Skocz do zawartości

Czym różnią się okna?


Recommended Posts

Cytat

Mimo tego,ze jest wielu producentów okien,większość z nich wygląda tak naprawdę tak samo:takie same kolory w standardzie, podobne kształty profili,więc gdzie ta różnica, chyba tylko w cenie?


Różnią się profilami na których są wykonane - tzn. dwukomorowe, trzykomorowe lub pięciokomorowe - różnią się wtedy sztywnością. Różnią się również współczynnikiem przenikania ciepła. Reszta to szyby - od których to szyb również zależy cena okna. A faktem jest że wszystkie są do siebie podobne - podobne kolory itd. Sprzedają to co ludzie chcą kupować.
Link do komentarza
Cytat

Przedstawiciel handlowy zarzekał sie że firma jest mi w stanie przywieźć okna dowolnego wzoru i koloru. Oczywiście za odpowiednią dopłatą.


Za odpowiednią kasę można mieć okna jakie się chce.Widziałam jak 6 facetów targało ramę z szybą/szybami / tak na oko ze 3na 3 m i pofalowana ta rama była jak u Gaudiego/to taki gość od Sagra de Familia w Barcelonie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Za odpowiednią kasę można mieć okna jakie się chce.Widziałam jak 6 facetów targało ramę z szybą/szybami / tak na oko ze 3na 3 m i pofalowana ta rama była jak u Gaudiego/to taki gość od Sagra de Familia w Barcelonie. icon_biggrin.gif



Wiem kto to Gaudi icon_biggrin.gif Swego czasu bardzo go lubiłem ; potem wyrosłem. A to okno to pewnie wewnętrzne. Albo nieotwierane.
Link do komentarza
Cytat

Mimo tego,ze jest wielu producentów okien,większość z nich wygląda tak naprawdę tak samo:takie same kolory w standardzie, podobne kształty profili,więc gdzie ta różnica, chyba tylko w cenie?



Producenci okien tak naprawdę to jedynie montażyści -oni tylko składają końcowy wyrób z gotowych profili ramy i skrzydła, oszklenia oraz okuć. Wszystkie te elementy mogą być różnie konfigurowane i to wpływa nie tylko na jakość okna ale także na jego cenę.
Link do komentarza
Cytat

Nie tak. On nie przywozi okien za dodatkową opłatą. Ta opłata jest po to by okna były czarno białe, żółto zielone, w ciapki , łaty czy zygzaki.


aaaaaaaaaa to o to ci chodzilo?
Wcale mnie jednak nie dziwi, że okchciał dodatkową opłatę za niestandardowe okna - gdy wybieramy okna w dwóch kolorach np. z zewnątrz drewnopodobne a wewnątrz białe to dopłacamy - wszędzie tak jest
Link do komentarza
Cytat

Wcale mnie jednak nie dziwi, że okchciał dodatkową opłatę za niestandardowe okna - gdy wybieramy okna w dwóch kolorach np. z zewnątrz drewnopodobne a wewnątrz białe to dopłacamy - wszędzie tak jest



A czy tak być powinno? W sklepie nie płacę dodatkowo za kolor sukienki, mebla czy kosiarki. To z jakiej racji producent dyktuje mi biel jako kolor obowiązujący przy oknach a za odstępstwa każe płacić jak za luksus?
Link do komentarza
Cytat

Przedstawiciel handlowy zarzekał sie że firma jest mi w stanie przywieźć okna dowolnego wzoru i koloru. Oczywiście za odpowiednią dopłatą.




Na pewno tak jest.Z tym,że trzeba pamiętać,że im ciemniejszy kolor, tym bardziej wyrób nagrzewa się od słońca, niekiedy nawet do temperatury 80°C i np. okna drewniane mogą mieć wówczas mniej trwałą powłokę malarską.
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi .że z oknami plastikowymi to jest tak.Od początkowo mało sztywnych profili z jedną czy dwoma komorami ,przechodzimy do bardzo sztywnych i wielokomorowych,jeszcze chwila i będą wypełniane/profile/pianką czy innym materiałem izolacyjnym . icon_biggrin.gif



Wszystko teraz wypełnia się panką przy montarzu okien. Dlaczego "jeszcze chwila i"?
Link do komentarza
Cytat

Różnią się profilami na których są wykonane - tzn. dwukomorowe, trzykomorowe lub pięciokomorowe - różnią się wtedy sztywnością. Różnią się również współczynnikiem przenikania ciepła. Reszta to szyby - od których to szyb również zależy cena okna. A faktem jest że wszystkie są do siebie podobne - podobne kolory itd. Sprzedają to co ludzie chcą kupować.



Profile może jeszcze różnić:np grubość ścianek profili,wzmocnienia mogą być rożnego rodzaju i grubości,a nawet mogą się różnić jakością bieli.
Link do komentarza
Cytat

A czy tak być powinno? W sklepie nie płacę dodatkowo za kolor sukienki, mebla czy kosiarki. To z jakiej racji producent dyktuje mi biel jako kolor obowiązujący przy oknach a za odstępstwa każe płacić jak za luksus?


