Skocz do zawartości

Budowa drugiego domu na narożnej działce na której już stoi dom rodziców


ewela_k2

Recommended Posts

Witam,

Mam problem, na który chciałabym uzyskać jakąkoliwek odpowiedź, rade czy jest to choć trochę możliwe...!?

Mianowicie, moi rodzice posiadają narożną działkę w dzielnicy domków jednorodzinnych na której stoi dom z lat 70 tzw. kostka gierkowska, która przylega do prawej granicy działki zaś lewa część działki, graniczy z każdej strony z ulicą i znajduje się na niej jedynie ogród. Ogród od ulicy do granicy domu kostki tj. tarasu (pod nim znajduję się garaż) ma 15 m, zaś długości ogrodu - 19 m. Czy istnieję możliwośc wybudowania małego, wąskiego domu na wąską działkę np. 13x19 m?

Z góry dziękuję za jakąkoliwek pomoc, radę icon_smile.gif

pozdrawiam,
Ewelka
Link do komentarza
Fragment artykułu: Dopasowujemy dom do działki czy działkę do domu?
Na wielkość domu (w kontekście powierzchni działki) duży wpływ mogą mieć także ograniczenia administracyjne zawarte w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Najczęściej dotyczą odległości budynku od granic działki, np. z sąsiadami min. 4 m (3 m, gdy ściana nie ma okien), od ulicy – najczęściej 6 m (czasami 5 m).
Link do komentarza
W mojej gminie powierzchnia zabudowy domu+garażu może wynosić jedynie do 20% powierzchni działki. np. jeśli działka ma 1000m2 to powierzchnia zabudowy może wynosić do 200m2.
Nie wiem jak jest w twojej gminie - musisz to sprawdzić - czyli pójść do gminy - bez tego się nie obędzie.
Skoro stoi tam już dom i garaz - to zajmują już około 200m2.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...