Skocz do zawartości

Jak zabudować kominek z płaszczem?


Dykoś

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
Mam pytanie techniczne, otóż mam częściowo zabudowany kominek CTM'a z płaszczem wodnym, ale przed ostatecznym zamknięciem chciałbym spytać, czy koniecznym jest obkładanie ścianek od wewnątrz wełną z ekranem aluminiowym?
Pytam, gdyż cały kominek jest taką wełną zabezpieczony (zdjęcie bez_zabud.JPG) jedyną częścią bez izolacji jest rura łącząca kominek z kominem.
Pytanie dotyczy ścianek zaznaczonych strzałkami na fotografii (scianki.JPG).

Czy mógłby ktoś doradzić mi jeszcze czy jest potrzebne jeszcze coś dodatkowego w tej zabudowie? Myślę o czymś takim jak komora dekompresyjna (czytałem, że coś takowego się stosuje, ale nie wiem czy w moim przypadku trzeba).
Ostatnie pytanie dotyczy umiejscowienia kratek - na jakiej odległości od sufitu powinny się znajdować?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Dykoś

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
W przestrzeni nad wkładem kominkowym powinna być zapewniona możliwość cyrkulacji powietrza, a więc konieczne są kratki na dole i u góry obudowy. Przy przedstawionej zabudowie nie można wstawić u góry przegrody zapobiegającej gromadzeniu się nagrzanego powietr5za pod sufitem, dlatego kratki górne trzeba umieścić jak najwyżej. Izolacja wnętrza kominka nie jest konieczna choć z pewnością nie zaszkodzi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...