Skocz do zawartości

Działka zagrodowa - podział i problem


Recommended Posts

Witam, mamy wraz z rodziną nie mały problem, mianowicie, mój tesciu posiada działkę o powierzchni ponad 30a. oczywiście jest to działka zagrodowa klasy II, teraz ma chęć podzielić je na trzy części i podarować własnym dzieciom, wstępne podzielenie juz nastapiło i niby OK jednak mam pytanie czy aby uzyskać pozwolenie na budowę a wcześniej na podział dla każdego z dzieci jest potzrebna zgoda ministerstwa rolnictwa na jej przekształcenie na działkę budowlaną czy można jednak jakoś uzyskać zgode na budowę na takowym statusie działki zagrodowej nie wchodząc w tzw współwłasność każdej z działek - czyli każda z trzech działek jest własnością każdego darowanego dziecka bez współwłasności rodzeństwa? a jesli nie da rady inaczej to czy i po jakim okresie można znieść współwłasność tych gruntów i czy musi być już na tych działkach postawiona jakas budowla-prosze o pomoc iż nie wiem co robić?
Link do komentarza
Działek rolnych nie można dzielić na mniejsze niż 0,3 ha jeśli nie zostaną wcześniej odrolnione. Również ich zabudowa tzw, siedliskowa jest możliwa jedynie w przypadku prowadzenia przez właściciela gospodarstwa rolnego o pow. ponad 1 ha. Również w przypadku współwłasności podział nie będzie możliwy, gdyż grunt może przypaść tylko jednej osobie, a udział pozostałych rekompensowany jest w formie spłaty wartości udziału.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...