Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr-kaczor

zbyt niskie napięcie elektryczne

Recommended Posts

Witam, u mnie jak i u sąsiadów podłączonych do tego samego transformatora jest bardzo małe napięcie, powinno być 230V, natomiast wczoraj mierzyłem i na dwóch fazach było po 200V, a na trzeciej - 210V, gdy zbliża się sobota, lub jakieś święta to napięcie spada poniżej 200V czasami bywało nawet 170V, wtedy każdy przeważnie używa piekarników itp, ale przecież tak nie powinno być, skoro płacę za 230V to tyle powinno być !!! To samo z 380V, dzięki temu że jest takie małe napięcie mam czasami trudności ze spawaniem. Dodam że do tego trafo jest także podłączony zakład średniej wielkości zajmujący się szyciem czegoś tam, z tego co ja się oriętuję to taki zakład powinien mieć swój trafo, ale go nie ma. Czy jest jakiś sposób aby zakład energetyczny wymienił transformator aby wzrosło napięcie !!! jak go do tego zmusić.

piotr

Cytat

Witam, u mnie jak i u sąsiadów podłączonych do tego samego transformatora jest bardzo małe napięcie, powinno być 230V, natomiast wczoraj mierzyłem i na dwóch fazach było po 200V, a na trzeciej - 210V, gdy zbliża się sobota, lub jakieś święta to napięcie spada poniżej 200V czasami bywało nawet 170V, wtedy każdy przeważnie używa piekarników itp, ale przecież tak nie powinno być, skoro płacę za 230V to tyle powinno być !!! To samo z 380V, dzięki temu że jest takie małe napięcie mam czasami trudności ze spawaniem. Dodam że do tego trafo jest także podłączony zakład średniej wielkości zajmujący się szyciem czegoś tam, z tego co ja się oriętuję to taki zakład powinien mieć swój trafo, ale go nie ma. Czy jest jakiś sposób aby zakład energetyczny wymienił transformator aby wzrosło napięcie !!! jak go do tego zmusić.

piotr

Paszkwil do zakładu energetycznego, opisujęcy problem, na piśmie. O zaniżonych parametrach mocy transformatora, o spadkach napięć.

Cytat

Paszkwil do zakładu energetycznego, opisujęcy problem, na piśmie. O zaniżonych parametrach mocy transformatora, o spadkach napięć.

ale kiedyś rozmawiałem z elektrykiem z zakłady energetycznego to powiedział mi że sam nie dam rady, musiałbym zebrać kilku lub więcej sąsiadów, aby zgłosić ten problem. Tylko szukam innej drogi, bo to jak każdy sąsiad mówi : " nie teraz, no nie wiem czy to zgłosić" itp.

Cytat

ale kiedyś rozmawiałem z elektrykiem z zakłady energetycznego to powiedział mi że sam nie dam rady, musiałbym zebrać kilku lub więcej sąsiadów, aby zgłosić ten problem. Tylko szukam innej drogi, bo to jak każdy sąsiad mówi : " nie teraz, no nie wiem czy to zgłosić" itp.

Napisz oficjalnego paszkwila. Jak załatwiałem przyłącze energetyczne u siebie, to z opowiadań od mieszkańców słyszałem, że czasami występują w mojej miejscowości spadki napięć.Na wniosku o przyłącze napisałem w uwagach, że występują chwilowe spadki napięć. Zakład energetyczny "wybałuszył" gały i stwierdził, że o niczym nie wie, że nikt im nie zgłaszał. Więc napisałem, że ja zgłaszam. Zrobili pomiary. W warunkach przyłączeniowych mam wymianę całej linni energetycznej na mojej wiosce wraz z transformatorem. I to tylko, dlatego , że ja we wniosku napisałem o spadkach.Nieźle. już całość jest zaprojektowana, uzgodniona w ZUD i energetycy mają się wziąć do roboty. Oczywiście cały czas jadę na przyłączu buwlanym-tymczasowym.
Musisz napisać oficjalne pisemko. W umowie z zakładem energetycznym masz przecież "dostawę energii o napięciu 380V/230V a zakład się z umowy nie wywiązuje- więc zgłaszasz zastrzeżenie do umowy. Oni powinni opomiarować sieć i wyciągnąć wnioski. (Samo opomiarowanie z wyliczeniami to ok. 1m-ca)
Pozdrawiam

