Skocz do zawartości

keramzyt????


Gość

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
Obiecałem w którymś wątku, że jak producent bloczków z keramzytu odpowie to zamieszczę jego odpowiedź na Forum. Oto ona:


PUSTAKI ALFA mieszczą się w Klasie wytrzymałości 5 MPa z betonu odmiany średnio 1400kg/m3.


Rodzaj ściany z pustaków keramzytobetonowych ALFA Opór cieplny
m2 x K/W Współczynnik przenikania ciepła W/(m3 x K)
1.Ściana z „1i1/2 pustaka” ALFA P i ALFA U
- tynk zewnętrzny
- warstwa z ½ pustaka
- zamknięta warstwa powietrza grubości 3 cm
- warstwa z 1 pustaka 24 cm
- tynk zewnętrzny 0,89 0,94
2. Ściana z pojedynczego pustaka ALFA P z
jednostronnym tynkiem
(z obustronnym tynkiem) 0,52
(0,39) 1,45
(1,80)
3. Ściana z „połówki” pustaka ALFA U z
jednostronnym tynkiem 0,20 2,70
4. Ściana z” ¾ pustaka” ALFA ¾ z jednostronnym tynkiem 0,39 1,78


PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH NA BAZIE PUSTAKÓW ALFA

Układ warstw w ścianie Grubość ściany mm K
W/m2/K
Ściana z pustaków ALFA grubości 24 cm, do której przyklejono od strony zewnętrznej warstwę styropianu grubości 14 cm. Na ścianie znajduje się cienka warstwa wzmocniona siatką z włókna szklanego. Od strony zewnętrznej ściana otynkowana 420 0,29
Ściana z 1 ½ pustaka

- tynk zewnętrzny
- warstwa z ½ pustaka grubości 10,3 cm
- szczelina powietrzna o grubości 6 cm, w której umieszczono warstwę wełny mineralnej o grubości 6 cm
- warstwa z 1 pustaka grubości 24 cm
- tynk zewnętrzny max 433 0,48
Ściana z 1 ½ pustaka

- tynk zewnętrzny
- warstwa z ½ pustaka grubości 10,3 cm
- szczelina powietrzna o grubości 6 cm, w której
- umieszczono warstwę styropianu o grubości
6 cm
- warstwa z 1 pustaka grubości 24 cm
- tynk zewnętrzny max 433 0,47
Ściana z 1 ½ pustaka

- tynk zewnętrzny
- warstwa z ½ pustaka grubości 10,3 cm
- szczelina powietrzna o grubości 12 cm, w której umieszczono warstwę styropianu o grubości 12 cm
- warstwa z 1 pustaka grubości 24 cm
- tynk zewnętrzny max 493 0,29


ROZWIĄZANIA TECHNICZNE DLA DOCIEPLEŃ ŚCIANY
Wymagany współczynnik p.c.< 0,55 W (m2 x K)

I. ŚCIANA 26 cm (1 pustak) otynkowana:

+ 8 cm styropian = 0,46 W (m2 x K)
+ 8 cm wełna mineral. = 0,50 W (m2 x K)
+ 10 cm styropian = 0,38 W (m2 x K)
+ 10 cm wełna mineral. = 0,42 W (m2 x K)
+ 12 cm styropian = 0,33 W (m2 x K)
+ 12 cm wełna mineral. = 0,36 W (m2 x K)

II. ŚCIANA 40 cm (1 i &frac12; pustaka) otynkowana:

+ 6 cm styropian = 0,47 W (m2 x K)
+ 6 cm wełna mineral. = 0,50 W (m2 x K)
+ 8 cm styropian = 0,39 W (m2 x K)
+ 8 cm wełna mineral. = 0,42 W (m2 x K)
+ 10 cm styropian = 0,33 W (m2 x K)
+ 10 cm wełna mineral. = 0,36 W (m2 x K)

WG NORMY PN-91/B-02020 „OCHRONA CIEPLNA BUDYNKÓW”

