Skocz do zawartości

Wysokość pomieszczeń


marko683

Recommended Posts

Mam problem ponieważ przepisy mówią że wysokość pomieszczeń powinna wynosić 2,5m minimum.A tymczasem u mnie wychodzi jak ułożę styropian 5cm i wylewka 5cm no i 2 cm wykończenie podłogi to wysokość pomieszczeń wychodzi mi 2,30m Na suficie drewnianym będzie płyta gipsowa na profilach aluminiowych.Nie mam bardzo możliwości przerobienia ani stropu ani posadzki ( musiałbym skuwać ).Może ktoś ma takiej wysokości pomieszczenia niech mi chociaż podpowie czy to nie będzie za nisko?albo poradźcie mi czy może coś przerobić?
Link do komentarza
Cytat

Mam problem ponieważ przepisy mówią że wysokość pomieszczeń powinna wynosić 2,5m minimum.A tymczasem u mnie wychodzi jak ułożę styropian 5cm i wylewka 5cm no i 2 cm wykończenie podłogi to wysokość pomieszczeń wychodzi mi 2,30m Na suficie drewnianym będzie płyta gipsowa na profilach aluminiowych.Nie mam bardzo możliwości przerobienia ani stropu ani posadzki ( musiałbym skuwać ).Może ktoś ma takiej wysokości pomieszczenia niech mi chociaż podpowie czy to nie będzie za nisko?albo poradźcie mi czy może coś przerobić?


Cze.Z przepisów to wychodzi że na poddaszu może być 220 i w portierniach czy innych takich na pobyt czasowy.O jaki budynek chodzi?Można też zgłosić do odbioru i liczyć że nikt nie przyjdzie.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

budynek mieszkalny ale to moja wina bo sam większość w tym domku robiłem a wymiary budynku to 7m na 10m miał być letniskowy.I tak jakoś mi się pokićkało że wychodzi mi wysokość pom. 230cm.


Może drewniane belki stropowe zostaw na widoku a wykończ płytą pomiędzy belkami.Widziałam takie rozwiązanie u znajomych. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
właśnie sprawdziłem i okazało się że jak dawałem podpory pionowe do krokwi dachowych na środku to zostawiłem miejsce na deski stropowe cholera mnie podkusiła żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu i zaniżyłem strop i deski stropowe przybiłem od spodu do belek stropowych.Ale powiedzcie czy ktoś ma takie wysokości u siebie? czy to rzeczywiście tak źle wygląda? może jakąś fotkę? dla zobrazowania chętnie bym zobaczył.Dzięki
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...