Skocz do zawartości

Anulowany plan przestrzennego zagospodarowania-PROBLEM


Recommended Posts

Witam,
Wiec zacznę od początku,pobrałem z gminy wypis i wyrys planu przestrzennego zagospodarowania swojej działki.Wybrałem dla siebie projekt z firmy archon,gotowy.Pojechałem do architekta,pokazałem mu jaki projekt mi sie podoba,on sprawdził czy zgadza się projekt wybrany z planem przestrzennego zagospodarowania (oczywiście zgadzało się wszystko) więc do roboty,kupiłem projekt,przyszedł na drugi dzień.Zawiozłem go do architekta,on miał zrobić adaptacje przyłączy.I tak się stało,załatwił to dość szybko no i trzeba było złożyć wniosek o pozwolenie na budowę,zrobił to architekt,ok!Na drugi dzień dzwoni do mnie architekt że nie dostanę pozwolenia na budowę ponieważ w tym czasie kiedy była załatwiana adaptacja przyłączy zmienił sie plan przestrzennego zagospodarowania dla mojej działki,okazało sie że projekt ten który wybrałem nie zgadza sie z planem nowym!
Nie wiem co mam robić w takim wypadku,czy mam jakieś prawa?
Proszę o pomoc,pozdrawiam
Link do komentarza
Plany zagospodarowania nie zmieniają się z dnia na dzień, bo procedura ich zatwierdzenia wymaga kilku miesięcy. Inna sprawa, że przy wydawaniu wypisu planu urzędnik powinien poinformować o przygotowywanych zmianach. Niemniej formalnie nic nie można zrobić i trzeba dostosować projekt do nowych wymogów.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
A co powiecie na decyzję Wojewody uchylającą ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę z powodu stwierdzenia nieważności planu zagospodarowania przestrzennego? Właśnie taka decyzja jest do nas juz w drodze. Decyzja ostateczna o pozwoleniu na budowę wydana została na początku ubiegłego roku na podstawie aktualnego planu zagospodarowania. Budowa rozpoczęta, urzedy powiadomione, prace trwają. Plan zostaje póżniej zaskarżony przez kilku mieszkańców (z innej wsi niż lokalizacja naszej działki) i po wielu miesiącach zostaje uchylony przez Sąd, do ponownego opracowania. Nasz " usłużny i dobrze poinformowany sąsiad", który blokuje nam kolejne pozwolenia na budowę od 5 lat ( to jest już trzecie z kolei), cały czas szuka sposobu jak zablokować również tę budowę. Nie udawało się to przez rok, budowa jest prowadzona zgodnie z wszelkimi przepisami ( było też w tym temacie odrębne postępowanie), teraz jest właściwie ukończona i mamy ją zgłaszać do odbioru, a tu decyja Wojewody ! Czy można tak w dowolnym momencie wycofać się urzędowi z decyzji ostatecznej? Nie mam jeszcze pisma, więc nie mogę podać na jakie przepisy się powołali. Mam 30 dni na odwołanie się do Sądu ! Czy można tak po prostu cofnąć wydaną rok temu decyzję? Proszę poradźcie co robić?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...