Dokładnie tak.
W umowie o dostawie energii jest wyraźnie wyszczególnione jakim parametrom powinien odpowiadać dostarczany nam prąd.Jeśli go nie dotrzymują należy się obniżka ceny za kW.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Zbigniew Mitoraj
      W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów, tutaj więcej: www.stampler.pl/porady,budowa-domu
    • Witam. Buduje dom podpiwniczony na ławach fundamentowych. Piwnica kiedyś będzie dogrzewana. Obecnie mam ocieplone ściany piwnicy XPsem 10 cm, kierbud zalecił ocieplić posadzkę piwnicy. A ja zastanawiam się czy skoro kiedyś będę planował ogrzewać piwnicę to czy mostek termiczny jaki znajduje się pomiędzy chudziakiem a nieocieploną częścią ławy nie będzie powodował utraty ciepła? Piwnica znajduje sie ok 170 cm poniżej gruntu więc w okolicy ław będzie na pewno temp dodatnia.  Reasumując mam tak: A czy zrobić tak? Czy coś to w ogóle da biorąc pod uwagę że ława znajduje się poniżej strefy przemarzania?? Wiem ze poprawnie było by zrobić ciągłość ocieplenia i jako pierwszą warstwę dać specjalne drogie pustaki termiczne ale nie myślałem o tym wcześniej. Kolejne pytanie, kierbud kazał zrobic niewielką fasetke na styku ściana-ława. Żeby woda spływała po masie KMB. Ale fasetka miała być 3x3 cm, a styropian jest grubości 10 cm więc całkowicie przykrywa fasetkę. Co to w ogóle daje? Czy fasetka nie powinna być większa i wychodzić poza xps (wtedy była by bardzo masywna). Ławy są szersze od ścian o 15 cm z każdej strony, więc w przypadku styropianu 10 cm odstają one o 5 cm. Daje to że teraz jeśli woda spływa po xps to podpływa pod styropian xps, zamiast w grunt no i dlatego tława nie jest idealnie równa.  Pierwsza rada kierownika to zrobić kolejna fasetkę na xps z masy KMB ale nie wydaje mi się to rozsądne ponieważ będzie to zamknięcie drogi dla ewentualnej wody pomiędzy xps-ściana, a ja wolałbym żeby ta woda sobie wypływała. Czy rozsądnym by było doklejenie fasetek z XPS a na całości będzie folia kubełkowa? Wtedy ewentualna woda wypłynęła by spod pianki na którą klejony jest XPS.
    • Dzień dobry,   możliwe, że chodzi o zjawisko tzw. naskórkowania kleju, czyli utworzenia cieniutkiej warstwy, która straciła właściwości klejące. Dla każdego kleju podawany jest tzw. „czas otwarty”, a więc czas, w którym klej posiada zdolność zwilżania płytki a tym samym przyklejania.   Przykładowo - niepylący weber ZP414 ma 30 minut. Więcej na stronie: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414   Czasem w sytuacji np. kiedy występuje zbyt wysoka temperatura, po nałożeniu kleju na ścianę po jego dosyć długim leżeniu w wiadrze, dochodzi do naskórkowania.   Pozdrawiamy!
    • Dzień dobry,   generalnie nie wiadomo, czy zastosowanie iniekcji (hydroizolacji iniekcyjnej - instrukcja krok po kroku) w tym konkretnym przypadku może osiągnąć oczekiwane efekty. Ze zdjęć wynika, że hydroizolacja fundamentów nie została wykonana prawidłowo. Od tego należałoby zacząć.   Wiele informacji na ten temat znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty   Pozdrawiamy!
    • Prosze o kontakt zwrotny na adres Konrad.Czebreszuk@autograf.pl bo mam podobny zakres do wykonania ale brakuje mi wiedzy co i jak, a chce to zrobic pragmatycznir.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...