Skocz do zawartości

Antresola


pejki

Recommended Posts

Cytat

Witam chcę zrobić u siebie w domu antresolę ale nie mam zielonego pojęcia jak ją zaprojektować i wykończyć wszystko. Proszę o jakieś podpowiedzi i zdjęcia nawet z innych domów każdy pomysł się przyda mój e-mail pejki@op.pl icon_biggrin.gif



Antresola to inaczej pawlacz czyli półka z dzwiczkami umieszczona tuż nad gówną framugą drzwi wejściowych. Trzeba domurować taką pseudo ściankę nad drzwiami - tak do 50 cm - zrobić pólkę wewnątrz i dopasować drzwiczki. Tylo ta pólko ściana musi być mocna. Robienie jej z płyty g-k mija się z celem; na pawlaczu trzymamy zazwyczaj różne dziwne dziwne rzeczy często bardzo ciężkie.
Link do komentarza
Cytat

Witam chcę zrobić u siebie w domu antresolę ale nie mam zielonego pojęcia jak ją zaprojektować i wykończyć wszystko. Proszę o jakieś podpowiedzi i zdjęcia nawet z innych domów każdy pomysł się przyda mój e-mail pejki@op.pl icon_biggrin.gif


Robiłem takie antresole na których tańczyło 50 osób i takie tylko do spania.Jaka wielkość cię interesi?Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Antresola to inaczej pawlacz czyli półka z dzwiczkami umieszczona tuż nad gówną framugą drzwi wejściowych. Trzeba domurować taką pseudo ściankę nad drzwiami - tak do 50 cm - zrobić pólkę wewnątrz i dopasować drzwiczki. Tylo ta pólko ściana musi być mocna. Robienie jej z płyty g-k mija się z celem; na pawlaczu trzymamy zazwyczaj różne dziwne dziwne rzeczy często bardzo ciężkie.


Swietny opis pawlacza ,ale z całym szacunkiem pawlacz to nia antresola.Bob
Link do komentarza
Cytat

Witam chcę zrobić u siebie w domu antresolę ale nie mam zielonego pojęcia jak ją zaprojektować i wykończyć wszystko. Proszę o jakieś podpowiedzi i zdjęcia nawet z innych domów każdy pomysł się przyda mój e-mail pejki@op.pl icon_biggrin.gif


Chyba piętrowe łóżko z miejscem na biurko pod spodem to już coś jak antresola ,takie gotowce jako meble sprzedają. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Buduję dom i chce zrezygnować z pokoju nad salonem na poddaszu żeby wyszła taka antresola dom według projektu z pracowni Archipelag "SANDRA" jeżeli macie jakieś pomysły to porszę


Rozumiem że oferujesz ,,porszę" -chyba porshe?za pomysł na antresolę?Chojność twoja nie zna granic.A bez żartów ,musisz mieć projekt na taką przeróbkę oraz zgodę architekta z Archipelagu.W fazie budowy wystarczy wykonać strop tylko tam gdzie chcesz antresolę.Prawdopodobnie można wykonać tą antresolę z trzech stron ,bez ściany ze skosem .
Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Oba terminy znaczą w moim domu to samo. Teraz się dowiaduję że antresola to to co ja nazywam galerią. Dziwne.


Chyba mamy domy w różnych miejscach kraju i stąd różne rozumienie być może tych samych
określeń.To tak jak z kartoflami,ziemniakami i pyrami/to samo a różne nazwy/A tak dla informacji za wikipedią
antresola-[półpiętro]-pomieszczenie mieszkalne lub biurowe,wydzielone z przestrzeni parteru,czasem piętra budynku mieszkalnego lub hali przemysłowej.Nie stanowi osobnej kondygnacji.
galeria-podłużne pomieszczenie umieszczone na zewnątrz lub wewnątrz budynku,na wysokości górnych kondygnacji.
-samodzielna konstrukcja łącząca dwa budynki
-najwyżej położony balkon w teatrze.
-kolekcja dzieł sztuki lub pomieszczenie,w którym łączy się ich wystawianie ze sprzedażą.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
W bloku w którym mieszkałam kilka lat temu - właściciele mieszkań na poddaszu budowali antresole i dzięki tymu zyskiwali jedno duże pomieszczenie (około 20m2 - ze skosami oczywiście). Było to otwarte pomieszczenie - z widokiem na "salon" - oczywiście były tam drewniane barierki (żeby dzieci nie spadły) - wszystko było robione z drewna również strop).
Link do komentarza
Cytat

