Skocz do zawartości

Problem z piwnicą :( da sie coś z tym zrobić?


Recommended Posts

--------------------------------------------------------------------------------

Witam

Mam problem z piwnicą. Otuż chciałbym zrobić sobie w piwnicy pokój (narazie tam nic nie ma.. nie ma wylewki ściany sa nie wytynkowane (goły pustak jest). Ale najwiekszy problem jest w tym, że ostatnio gadałem ze znajomym który zna sie na tym i on powiedział, że tam nie moge mieć pokoju bo jest za duża wilgoć i moge chorować dużo.Dodam, że piwnica nie jest od zewnątrz izolowana. Nie można tego jakoś od wewnątrz za izolować?? I co zrobić z tą wilgocią ?? pomocyy

Pozdro i z góry dzięki
Link do komentarza
Cytat

--------------------------------------------------------------------------------

Witam

Mam problem z piwnicą. Otuż chciałbym zrobić sobie w piwnicy pokój (narazie tam nic nie ma.. nie ma wylewki ściany sa nie wytynkowane (goły pustak jest). Ale najwiekszy problem jest w tym, że ostatnio gadałem ze znajomym który zna sie na tym i on powiedział, że tam nie moge mieć pokoju bo jest za duża wilgoć i moge chorować dużo.Dodam, że piwnica nie jest od zewnątrz izolowana. Nie można tego jakoś od wewnątrz za izolować?? I co zrobić z tą wilgocią ?? pomocyy

Pozdro i z góry dzięki



Nie możesz sobie zrobić tam pokoju. Nawet nie chce mi się wierzyć, że ściany pownicy nie są izolowane z zewnętrz.To prawie niemożliwe.Karygodny błąd. Nawet mając jakiekolwiek pomieszczenie - TRZEBA IZOLOWAĆ ŚCIANY ZEWNĘTRZNE PONIŻEJ GRUNTU. Jeśli ściana jest z gołych pustaków to po pierwsze czy masz tam wodę a po drugie jaka jest temperatura w piwnicy?. Wydaje mi się, że trzeba odkopać ściany piwnicy, wysuszyć, zrobić obrzutkę cementową, zaizolować przeciwwodnie i termicznie i zasypać ściany. Nie da się tego zrobić od wewnętrz.
Link do komentarza
Cytat

Nie możesz sobie zrobić tam pokoju. Nawet nie chce mi się wierzyć, że ściany pownicy nie są izolowane z zewnętrz.To prawie niemożliwe.Karygodny błąd. Nawet mając jakiekolwiek pomieszczenie - TRZEBA IZOLOWAĆ ŚCIANY ZEWNĘTRZNE PONIŻEJ GRUNTU. Jeśli ściana jest z gołych pustaków to po pierwsze czy masz tam wodę a po drugie jaka jest temperatura w piwnicy?. Wydaje mi się, że trzeba odkopać ściany piwnicy, wysuszyć, zrobić obrzutkę cementową, zaizolować przeciwwodnie i termicznie i zasypać ściany. Nie da się tego zrobić od wewnętrz.



No nie wiem to jest dom moich rodzicow moze jest izolacja(oni twierdza ze nie ;p) bo tam sa jeszcze dwa pomieszczenia i w tamtych pomieszczeniach jest tynk i wylewka i nie ma zadnej wody
Link do komentarza
Zgodnie z przepisami pomieszczenia mieszkalne nie powinny znajdować się poniżej poziomu gruntu. Niemniej z technicznego punktu widzenia w piwnicy można zapewnić przyzwoite warunki do przebywania instalując odpowiednią wentylację. Oczywiście piwnica powinna mieć dobrą izolację przeciwwilgociową a także ocieplenie ograniczające ucieczkę ciepła. Izolację cieplną można ułożyć od środka np. poprzez przyklejenie płyt styropianowych pokrytych tynkiem lub zmontowanie rusztu wypełnionego styropianem i z pokryciem z płyt gipsowo-kartonowych. Izolowana powinna też być podłoga. Wentylację najlepiej wykonać jako mechaniczną nawiewno-wywiewną co pozwoli na regulację intensywności wymiany powietrza zależnie od potrzeby.
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem to jest dom moich rodzicow moze jest izolacja(oni twierdza ze nie ;p) bo tam sa jeszcze dwa pomieszczenia i w tamtych pomieszczeniach jest tynk i wylewka i nie ma zadnej wody


Ty sobie rezerwój miejsce na reumatologi .To już lepiej szałas sobie postaw ,przynajmniej powietrze fresh. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

--------------------------------------------------------------------------------

Witam

Mam problem z piwnicą. Otuż chciałbym zrobić sobie w piwnicy pokój (narazie tam nic nie ma.. nie ma wylewki ściany sa nie wytynkowane (goły pustak jest). Ale najwiekszy problem jest w tym, że ostatnio gadałem ze znajomym który zna sie na tym i on powiedział, że tam nie moge mieć pokoju bo jest za duża wilgoć i moge chorować dużo.Dodam, że piwnica nie jest od zewnątrz izolowana.



Znajomy ma rację. Piwnica jest potrzebna ale mieszkać w niej się nie da. Warto by jakiegoś rzeczoznawcę zaprosić może doradzi sposób zaizolowania bo nie wiem czy jest możliwe teraz kopanie w ziemi i okładanie domu styropianem z zewnątrz. Zwłaszcza że dom stary.
Link do komentarza
Cytat

Ty sobie rezerwój miejsce na reumatologi .To już lepiej szałas sobie postaw ,przynajmniej powietrze fresh. icon_biggrin.gif



Właśnie. Piwnica nie ma okna. Jeszcze piwnica w starym budynku z żywym inwentarzem, jakieś porosty, grzyby. I jeszcze nie ocieplona.To nie tylko reumatyzm ale i gruźlica może się przyplątać. Proszę to jeszcze raz przemyśleć.
Link do komentarza
Cytat

Właśnie. Piwnica nie ma okna. Jeszcze piwnica w starym budynku z żywym inwentarzem, jakieś porosty, grzyby. I jeszcze nie ocieplona.To nie tylko reumatyzm ale i gruźlica może się przyplątać. Proszę to jeszcze raz przemyśleć.



Piwnica ma dwa okna. Budynek ma okolo 15 lat. Zadnych porostow grzybow nie ma . I jest suchy piasek
Link do komentarza
Cytat

Okna piwniczne są małe i zlokalizowane na poziomie gruntu najczęściej. Tak że powiększenie ich jest bardzo trudne jeśli nie niemośliwe.



Okna beda 90/90 mysle ze wystarczy bedzie wentylacja taka elektryczna nie wiem jak to sie fachowo nazywa od wewnatrz dam styropian tak jak doradza redakcja a w tych dwoch pomieszczeniach to w jednym jest kotlownia a w drugiom to takie graty ale tam suchutko jest mysle ze bedzie dobze czas pokaze
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...