III. STROP 23 cm (pustak 20 cm + 3 cm beton) otynkowany
Wymagany współczynnik p. c. 0,30 W (m2 x K)

+14 cm styropian = 0,30 W (m2 x K)
+ 15 cm wełna mineral. = 0,31 W (m2 x K)
Link do komentarza
TB piasał wczesniej "dom z keramzytu" przytaczał dane z katalogu MSZCZONOWA, znalazłem ten katalog i się zgadza "Sciana z pustaków ALFA ( keramzyt z pustkami powietrznymi) grubości 24 cm do której przyklejono 14 cm styropianu ma K=0,29 W/m2/K
Sciana 12 cm pustaka 6 cm styropianu 24 cm pustaka K=0,47 W/m2/K "
Jasno wynika, że to przewodnik.
Link do komentarza
Przewodnikiem ciepła to na pewno nie jest. Chociaż rewelacyjnym izolatorem też nie.
Keramzyt luzem ma następujący współczynnik przenikania ciepła λ:
Gęstość 500 kg/m3 - 0,16 (średniowilgotne) i 0,19 (wilgotne)
gęstość 600 - 0,2 i 0,24
gęstość 700 - 0,26 i 0,29

A keramzytobeton odpowiednio:
gęstość 1000 - 0,38 i 0,43
gęstość 1100 - 0,44 i 0,49
gęstość 1200 - 0,5 i 0,55
gęstość 1300 - 0,58 i 0,63
gęstość 1400 - 0,67 i 0,72
gęstość 1600 - 0,85 i 0,92

Pustaki z keramzytu - 0,17-0,2

Wszystkie wartości w W/mK
Link do komentarza
Przecież to totalna nieprawda co Pan Jazier wypisuje. Badania przytoczone przez hansa TB świadczą jednoznacznie , ze jest super przewodnikiem. W norweskim katalogu podali 3.5 W/m2 K czyli podobnie do granitu.
Link do komentarza
Przecież hans_68 zdobył dane od producenta! Mogę Pana Panie Piotrze zapewnić, że jeżeli K pustaka + K izolacji = K izolacji, to pustak jest przewodnikiem i to świetnym, jego "izolacyjność" ma pomijalną wartość. To dane producenta, które przytaczałem wcześniej a hans_68 zobowiązał się je zweryfikowac.
Link do komentarza
Super przewodnikiem to jest np. miedź, której współczynnik wynosi 300 w/mk. A keramzyt ma taki jaki podałem. Nie wyssałem tego z palca tylko wziąłem z naukowej publikacji. Radzę aby wentylek wybrał się do bibloteki lub księgarni jeśli mi nie wierzy.
Link do komentarza
Panie Jezier dane przez Pana przytoczone są wyssane z palca, hans podał dane producenta. Jeżeli ktoś podaje współczynniki keramzytu sypiego to mogę Pana zapewnić fachowcem nie jest.
Link do komentarza
Ale co jest takiego w tym co podał hans. Są tam obliczone jakieś ściany i nie wynika z nich absolutnie aby keramzyt miał taki wpółczynnik przy jakim się upieracie. Jeśli interesuje was jakie dane podają producenci to radzę wejść na stronę:
http://www.maxit.pl/pr_lista_produktow.php?id=75
Proponuję też zajrzeć do komputerowego katalogu projektanta. Wiele się można z niego dowiedzieć.
Keramzytobeton:
http://www.kkp.pl/%5Cdefault.asp?kla=5&poz=10
Keramzyt luzem:
http://www.kkp.pl/%5Cdefault.asp?kla=5&poz=99
Link do komentarza
to ja czytać nie umiem. Wyjaśnię moją opinie jeżeli pustak Alfa + 14 cm styropianu ma 0.29 W/m2K a 14 cm styropianu (bez pustaka) ma 0.26 to trzeba naprawdę duzej desperacji nazwać pustak izolatorem termicznym.
Pewien jestem że jezeli dodanie pustaka pogarsza izolacyjnosc to , to nie jest izolacja. Oczywiście jezeli Pan nie rozciągnie pojęcia izolacji termicznej w budownictwie , na wszystkie ciała stałe... .
Link do komentarza
Głupota Brzęczkowskiego vel wentylek osiagnęła szczyt. Nie ma mozliwosci pogorzenia izolacji jakiegokolwiek materiału przez połączenie go z innym nawet najlepszym przewodnikiem ciepła . Po prostu opory cieplne sumują sie a żaden materiał nie ma ujemnego opru cieplnego. Oczywioscie dotyczy to przekazywania ciepła przez przewodzenie - przy konwekcji i promieniowaniu może być różnie ale to zupełnie inny temat.
Link do komentarza
Mam przed sobą tatelę przywiezioną z punktu konsultacyjnego Narodowej Agencji Poszanowania Energii wydaną przez firmę WEBER TERRANOWA Sp. z o.o. należącą do grupy SAINT-GOBAIn
Mogę Panu zagwarantować, że skoro metr styropianu ma Uc = 0.033 W/m2K to 14 cm ma 0.24
podaję z tabeli rodzaje ścian + 14 cm styropianu i wpółczynnik Uc

