Skocz do zawartości

Kocioł Kondensacyjny- Gaz


Recommended Posts

Witam,
Jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc.
Zakupilem mieszkanie 65m2 ,chcialbym zalozyc instalacje gazowa poniewaz jest w moim przypadku wygodniejsza.
Chcialbym sie poradzic specjalistow lub praktykantow takiej instalacji.
Przymiezam sie do kupna kotla kondensacyjnego poniewaz(ponoc) jest bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.
Z tego co widze cena takiego kotla nie jest zbyt mala...no ale cos za cos.
Pytanie do was,jaki kociol kupic?
Jaka firme polecicie i model kotla?
Przetrzepalem pol sieci i nie znalazlem zbyt duzo zaspokajajacych mnie informacji.
Sa kotly zwykle,dwu fazowe itd.itd....kompletnuie nie rozumiem jaka jest roznica miedzy nimi.

Chodzi mi o dobry oszczedny kociol ktory mi ogrzeje mieszkanie (grzejniki,ciepla woda,moze podgrzewana podloga w laz.)
Nie wiem nawet jaka jest odpowiednia moc Kw takiego kotla do tych 65m2,jak ja dobrac.

Naprawde bede wam niezmiernie wdzieczny za konkretne wskazowki,odpowiedzi tych ktorzy mieli lub maja z tym tematem stycznosc....

Serdecznie wszystkich pozdrawiam... Dawid
Link do komentarza
Zgadzam się z powyższym.
Ale....,jak już,to w tej sytuacji najważniejszym przy doborze kotła parametrem jest moc minimalna a nie max.Czym mniejsza,tym lepiej.Ideałem by tu była moc w zakresie 4.5 do kilkanaście kW,ale jak nic takiego się nie znajdzie,to i min.7kW też ujdzie.
Firmy?Wg.mnie nie ma złych kotłów,jeśli bierzemy pod uwagę produkty znanych firm i nie te zastanawiająco tanie(chińskie).Polecam kotły z wbudowanym zasobnikiem 20-60L.Są nieco większe,ale komfortowe w użytkowaniu.
Dobre kotły robi Vaillant,Termet,Immergas,Junkers,Bretje,Ariston,Buderus,Ferolli,Wolf.
Jedno funkcyjne pracują tylko na centralne i ew. boiler,a dwu funkcyjne na centralne i na ciepłą wodę podgrzewaną przepływowo.Te drugie są dobre,jak ujęcia ciepłej wody są blisko kotła.
Link do komentarza
lf65,adamis...wielkie dzieki za pomocne info icon_wink.gif
Duzo mi to pomoglo,naprawde wam dziekuje za wytlumaczenie.
Jezeli chodzi o wydatek na piec,to w sumie nie ma co zalowac...chodzi mi raczej o oszczedny,dobrze grzejacy piec.
Po waszych wskazowkach bede wiedzial czego sie czepiac....

Serdecznie pozdrawiam...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...