Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wniosek o przyłącze elektryczne

Recommended Posts

Witam , jestem w trakcie wypełniania wniosku o przyłącze elektryczne. Jaką podać moc przylączeniową , w przyszłości planuję usługi i potrzebne mi bedzie wiecej prądu ( spawarka itp. urzadzenia ). Czy ktoś się orientuje ile zapłace za przyłącze. Słup elektryczny mam na działce
Cytat

Witam , jestem w trakcie wypełniania wniosku o przyłącze elektryczne. Jaką podać moc przylączeniową , w przyszłości planuję usługi i potrzebne mi bedzie wiecej prądu ( spawarka itp. urzadzenia ). Czy ktoś się orientuje ile zapłace za przyłącze. Słup elektryczny mam na działce

Minimum 10 Kw, a cena około 1400 jeśli sie nie mylę.
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam

Ja miałem do wyboru 13 lub 16 kW a koszt to około 1600 zł.

Lepiej więcej - a różnica w cenie niewielka. Żeby później bezpieczniki nie wyłączały nam prądu gdy zbyt dużo sprzętów na raz włączymy.
Np. gdy włączyłam ostatnio jednocześnie zmywarkę, kuchenkę mikrofalową,czajnik elektryczny i przepływowy ogrzewacz wody (wszystko w kuchni) - bezpiecznik zadziałał.
A czasem zdarza się nam włączyc jednocześnie kilka urządzeń elektrycznych pobierających dużo prądu.
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pełna zgoda, wiem coś o tym i tez tak uważam. Nie mam dywanów w domu. Kurzołapek pełno w domach. Bez dywanu mogę sie obejsć.
    • Nie o gusty mi chodzi. Dywany zatrzymują nie tylko roztocza. Pyłki też. Różne pyłki, nawet z brzozy i pokrzywy. Później przechodzimy po dywanach i wzbijamy je w powietrze. To miałem na myśli. Zawsze łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć. Czyli jeśli ktoś ma alergię na cokolwiek, to dobrze jest zaczynać od usunięcia dywanów z mieszkania.
    • zenek - czytaj ze zrozumieniem mój post. Chyba zrobię, tak jak aru radził. Wracając do stropu. Obciążenie w miejscu podparcia nie może przekroczyć wytrzymałości ścianki. W zasadzie to po jaką   cho....ę opierać strop na ściance w jakimś przypadkowym miejscu.  Rozpiętości powinny byc tak dobrane, żeby strop opierał się na ścianach nośnych. Są jeszcze podciągi i inne rozwiązania konstrukcyjne, ale to przy rozpiętościach przewyższających wytyczne konstrukcyjne producenta stropu. Czy ty myślisz Zenek , ze to jedyny punkt podparcia? Poza tym, jak nazwa wskazuje - najpierw przekryto pomieszczenie stropem opartym na ścianach nośnych a potem dostawiano ścianki działowe. Masz ochotę, to licz czy ścianka wytrzyma obciążenie od stropu w miejscu podparcia. https://www.dziegielewski.info/pliki/murowe.pdf
    • Ma potencjał katastrofy budowlanej - wg mnie. Nie rusza cię to???? Bynajmniej to nie piaskownica.   A nie masz wrażenia - że należałoby w końcu napisać, czy na ściance 12 z cegły mozna oprzeć strop żelbetowy - bo takie pytanie zadał @krzysieczox3 w #1. Może zamiast opowiadania o Chińczykach - po prostu wyraź swoje zdanie, jako profesjonalista. Pytanie było jasne, parametry podane. Aru odpowiedzial - że można stawiać strop żelbetowy na ściance 12 cm, retro poparł - ja uważam to za grożące katastrofą budowlaną i za niedopuszczalne. Ponieważ jest to odpowiedź na zadane pytanie - no to może mieć swoje konsekwencje, gdy ściana 12 cm zawali sie pod żelbetowym stropem.   Proste, zerojedynkowe - a ty opowiadasz, że nie rozumiesz.  
    • Czytałem obszerne artykuły i badania na temat skutków zdrowotnych wyjałowienia wody pitnej ze związków wapnia. Uzdatnianie to nie tylko zmiękczanie i tutaj trzeba mieć na względzie wyniki badań wody. Woda zbyt twarda też nie jest "zdrowa". Inna kwestia, ze argumentacja niektórych przedstawicieli handlowych kończy się i zaczyna na tekście "nie szkoda Państwu pralki, podgrzewacza i baterii z termostatem". Ciężkie działa, ale laik może się dać przekonać. Poza tym trzeba mieć świadomość, w jakiej temperaturze powstaje kamień i z jakich związków zawartych w wodzie się tworzy. Najpierw badania wody, potem szukamy rozwiązania i to niezbyt radykalnego.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...