te śmigła ? a można to podłączyć do wirnika o pionowej osi obrotu ?

z góry dziękuję za info i pozdrawiam


musisz szukac takiego allternatora o takiej mocy moze to byc nawet od osobówki gdzies bo dzisiejsze audi maja np alternatory o mocy dochodzace do ponad 2,5kW ,peugeot 207 miał alternator o mocy dochodzacy do 2kW bo tam wsztko na prad ,jesli chodzi i smigła to kiedys jak mieszkałem w innym miejscu to od jakiegos samolotu wytzasnołem o stednicy chyba 1,8m za niecały tysiac złych ale kilka lat temu ,osobiscietez stoje przed dylematem bo jestem w scisłej zabudowie i jedyne co wchodzi w rachube to pionowy sposób napędu zeby było ciche i napewno bedzie mniej sprawne wiec jak tylkobede miał chcwile to bede robił wirnik na pionowy naped ,i oczywiscie alternator a jaki to taki jaki bedzie gdzies przy jakims gracie przed złomowaniem byle powyzej kilowata ,i 12volt bo poprzedni miałem 12V,i 60A i tak troche brakowało czsami do tego akumulator od kombajnu chyba i chodziło ładnie na ups 600wat
ale były czsy ze ups odłaczał wyjscie bo napiecie na akumulatorze spadało chwilowo ponizej 11v co automatycznie cieło wyjscie 230v ,a i jeszcze miałem jedna wade bo smigło załozyłem na ostro i musiał troche obrotów dostac zeby zaczał ładowac na dzien dzisiejszy zastanowiłbym sie nad przekładnia chyba pasową bo naprostrza w wykonaniu ale nie na pasku klinowym tylko takim od rozrzadu (bezposlizgowym)a reszte to samo czyli ups akumulator a nadmiar energi o napieciu 12volt dałbym na pogrzewanie wody w zasobniku czyli wsztko co daje ponad 14volt to dałbym obciazenie w postaci grzałki i dogrzewał wode zeby nie przeładowac akumulatora bo to tez jest szkodliwe a szkoda by stracic akumulator po roku z powodu gotowania go ,to by było tyle teraz bede myslał nad sposobem na wiatr w pozycji pionowej
Link do komentarza
nie wstawię teraz linku bo nie pamiętam gdzie to było ale kiedyś szperając po necie widziałem filmik jak ktoś zrobił turbinę o pionowej osi z 2 plastikowych beczek "na ogórki albo kapustę" icon_biggrin.gif
nie wyglądało to tragicznie a jak lekko wiało to już się kręcił - tylko nie podane były żadne dane i W/V itd ...
poszukam jeszcze może coś znajdę ...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...