keramzytobeton ALFA 24 cm + 14 cm styropianu = 0.26
------- 38 cm + 14 cm styropianu = 0.24
Żelbeton 25 cm + 14 cm styropianu = 0.28
pustak Alfa 24 cm+szczelina 4cm+cegła 12 cm+14 cm styropiany=0.24
wielka płyta system szczeciński 36 cm + 14 cm styropianu = 0.24
cegła dziurawka 38 cm + 14 cm styropianu = 0.25
cegła pełna 38 cm + 14 cm styropiany = 0.26
pustak ceramiczny MAX 44 cm + 14 cm styropianu = 0.21
gazobeton 37 cm + 14 cm styropianu = 0.20

Drogi gościu sprawdziłem wszystko 3 razy by przy mojej głupocie nie popełnić błedów, a jak to się dzieje,że suma izolacji dwóch materiałów jest gorsza od jednego z nich to, bardzo proste, energia cieplna w ciele stałym "idzie " od większych wartości do mniejszych i mur stojący na fundamencie odprowadza ciepło pod dom.
Aby to co gościu piszesz miało sens, ciepło w ciele stałym musiałoby płynąć zawsze prostopadle do styropianu, lub przyjąć jako aksjomat, że energia płynie z mniejszej do większej wartości. Moje szre komórki takich założeń nie są w stanie przyjąć, ale ktoś bardziej inteligentny...
Link do komentarza
Cytat

Drogi gościu sprawdziłem wszystko 3 razy by przy mojej głupocie nie popełnić błedów, a jak to się dzieje,że suma izolacji dwóch materiałów jest gorsza od jednego z nich to, bardzo proste, energia cieplna w ciele stałym "idzie " od większych wartości do mniejszych i mur stojący na fundamencie odprowadza ciepło pod dom.  
Aby to co gościu piszesz miało sens, ciepło w ciele stałym musiałoby płynąć zawsze prostopadle do styropianu, lub przyjąć jako aksjomat, że energia płynie z mniejszej do większej wartości. Moje szre komórki takich założeń nie są w stanie przyjąć, ale ktoś bardziej inteligentny...



Tylko ilość tego ciepła "odprowadzanego pod dom" Panie Brzęczkowski nie zależy od powierzchni ściany, do której onosza się podane przez Pana współczynniki tylko od powierzchni styku przekroju ściany z fundamentem.