Chyba mamy domy w różnych miejscach kraju i stąd różne rozumienie być może tych samych
określeń.To tak jak z kartoflami,ziemniakami i pyrami/to samo a różne nazwy/A tak dla informacji za wikipedią
antresola-[półpiętro]-pomieszczenie mieszkalne lub biurowe,wydzielone z przestrzeni parteru,czasem piętra budynku mieszkalnego lub hali przemysłowej.Nie stanowi osobnej kondygnacji.
galeria-podłużne pomieszczenie umieszczone na zewnątrz lub wewnątrz budynku,na wysokości górnych kondygnacji.
-samodzielna konstrukcja łącząca dwa budynki
-najwyżej położony balkon w teatrze.
-kolekcja dzieł sztuki lub pomieszczenie,w którym łączy się ich wystawianie ze sprzedażą.Bob icon_biggrin.gif



Dziękuję za informacje. Właśnie galeria - balkon jest tym co tutaj nazwano antresolą. Dla mnie to jednak zostanie galeria. Przyzwyczajenie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za informacje. Właśnie galeria - balkon jest tym co tutaj nazwano antresolą. Dla mnie to jednak zostanie galeria. Przyzwyczajenie. icon_lol.gif


pierwszy raz spotykam się z czymś takim. antresola jest antresolą - a galeria galerią. Antresola ma strop i ściany - wchodzi się na nią po schodach. .. itd. Dziwne - galeria??? icon_eek.gif
a w jakiej części polski mieszkasz?
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem że oferujesz ,,porszę" -chyba porshe?za pomysł na antresolę?Chojność twoja nie zna granic.A bez żartów ,musisz mieć projekt na taką przeróbkę oraz zgodę architekta z Archipelagu.W fazie budowy wystarczy wykonać strop tylko tam gdzie chcesz antresolę.Prawdopodobnie można wykonać tą antresolę z trzech stron ,bez ściany ze skosem .
Bob icon_biggrin.gif



Radzę panu panie Bob niżej mercedesa nie schodzić. Wszystkie chłopaki w mojej rodzinie mają hopla na punkcie merca. Stąd wiem że jest najlepszy. A własną pracę trzeba cenić.
Link do komentarza
Cytat

eeeeeeeeee tam - Ja wolę amerykańskie samochody. Mają świetne wyposażenie i są komfortowe.
Mercedesy są dla starszych panów w okularach i myckach na głowach.



Rzadko widuję biskupów stąd nie mogę twierdzić że wiem czym jeżdżą. Chyba jednak czymś znacznie tańszym.
Link do komentarza
Strasznie cięzko to idzie muszę jeszcze raz wytłumaczyć o co mi chodzi bo zeszliśmy z tematu: tak więc chcę zrezygnować z jednego pokoju na poddaszu nie robić stropu nad salonem my to nazywamy antresolą ale może inaczej to nazwe poprostu pustka nad salonem i z poddasza będzie taki niby balkonik z pokojami ale będzię się z niego potrzeć na salon . Chciałabym żebyście mi podpowiedzieli jakie rozwiązania stosowaliście robiąc takie COŚ i jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe fotki to PROSZĘ mój e-mail pejki@op.pl
Link do komentarza
Cytat

