Skocz do zawartości

Prawidłowe uziemienie


Mikha

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące uziemienia budynku.
Fachowiec z którym rozmawiałem sugerował podłączenie uziemienia instalacji do zbrojenia fundamentów.
Coś mi się to nie podoba - nie wiem jednak czy słusznie ?
Mam zatem pytania:
1. Czy takie połączenie uziemienia prądu z instalacji budynku jest prawidłowe ?
2. Jeżeli nie to jak powinno wyglądać prawidłowe uziemienie instalacji eklektycznej budynku (planuję w podłączeniu "silę" o zabezpieczeniu 25 A bezpiecznikami)
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dotyczące uziemienia budynku.
Fachowiec z którym rozmawiałem sugerował podłączenie uziemienia instalacji do zbrojenia fundamentów.
Coś mi się to nie podoba - nie wiem jednak czy słusznie ?
Mam zatem pytania:
1. Czy takie połączenie uziemienia prądu z instalacji budynku jest prawidłowe ?
2. Jeżeli nie to jak powinno wyglądać prawidłowe uziemienie instalacji eklektycznej budynku (planuję w podłączeniu "silę" o zabezpieczeniu 25 A bezpiecznikami)



Pamiętam był taki temat na forum o podłączaniu uziemienia do fundamentów. Tylko gdzie?
Link do komentarza
Hmm...
Cytat

Opisany sposób wykonania uziemienia jest jak najbardziej prawidłowy i powszechnie stosowany. Wyprowadzenia uziomów powiny być ze sobą połączone, a do zacisku przyłączeniowego mocuje się główną szynę wyrównawczą z podłączonymi uziomami od metalowych elementów instalacji wodociągowej, grzewczej oraz przewód ochronny od instalacji elektrycznej.


Sądzę że ta wypowiedź przesądza sprawę i jednoznacznie wyjaśnia.
Dziękuję za linka zaś Redakcji za wcześniejszą wypowiedź icon_smile.gif
Byłbym również wdzięczny za podanie jakiegoś szerszego materiału na ten temat icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...