Skocz do zawartości

wentylacja kuchni, okapy


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie w kwestii przepisów dotyczących wentylacji w kuchni i łazience. W każdym moim wcześniejszym mieszkaniu (bloki) kratka wentylacyjna występowała zawsze w kuchni i łazience. I byłem przekonany, że to norma. Tymczasem architekt nie umieścił na projekcie takowych właśnie w łazience i kuchni (gazowej; gazowo-elektrycznej).. natomiast umieścił w garażu i pralni.
Mam pytanie, czy to ewidentne zaniedbanie. Czy jakiekolwiek przepisy taki brak dopuszczają?
I drugie pytanie - odpowiedź na nie może uratuje moją sytuację - czy przewody wentylacyjne mogą biec w niektórych fragmentach poziomo (wtedy może mógłbym dociągnąć taką wentylację od istniejących kominów.

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienia

Pozdrawiam
Link do komentarza
Kuchnia i łazienka muszą mieć zapewnioną wentylację grawitacyjną lub mechaniczną. W przypadku wentylacji grawitacyjnej konieczne jest wyprowadzenie oddzielnych kanałów ponad dach, przy czym dopuszcza się prowadzenie poziomych odcinków pod warunkiem zapewnienia wystarczającego ciągu. Oprócz tego w kuchni powinien być dodatkowy kanał umożliwiający podłączenie okapu nadkuchennego.
Link do komentarza
Może zamontowanie na końcu komina wentylatorków, które będą wyciągały powietrze z kuchni. Też myslałam o czymś takim, bo w łazience kratka wentylacyjna nie ciągnie - a dmucha z niej - więc może jest to dobre rozwiązanie.
Poczekajmy - może adamis włączy się do dyskusji - on będzie wiedział co zrobić z tym fantem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...