Moja propozycja dla korzystających z forum: "Nie karmić Trola!"
Link do komentarza
Panie Brzęczkowski idź do szkoły i przestań pisać durnoty. Styropian ma przewodność cieplną tzw. obliczeniową 0,04 W/m K ( a nie na Wm2 K) co widać na opakowaniach płyt oznakowanych zgodnie z nowa normą np. EPS 70/040 a dywagacje jak to ziemia wyciąga ciepło świadczą o braku elementarnej wiedzy z fizyki. 1 m warstwy ziemi to taki sam izolator jak m. w. sciana o grubości 0,5 m wykonana z cegły.
Link do komentarza
Czy to powodyje, że Ytong Porotem żelbeton cegła stają się izolatorami? Czy 0.04 coś w tych obliczeniach zmnieni? Przecież z tej tabeli jasno wynika że nie ma znaczenia z czego jest ściana, gdy jest 14 cm styropianu. Sam proponuję 30 cm wełny.Piszę cały czas o domach parter + poddasze a tu stosunek powierzchni ściany do mostka termicznego jest znany.
Czy Panowie mają jakiś ciekawy sposób na budowanie domów zużywających 40 kWh/m2 na rok, czy tylko potrafią ubliżać.
Czy macie coś ciekawego do zaproponowania by CO2 nie przekraczało 1000ppm (radzę zmierzyć u siebie) by ograniczyć alergię i grypki, bo gwarantuję, że skuteczna izolacja i wentylacja powoduje, że dzieciak chodzi do przedszkola i szkoły i się nie przeziębia choć wcześniej miał skłonności, a kwitnące kwiatki i trawki można wdychać pełną piersią jak w katach 80'
Link do komentarza
Witam
Poniższą wypowiedź zamieściłem również na innym forum gdzie Pan TB przytacza tą tabelę

Witam
Panie TB widzę, że jak zwykle wyciągasz Pan zdania z kontekstu, dane, które Pan przytoczyłeś są pewnie prawdziwe, ale tylko dla konkretnej ściany gdyż współczynnik jak go określa to "współczynnika przenikania ciepła Uc z uwzględnieniem poprawek m.in. na mostki cieplne punktowe (spowodowane przez łączniki mechaniczne w murach szczelinowych)", więc dla każdej ściany, mimo że będzie z wykonana z tego samego materiału może być on inny, gdyż jest on zależny od sposobu wykonania i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Natomiast współczynnik dla styropianu, który Pan podałeś to nie Uc tylko, U (który nie uwzględnia żadnych mostków, gdyż jest to współczynnik samego materiału) i służy on do obliczeń całej ściany ( Uc, Uk) (współczynnik przenikania ciepła Uk z uwzględnieniem również mostków cieplnych liniowych spowodowanych nieciągłościami lub pocienieniem warstwy izolacji cieplnej, szczególnie na długości ościeży okien lub drzwi balkonowych i nadproży)

Panie TB brak wiedzy i wyciąganie błędnych wniosków to wszystko, co sobą Pan reprezentujesz.
pozdrawiam

PS Jak widać sprawdzenie czegoś 3 razy w Pana przypadku nie wystarcz
Link do komentarza
Szczerze cieszę się, że uważa Pan ze mam brak wiedzy, po przeczytaniu tego co Pan wypisuje. Dopasowywanie wiedzy do życia i zarabiania , naciąganie fizyki, widać w każdym Pana poście. Może odpowie Pan (bez uników) na proste pytanie, jak budować aby osiągnąć zalecane w Polsce 40 kWh/m2 na rok czy wymagane w Skandynawi (i niedługo w Polsce) 40 kWh/m2 na rok. Domy nie buduje się na 3-5 lat nawet nie na 5-10.
Pan błyśnie wiedzą. Proszę.
Link do komentarza
Witam
Panie TB jak Pan piszesz posty do samego siebie cytat"Dopasowywanie wiedzy do życia i zarabiania , naciąganie fizyki, widać w każdym Pana poście" to sam sobie odpowiadaj na swoje pytania!
Ja osobiście nie zajmuje się projektowaniem domów, a dla Pana przyjemności nie będę tracił czasu i ich szukał!
pozdrawiam

