Skocz do zawartości

zbyt niskie napięcie elektryczne


Recommended Posts

Witam, u mnie jak i u sąsiadów podłączonych do tego samego transformatora jest bardzo małe napięcie, powinno być 230V, natomiast wczoraj mierzyłem i na dwóch fazach było po 200V, a na trzeciej - 210V, gdy zbliża się sobota, lub jakieś święta to napięcie spada poniżej 200V czasami bywało nawet 170V, wtedy każdy przeważnie używa piekarników itp, ale przecież tak nie powinno być, skoro płacę za 230V to tyle powinno być !!! To samo z 380V, dzięki temu że jest takie małe napięcie mam czasami trudności ze spawaniem. Dodam że do tego trafo jest także podłączony zakład średniej wielkości zajmujący się szyciem czegoś tam, z tego co ja się oriętuję to taki zakład powinien mieć swój trafo, ale go nie ma. Czy jest jakiś sposób aby zakład energetyczny wymienił transformator aby wzrosło napięcie !!! jak go do tego zmusić.

piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam, u mnie jak i u sąsiadów podłączonych do tego samego transformatora jest bardzo małe napięcie, powinno być 230V, natomiast wczoraj mierzyłem i na dwóch fazach było po 200V, a na trzeciej - 210V, gdy zbliża się sobota, lub jakieś święta to napięcie spada poniżej 200V czasami bywało nawet 170V, wtedy każdy przeważnie używa piekarników itp, ale przecież tak nie powinno być, skoro płacę za 230V to tyle powinno być !!! To samo z 380V, dzięki temu że jest takie małe napięcie mam czasami trudności ze spawaniem. Dodam że do tego trafo jest także podłączony zakład średniej wielkości zajmujący się szyciem czegoś tam, z tego co ja się oriętuję to taki zakład powinien mieć swój trafo, ale go nie ma. Czy jest jakiś sposób aby zakład energetyczny wymienił transformator aby wzrosło napięcie !!! jak go do tego zmusić.

piotr


Paszkwil do zakładu energetycznego, opisujęcy problem, na piśmie. O zaniżonych parametrach mocy transformatora, o spadkach napięć.
Link do komentarza
Cytat

Paszkwil do zakładu energetycznego, opisujęcy problem, na piśmie. O zaniżonych parametrach mocy transformatora, o spadkach napięć.




ale kiedyś rozmawiałem z elektrykiem z zakłady energetycznego to powiedział mi że sam nie dam rady, musiałbym zebrać kilku lub więcej sąsiadów, aby zgłosić ten problem. Tylko szukam innej drogi, bo to jak każdy sąsiad mówi : " nie teraz, no nie wiem czy to zgłosić" itp.
Link do komentarza
Cytat

ale kiedyś rozmawiałem z elektrykiem z zakłady energetycznego to powiedział mi że sam nie dam rady, musiałbym zebrać kilku lub więcej sąsiadów, aby zgłosić ten problem. Tylko szukam innej drogi, bo to jak każdy sąsiad mówi : " nie teraz, no nie wiem czy to zgłosić" itp.


Napisz oficjalnego paszkwila. Jak załatwiałem przyłącze energetyczne u siebie, to z opowiadań od mieszkańców słyszałem, że czasami występują w mojej miejscowości spadki napięć.Na wniosku o przyłącze napisałem w uwagach, że występują chwilowe spadki napięć. Zakład energetyczny "wybałuszył" gały i stwierdził, że o niczym nie wie, że nikt im nie zgłaszał. Więc napisałem, że ja zgłaszam. Zrobili pomiary. W warunkach przyłączeniowych mam wymianę całej linni energetycznej na mojej wiosce wraz z transformatorem. I to tylko, dlatego , że ja we wniosku napisałem o spadkach.Nieźle. już całość jest zaprojektowana, uzgodniona w ZUD i energetycy mają się wziąć do roboty. Oczywiście cały czas jadę na przyłączu buwlanym-tymczasowym.
Musisz napisać oficjalne pisemko. W umowie z zakładem energetycznym masz przecież "dostawę energii o napięciu 380V/230V a zakład się z umowy nie wywiązuje- więc zgłaszasz zastrzeżenie do umowy. Oni powinni opomiarować sieć i wyciągnąć wnioski. (Samo opomiarowanie z wyliczeniami to ok. 1m-ca)
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...