Skocz do zawartości

sąsiedzi


Recommended Posts

Proszę o pomoc,
kupilam dzialkę, narożną,
z jednej strony mam dwóch sąsiadów, który podnieśli poziom swoich dzialek poprzez nawiezienie ziemio ok. 1 - 1,5 m powyżej poziomu mojej działki i powyżej drogi. Obydwaj są pobudowani. działki zarówno ich jak i moja były kupowane z lekkim spadkiem - oni mieli wyżej

1.jak mogę zmusić ich do wyrównania poziomów (ja nie mogę podwyższyć terenu gdyż sąsiad z drugiego boku ma dzialkę na równi z moją w związku z czym postawilabym go w takiej samej sytuacji jak ja teraz)
2.jeden z w/w sąsiadów bezczelnie spuszcza nadmiar wody (poprzez wąż) na miją działkę, mówiąc, że on trzyma wąż na swojej ziemi a jam spadek więc spływa do mnie

Nie mam już siły, poradźcie co mogę zrobić
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zgodnie z przepisami ukształtowanie terenu nie może powodować spływu wód opadowych a na sąsiedni teren. Można więc zwrócić się do nadzoru budowlanego o stwierdzenie naruszenia stosownych przepisów.




dokladnie. sasiad nie moze wykonywac swojego prawa wlasnosci w sposob uciazliwy dla okolicznych dzialek, wiec tlumaczenie ze on trzyma waz na swojej dzialce w ogole go nie tlumaczy.
Link do komentarza
Hehe to tak jak bym wumieścił węża przy samym płocie skierowanym prosto na działkę sąsiada to jest paranoja ;/
Tacy sąsiedzi psują urok mieszkania i życia w domku z ogrodem.
Następnym razem jak zaleje cię sąsiad rób zdjęcia i dzwoń na policje. Zrób sobie remont na ogródku i złóż pozew do sądu o odszkodowanie od gościa za przymusowy remont w ogrodzie icon_smile.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...