PS Moje posty są odpowiedzią na Pan konkretne wypowiedzi i tyczą się tylko ich, a Pan powinien zacząć rozróżniać wypowiedzi i ich autorów, ale jak mniemam przy roztrojeniu jaźni ma Pan z tym problemy.
Link do komentarza
Fajne. Co Pan musi szukać skoro pisze Pan ,że nie mam widzy jak osiągnęć wymagane 35-70 kWh/m2 na rok. Jeżeli Pan tak Pisze to znaczy , że Pan taką wiedzę ma, lub wie kto ją ma i albo proszę odpowiedzieć albo się nie wygłupiać.
Link do komentarza
Szanowny Panie, pytanie na forum brzmiało czy warto budować z kerazytobetonu, na innym forum czy lepszy jest Ytong czy Porotherm, chciałem posługując się materiałami, które dostałem z Narodowej Agencji Poszanowania Energii, ze nie ma znaczenia przy 15 centymertowym styropianie czy to jest Ytong ,Alfa , żelbet czy granit. A co dopiero jak izolacji zaleca się 30 cm. Nie poruszam tematu wilgoci i pseudoakumulacji.
Pana posty krytykujące izolację i wentylację na poziomie > 70 kWh/m2 na rok (nie da się tego uzyskać ocieplając) wskazuje na doswiadczenie większe od mojego na ten temat, dlatego spodziewałem się Pan coś napisze w temacie izlolacji.
Link do komentarza
Witam
Panie T. Brzęczkowski, żeby korzystać z materiałów trzeba je umieć zinterpretować, Pan natomiast po analizie tabeli, którą Pan przedstawił wcześniej wyciągnął błędne wnioski, gdyż nie zadał Pan sobie trudu, aby ustalić, co w rzeczywistości ta tabela pokazuje, zadowolił się Pan tylko tym, że razem jest gorzej i to Panu wystarczyło żeby skrytykować wszystkie materiały. Bezkrytycyzm, z jakim Pan podchodzi do spraw budownictwa jest wręcz przerażający.
Ponadto moje posty nie krytykują ani wentylacji ani izolacji, ale dyletantyzm w Pana wypowiedziach i brak argumentów.
W ciągu 3 miesięcy dyskusji z Panem na tym i innym forum padło dużo pytań do Pana, z których prawie na żadne Pan nie odpowiedział. Na poparci mojego zdania dostał Pan natomiast całą masę argumentów (nie tylko ode mnie, ale od innych uczestników dyskusji również) i wszystko jak grochem o ścianę. Pomija Pan cały czas wszystko, co Panu niewygodne, przytacza Pan ciągle to samo na poparcie swojego, czyli nic, a jak nie wie Pan, co powiedzieć to przechodzi Pan na wentylację i swoje 40 kWh/m2 (jakby ktoś był temu przeciwny), może kiedyś to dojdzie do Pana, że te dyskusje toczą się na temat budynków murowanych, a nie szkieletowych, ale póki to nie nastąpi marne są szanse na to żeby coś Pan zrozumiał z przedstawianych tu argumentów.
pozdrawiam
Link do komentarza
Pisze Pan zawsze nie wprost. Unika Pan odpowidzi na proste pytania.
Bo ja zrozumiałem z postów TB dwie rzeczy
- czy da się zrobić wentylację grawitacyjną w domu parter z uzytkowym poddaszem?
Czy istnieje izolacja od zewnątrz?
Link do komentarza
Gorąca prośba do własciciela forum (Redakcji) o rozważenie możliwości ustawiania statusu "ignoruj" w interfejsie forum. Pozwoli mi to uniknąć przeglądania wątków takich jak ten, w których większość wypowiedzi pochodzi od pana T. Brzęczkowskiego (vel Wentylek). Wątek niczego nie wnosi oprócz nachalnego reklamowania na forum rzekomej własnej wiedzy przez pana T.B.