Porównanie okien do tkaniny nie jest zbyt trafne.Materiały ubraniowe,bez względu na kolor,są barwione wszystkie.Naturalna bawełna nie jest czysto biała.Natomiast PVC produkowane jest w ogromnych ilościach w białym kolorze.Moje okna (dąb złocisty) też są białe pod warstwą okleiny.
Oczywiście okna kolorowe to nie to samo,co drewnopodobne,bo kolorowe są wykonane w całości z takiego koloru plastyku.Natomiast drewnopodobne są przeważnie białe lub brązowe i potem oklejone na gorąco folią z wzorem drewna.Taka procedura przecież kosztuje.Nie ma się więc co dziwić,że takie okna są droższe.
A co do okien drewnianych słyszałem już sporo narzekań od ich długoletnich posiadaczy.Mają one jednak lekko szorstka i matową strukturę,która po kilkudziesięciu przetarciach szmatką potrafi wchłaniać brud na stałe.
Jedna pani mówiła,że bardzo żałuje wyboru takich okien,Nie dość,że były droższe od plastyków,to po latach zmieniają się na gorsze.A jej sąsiadki mają okna z PCV i nic im się nie zmienia.
Cytat

Nie znoszę firanek i ich nie używam.


Ileż to trudu i męczeństwa kosztowało ,mnie zwalczanie tych fruwających przy oknach zawiesin. icon_sad.gif Zawarliśmy z żoną kompromis i teraz mamy coś pośredniego-ciężkie firanki,albo lekkie zasłony-trudno określić. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A co do okien drewnianych słyszałem już sporo narzekań od ich długoletnich posiadaczy.Mają one jednak lekko szorstka i matową strukturę,która po kilkudziesięciu przetarciach szmatką potrafi wchłaniać brud na stałe.
Jedna pani mówiła,że bardzo żałuje wyboru takich okien,Nie dość,że były droższe od plastyków,to po latach zmieniają się na gorsze.A jej sąsiadki mają okna z PCV i nic im się nie zmienia.



Kiedyś wszyscy mieli drewniane okna i okresowe odświerzanie ram farbą olejną nikogo nie dziwiło. A załóżę się że niekonserwowane okna z pcv też potrafią źle wyglądać.
Link do komentarza
Ale nie można przecież porównywać tych okien sprzed lat z obecnymi.Poza faktem,że wykonane są z drewna nic ich nie łączy.
Okna z PVC wystarczy tylko przecierać wilgotną ściereczką.Najczęściej spotykanym błędem jest próbowanie usuwania brudu z okien plastykowych za pomocą rozpuszczalnika.Wtedy jest po ptokach.
Link do komentarza
Cytat

Na pewno tak jest.Z tym,że trzeba pamiętać,że im ciemniejszy kolor, tym bardziej wyrób nagrzewa się od słońca, niekiedy nawet do temperatury 80°C i np. okna drewniane mogą mieć wówczas mniej trwałą powłokę malarską.


Prawdopodobnie okna drewniano aluminiowe wyprą drewniane i plastikowe.Od wewnątrz drewno, na zewnątrz osłona aluminiowa .Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nie wyobrażam sobie nie posiadania firanek w mojej sypialni lub salonie - zwłaszcza, że parę metrów dalej stoi dom z oknami wprost w moje okna. Nawet w bieliźnie nie można swobodnie sobie chodzić po domu, bo sąsiedzi wszystko wtedy widzą - gdy są firanki - to zasłaniają widok gapiom.


Cze.Można ładniejszą bieliznę kupić i nie ma problemu.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam.A może ktoś słyszał lub posiada okna firmy TROCAL??Mam w kamienicy dosyć nietypowe okna drewniane.2x2 metry.W sumie 2 takie duże okna w narożniku pokoju.Chcę wymienić na plastiki,bo te stare strasznie przepuszczają zimno.W pokoju temp.19st.C,a na parapecie 13st.C.Gościu ze sklepu z oknami chce mi wstawić za 6000 zł.Ale znalazłem innego,który oferuje się już za około 3000 zł.(Właśnie Trocal)+okleina drewnopodobna brązowa od zewnątrz(zabytkowy budynek).No i się zastanawiam

PS.Jest też jeden taki,co powiedział,że na takie okna nie przyjmie zlecenia,bo są nietypowe

Także jeśli ktoś wie coś o Trocalu lub ma...to niech napisze,czy są dobre i dlaczego.Plis
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Producenci okien tak naprawdę to jedynie montażyści -oni tylko składają końcowy wyrób z gotowych profili ramy i skrzydła, oszklenia oraz okuć. Wszystkie te elementy mogą być różnie konfigurowane i to wpływa nie tylko na jakość okna ale także na jego cenę.



To teraz każdy element okna produkuje kto inny? Nic dziwnego że ceny rosną.
Link do komentarza
Cytat

Witam.A może ktoś słyszał lub posiada okna firmy TROCAL??Mam w kamienicy dosyć nietypowe okna drewniane.2x2 metry.W sumie 2 takie duże okna w narożniku pokoju.Chcę wymienić na plastiki,bo te stare strasznie przepuszczają zimno.W pokoju temp.19st.C,a na parapecie 13st.C.Gościu ze sklepu z oknami chce mi wstawić za 6000 zł.Ale znalazłem innego,który oferuje się już za około 3000 zł.(Właśnie Trocal)+okleina drewnopodobna brązowa od zewnątrz(zabytkowy budynek).No i się zastanawiam

PS.Jest też jeden taki,co powiedział,że na takie okna nie przyjmie zlecenia,bo są nietypowe

Także jeśli ktoś wie coś o Trocalu lub ma...to niech napisze,czy są dobre i dlaczego.Plis


Trocal to firma i system profili okiennych.Kilkadziesiąt lat na rynku okien jest chyba dobrą rekomendacją do tego przystępna cena.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...