Strasznie cięzko to idzie muszę jeszcze raz wytłumaczyć o co mi chodzi bo zeszliśmy z tematu: tak więc chcę zrezygnować z jednego pokoju na poddaszu nie robić stropu nad salonem my to nazywamy antresolą ale może inaczej to nazwe poprostu pustka nad salonem i z poddasza będzie taki niby balkonik z pokojami ale będzię się z niego potrzeć na salon . Chciałabym żebyście mi podpowiedzieli jakie rozwiązania stosowaliście robiąc takie COŚ i jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe fotki to PROSZĘ mój e-mail pejki@op.pl


Ja radzę się zastanowić nad tym pomysłem.Tym razem bez podpórki z autorytetu męża,to myślę że nie fajnie jest jak goście np dzieci będą się gapić jak leżysz na kanapie w salonie i wcinasz fistaszki,zero intymności. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja radzę się zastanowić nad tym pomysłem.Tym razem bez podpórki z autorytetu męża,to myślę że nie fajnie jest jak goście np dzieci będą się gapić jak leżysz na kanapie w salonie i wcinasz fistaszki,zero intymności. icon_sad.gif



A może będzie odwrotnie? Może on te fistaszki będzie chrupał leżąc na kanapie na antresoli i patrząc z góry na świat?
Link do komentarza
Cytat

A może będzie odwrotnie? Może on te fistaszki będzie chrupał leżąc na kanapie na antresoli i patrząc z góry na świat?


Cze.Antresola zaprojektowana łącznie z całym domem zwykle jest fajnym rozwiązaniem,ale antresola kosztem pokoju? i takie tam modzenie na siłę zwykle kończy się żle . icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cze.Antresola zaprojektowana łącznie z całym domem zwykle jest fajnym rozwiązaniem,ale antresola kosztem pokoju? i takie tam modzenie na siłę zwykle kończy się żle . icon_biggrin.gif



A ja bym chciał. Tylko się nie odważę nic zmieniać w projekcie i tak mi już zostanie. Bez antesoli. icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam!
Wszedłem na to forum z tych samych powodów co Pejki, przeczytalem wszystkie odpowiedzi i az sie zarejestrowalem, zeby dac wyraz swojej irytacji na tych kilku ćwierć inteligentów...
Nie masz pojecia jak sie robi antresole (lub co gorsza wiesz ale nie masz zamiaru dzilić sie swoim "geniuszem") to omiń temat, a nie wysilasz sie na żart funta kłaków wart... Marnujesz tylko czas Pejki, swój a także mój ponieważ musiałem przebrnać przez wszystkie wypociny by nie dowiedziec sie zupelnie niczego z tematu. Wejdz na forum dowcipy. pl humorum albo ale jaja i tam dawaj swoje porady...

A ja po prostu jade do kumpla który ma taką antresole, galeyje czy jak tam zwją i wszystkiego na miejscu sie dowiem. Czasami jednak nie wszystko mozna znalezc w internecie i trzeba te 30km sie przejechac ...

Pejka pozdrawiam i mam nadzieje ze znalazles odpowiedz na swoje pytania (niestety nie tutaj)

Patryk
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Wszedłem na to forum z tych samych powodów co Pejki, przeczytalem wszystkie odpowiedzi i az sie zarejestrowalem, zeby dac wyraz swojej irytacji na tych kilku ćwierć inteligentów...
Nie masz pojecia jak sie robi antresole (lub co gorsza wiesz ale nie masz zamiaru dzilić sie swoim "geniuszem") to omiń temat, a nie wysilasz sie na żart funta kłaków wart... Marnujesz tylko czas Pejki, swój a także mój ponieważ musiałem przebrnać przez wszystkie wypociny by nie dowiedziec sie zupelnie niczego z tematu. Wejdz na forum dowcipy. pl humorum albo ale jaja i tam dawaj swoje porady...