Apel do pana T.B: Niech ban nie zaśmieca wszystkich wątków tym bełkotem! W przeciwnym wypadku, będę zmuszony skorzystać z Pana rady i ułożyć 30cm wełny mineralnej od wewnątrz w moich pomieszczeniach. Celem będzie ochrona mojego zdrowia (życia?) bo mam nieodpartą chęć walić głową w mur jak czytam wszędzie tą sama odpowiedź. Na pytanie jaki samochód kupić też pan odpowiada, że blacha samochodowa jest doskonałym przewodnikiem ciepła? Żenujące....
Link do komentarza
Dlaczego takiej agresji nie budzi architekt, który projektuje szkołę, gdzie na lekcji jest 3000-4000 ppm CO2 i dzieciak nie może się skupić i głowa go boli? Dlaczego agresji nie budzi gościu oddający dom 150 m2 i rachunki za ogrzewanie wynoszą nawet 500 zł miesiecznie? Moze i Pan ma w sypialni przekroczone 1000 ppm CO2 wtedy wszystko wydaje się usprawidliwione.
Link do komentarza
Witam
Panie TB wszystkie Pana wypowiedzi wskazują na jedno Pana mózg jest przeładowany jak pamięć w komputerze i niestety, nie jest Pan w stanie przyjąć do wiadomości żadnej nowej informacji. Szkoda tylko że to co Pan ma w swej pamięci to są nic nie warte śmieci, bo nawet na recykling sięnie nadają.
pozdrawiam
Link do komentarza
Pan się nie denerwuje. Wentylacja i izolacja jest tak niesłychanie prostą rzeczą, że żeby się popisac intelektem lub wyrwać kasę trzeba sprawy skompilkować, unaukowić, zagmatwać. Izolacja to termos wszystkie przegrody jednakowo grube,suche i połączone ze sobą, a wentylacja to 15-20 m3/h/osobę nonstop. Ja to zrozumiałem. Jakie Pan proponuje rozwiązanie ściany (bo dach i podłoga jest prostasprawa) by miała k=0.1W/m2K? Pan odpowie.
Link do komentarza
Witam
Panie TB pytania jakie kieruje Pan w moją i innych urzytkowników forum stronę są wręcz idjotyczne, jeżeli chce Pan mieć projekt o podawanych parametrach zgłoś się Pan do pracowni projektowej i sobie go kup, ja nie jestem projektantem budownictwa i ode mnie się Pan tego nie dowiesz.
pozdrawiam

PS Kto mówił, że handluje Pan izolacjami. Jak widać zwjększona zawartość CO2 w pomieszczeniu gdzie się Pan znajduje nie pozwala Panu zrozumieć tego co Pan czyta, czyżby zła wentylacja, może niech Pan lepiej sam tego nie montuje i wezwie pożądnego fachowca!!!
Link do komentarza
Szwedzi wiedzą jak to zrobić 0.1 w/m2K i żeby woda się nie wykraplała. Pan nie zna się na izolacji (co sam Pan pisze) a głosuje Pan i śle inwektywy.A miernik CO2 jest za mną w sklepie. Czy nie milej byłoby zamiast się czepiać, spotkać się w prawidłowo zbudowanym (wg Pana )domu i pijęc kawę zobaczyć jak szybko CO2 przyrasta? Zmierzyć wilgotność ścian i wtedy wszystko odszekam. Ale Pan doskonale wie, że ja tych pomiarów dokonałem, Pan nie, mało tego Pan wie że wyniki, które podaje są prawdziwe, ale Panu nie pasujące, dlatego nie dopuści Pan do siebie nawet promyka wiedzy.
Link do komentarza
Proszę sobie kupić HYDROMAT CM-P (ja taki używam) lub B do mierzenia wilgotności ściany , podłogi czy sufitu. Do CO2 mam Telaire 7001 Engelhard. Po wykonaniu pomiarów wilgotności ściany z porothemu czy innego ytonga czy żelbetu mażemy podyskutować. podobnie z CO2.
No chyba , że przyrządy kłamią a Pan Woltar i Pan BDB nie.
Link do komentarza
Witam
Panie TB to że za panem jest miernik to nie wystarczy, trzeba go też włączyć i sprawdzić co pokazuje, a najważniejsze trzeba umieć interpretować wyniki!

A jak Pan sam dobrze wie, ilość wilgoci i CO2 nie jest zależna od rodzaju ściany tylko od wentylacji.
Co do ścian to zawsze usłyszy Pan mój sprzeciw jeżeli będzie Pan polecał ocieplenie ściany murowanej od środka!

pozdrawiam
PS Panie TB jeszcze nie brałem udziału w żadnym głosowaniu na temat izolacji. Skąd u Pan takie wiadomości???
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...