Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkSide

Współwłasność

Recommended Posts

Jest z bratem współwłaścicielem działki budowlanej od 5 lat, postawiliśmy tam domek, w projekcie jesteśmy objęci jako inwestorzy.niedawno zostałem żonaty, czy moja żona ma jakieś prawa do tej działki albo domu? Proszę o odpowiedź.Dziękuję

Majątek nabyty przed zawarciem małżeństwa stanowi własność odrębną i nie jest objęty wspólnością majątkową małżonków. Zatem żona jest jedynie użytkownikiem domu, a nie jego współwłaścicielem.

Cytat

Majątek nabyty przed zawarciem małżeństwa stanowi własność odrębną i nie jest objęty wspólnością majątkową małżonków. Zatem żona jest jedynie użytkownikiem domu, a nie jego współwłaścicielem.

Dziękuję uprzejmie i mam jeszcze jedno pytanie?

Czy termin odbioru domu ma coś do rzeczy, do jest wlaśnie w czasie wykończenia, odbiór planujemy na listopad.

Cytat

Chyba, że "załatwisz" to aktem notarialnym - wpisanie żony jako współwłaściciela twojej części (lub twojego udziału we własności).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Postanowiłam zrobić coś dla swojego spokoju i blokuję w tym momencie dwie osoby, żeby nie musieć ich  czytać (w myśl zasady poniżej). Nie chwalę się i nie żalę. Informuję na wypadek, gdyby zabrakło mojej informacji zwrotnej na jakąś bzdurną pisaninę w moim kierunku. Dziękuję za uwagę.     Oczywiście chodzi o Demo i Zenka ... jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości
    • No ale przecież sądy są niezawisłe i sprawiedliwe, sędziowie prawie wszyscy ci sami co przed miesiącem - no i oni są przecież tą lepszą kastą - wiec o zadnej niesprawiedliwości chyba nie może być mowy.   Przecież chodziło o to, by sędziów niie dyscyplinować w żaden sposób, nie karać za cokolwiek - no tegoo jeszcze ziobro nie zdążył. Czego sie boisz?   Nagle teraz masz z tym kłopoty. Przecież dotąd też tak było, że bez powiadomienia skutecznego, bez udziału w rozprawie sądy wydawały wyroki, szczególnie te "cyfrowe". Nagle teraz darcie szat? Też mi sie to nie podoba - tyl, że mnie sie to dawniej tez nie podobało. Tobiie dopiero teraz - bo coś tam rząd próbuje zrobić. Tak bylo w mniejszym zakresie, teraz będzie w wiekszym. Sędziowie sie tym nie przejmowali - zobaczymy, czy teraz będą protestowac. Choć wątpię - w końcu dla nich wsio rawno. Ja bym radził niektórym nosić w domu knebel - co by głupio nie gadać i nie denerwować domowników w czasie zagęszczęnia na meter kwadratowy w domu . Szczególnie tym radzę, co głupoty wypisują na forum - bo pewnie chwalą sie tym w domu.  Wyjątek - domownicy podzielają te głupoty.  To wtedy nawet jest to pozytywne - można sie cieszyć wspólną zgodą w "trudnych " tematach w trudnym czasie izolacji i pandemii.   Ale łaskawa ręka Admina wymazała moją pracę organiczną, a pozostawiła chwasty.
    • Ciekawe jak zenek skomentuje   
    • Sto kilkadziesiąt tysięcy podpisów... Pojemną ma skrzynkę na listy. No i listonosz musi mieć krzepę. Bo to niby papier, ale swoje waży. 
    • 1. Oczywiście, w załączeniu widok z góry bo chyba wtedy najlepiej widać 2. Tak, podłoga (mikrocement) w wiatrołapie jest dojechana do progu i wchodzi pod niego i w 3/4 jego szerokości opiera się on na podłodze (żółta linia) a reszta 2cm nie (czerwona linia) 3. Na załączonych zdjęciach widać że jest mocowany z obydwu stron 2x śrubami, i jest demontowalny
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...