A ja po prostu jade do kumpla który ma taką antresole, galeyje czy jak tam zwją i wszystkiego na miejscu sie dowiem. Czasami jednak nie wszystko mozna znalezc w internecie i trzeba te 30km sie przejechac ...

Pejka pozdrawiam i mam nadzieje ze znalazles odpowiedz na swoje pytania (niestety nie tutaj)

Patryk



Zapewniam Pana że w internecie można znaleźć wszystko. Dowody za chwilę.
Link do komentarza
Cytuję:
[..]Antresola, na której można się swobodnie poruszać, powinna mieć wysokość nie mniejszą niż 2,2 m. Taki wymiar należy zachować również pod nią, jeżeli z obu przestrzeni będziemy chcieli w pełni korzystać. Grubość samej antresoli wynosi, w zależności od rodzaju zastosowanej konstrukcji, około 20 cm, można więc policzyć konieczną wysokość pomieszczenia, w którym może zaistnieć wygodny dodatkowy poziom. Okazuje się, że kondygnacja powinna mieć co najmniej 460 cm, aby stworzyć dwie pełnowartościowe przestrzenie. W przypadku, gdy wysokość pomieszczenia nie spełnia wymienionych warunków, należy dokonać podziału na część, w której możemy poruszać się swobodnie, o minimalnej wysokości 220 cm, oraz część niższą, która może spełniać rolę garderoby lub przechowalni rzadziej używanych przedmiotów. Przykładem takiego rozwiązania może być ulokowanie na górze, w części wyższej dyskretnie odizolowanego miejsca do pracy z widokiem na pokój, zaś pod antresolą może znajdować się biblioteczka, która w innym rozwiązaniu musiałaby zajmować sporo cennego miejsca w mieszkaniu. [..]
Antresola o zróżnicowanej wysokości poziomów. Na górze sypialnia z garderobą o wysokości 1,9 m, na dole aneks wypoczynkowy wysokość 2,2 m.


Wielkość i kształt pomieszczenia, w którym planujemy budowę antresoli, dyktują nam jej formę oraz układ schodów na nią prowadzących. Wygodne schody wymagają niestety dużo miejsca. Wysokość stopnia nie powinna przekraczać 17 cm, natomiast szerokość powinna wynosić około 28 cm. Schody takie zabezpieczone odpowiednią balustradą, prezentują się najbardziej efektownie we wnętrzu, a ich pokonanie nie wymaga dużego wysiłku. [...]
Planując budowę antresoli należy pamiętać o tym, że pewne ograniczenia wynikają z występowania w pomieszczeniu otworów okiennych i drzwiowych. Poziom antresoli nie powinien dzielić lub częściowo zasłaniać okien, które mają duże znaczenie nie tylko dla wnętrza, ale również dla harmonijnego wyglądu elewacji. Dodatkowy poziom powinien być zaprojektowany tak, aby nie zasłaniał okien i drzwi, uniemożliwiał ich otwieranie, oraz aby nie utrudniał dostępu światła dziennego.
W dużym pomieszczeniu lub na wysokim otwartym poddaszu, można zdecydować się na wybudowanie antresoli w formie wyspy - na środku. Możemy zastosować w tym przypadku efektowne schody spiralne "wewnątrz" wyspy, lub schody okalające naszą antresolę tzw. schody z duszą. Wydobycie ciekawej konstrukcji i walorów materiałów odpowiednio rozplanowanym oświetleniem, pozwoli nam uzyskać mocny efekt wizualny i uatrakcyjni wnętrze.
W pomieszczeniach wąskich i wysokich, sprawdzają się antresole tzw. balkonowe. Mogą one przylegać do jednej ze ścian, lub w pomieszczeniach nieco szerszych, okalać je tworząc rodzaj galerii, gdzie dobrze prezentują się regały z książkami.[...]

Więcej na:
http://www.architekci.pl/architekturawnetr...itera=&od=0

Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...