Skocz do zawartości

Kocioł Kondensacyjny- Gaz


Recommended Posts

Witam,
Jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc.
Zakupilem mieszkanie 65m2 ,chcialbym zalozyc instalacje gazowa poniewaz jest w moim przypadku wygodniejsza.
Chcialbym sie poradzic specjalistow lub praktykantow takiej instalacji.
Przymiezam sie do kupna kotla kondensacyjnego poniewaz(ponoc) jest bardziej ekonomiczny i wydajniejszy.
Z tego co widze cena takiego kotla nie jest zbyt mala...no ale cos za cos.
Pytanie do was,jaki kociol kupic?
Jaka firme polecicie i model kotla?
Przetrzepalem pol sieci i nie znalazlem zbyt duzo zaspokajajacych mnie informacji.
Sa kotly zwykle,dwu fazowe itd.itd....kompletnuie nie rozumiem jaka jest roznica miedzy nimi.

Chodzi mi o dobry oszczedny kociol ktory mi ogrzeje mieszkanie (grzejniki,ciepla woda,moze podgrzewana podloga w laz.)
Nie wiem nawet jaka jest odpowiednia moc Kw takiego kotla do tych 65m2,jak ja dobrac.

Naprawde bede wam niezmiernie wdzieczny za konkretne wskazowki,odpowiedzi tych ktorzy mieli lub maja z tym tematem stycznosc....

Serdecznie wszystkich pozdrawiam... Dawid
Link do komentarza
Zgadzam się z powyższym.
Ale....,jak już,to w tej sytuacji najważniejszym przy doborze kotła parametrem jest moc minimalna a nie max.Czym mniejsza,tym lepiej.Ideałem by tu była moc w zakresie 4.5 do kilkanaście kW,ale jak nic takiego się nie znajdzie,to i min.7kW też ujdzie.
Firmy?Wg.mnie nie ma złych kotłów,jeśli bierzemy pod uwagę produkty znanych firm i nie te zastanawiająco tanie(chińskie).Polecam kotły z wbudowanym zasobnikiem 20-60L.Są nieco większe,ale komfortowe w użytkowaniu.
Dobre kotły robi Vaillant,Termet,Immergas,Junkers,Bretje,Ariston,Buderus,Ferolli,Wolf.
Jedno funkcyjne pracują tylko na centralne i ew. boiler,a dwu funkcyjne na centralne i na ciepłą wodę podgrzewaną przepływowo.Te drugie są dobre,jak ujęcia ciepłej wody są blisko kotła.
Link do komentarza
lf65,adamis...wielkie dzieki za pomocne info icon_wink.gif
Duzo mi to pomoglo,naprawde wam dziekuje za wytlumaczenie.
Jezeli chodzi o wydatek na piec,to w sumie nie ma co zalowac...chodzi mi raczej o oszczedny,dobrze grzejacy piec.
Po waszych wskazowkach bede wiedzial czego sie czepiac....

Serdecznie pozdrawiam...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...