Skocz do zawartości

dom podpiwniczony


Recommended Posts

Cytat

Zamierzam budować dom. Zastanawiam sie czy warto - i kiedy warto budować dom podpiwniczony... mam mieszane uczucia co do tego - proszę o wasze opinie na ten temat.



ŁĄCZNE KOSZTY stanu zero domu bez piwnicy to około 27 tys. zł, a z piwnica około 62 tys.

Budowa domu z piwnicą będzie droższa o około 35tys.zł, ale mamy większą powierzchnię domu. icon_confused.gif:
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Piwnica jest droga, ale można tam urzadzić swietny kącik z barkiem i stołem bilardowym ...


Witam
Piwniczka zawsze może się przydać jak jest częściowo podpiwniczony koszty są porównywalne ławy i tak trzeba wylać ściany trzeba postawić strop też jedyny koszt to schody ale i tu jest przy parterowym bez podpiwniczenia trzeba mieć dach czyli koszty są podobne natomiast jeśli pod całością koszty rosną.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zamierzam budować dom. Zastanawiam sie czy warto - i kiedy warto budować dom podpiwniczony... mam mieszane uczucia co do tego - proszę o wasze opinie na ten temat.



Na pewno warto, pod warunkiem, że poziom wód gruntowych jest nizszy od posadzki w piwnicy. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę możliwość okresowego podnoszenia wód gruntowych. Najlepiej zweryfikować to u sąsiadów. Dobrze jest jeszcze zrobić dla pewności drenaż. Z tym, że wody z drenażu trzeba gdzieś odprowadzić, nie zawsze istnieje taka mozliwość.
Jeżeli będziesz miał pewność co do dobrych warunków wodnych, to rób piwnicę. Tam możesz zlokalizować kotlownię, pralnię, klub dla kumpli, silownię, saunę lub uprawę pieczarek.
Warunek - nie żałuj kasy na izolację ściany piwnic.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...