Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

suchy jastrych


Recommended Posts

Chcę ułożyć podłogę w łazience z płyt gipsowo-włóknowych, czyli z tzw. suchego jastrychu i przykleić płytki ceramiczne. Resztą płyty chcę zabudować okolice umywalki. Czy to dobry pomysł?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wykorzystać kawałki suchego jastrychu do obudowy umywalki. Trzeba jednak zabezpieczyć zabudowę płynną folią, a szczególnie miejsca, gdzie może wylewać się woda. Producenci płyt podają, aby w pomieszczeniach mokrych ściany pokrywać płynną folią do wysokości 15-30 cm od podłogi. W tym przypadku najlepiej pokryć płynną folią całą zabudowę umywalki
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę ułożyć suchy jastrych na poddaszu starego domu. Strop mógłby nie wytrzymać wylewki betonowej. Stara podłoga jest nierówna, będę wiec musiał nadłożyć około 3-4 cm. Co w tym wypadku należy zastosować?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej stosowany jest keramzyt, w którym można też poprowadzić np. przewody elektryczne czy wodno-kanalizacyjne. Firmy sprzedające płyty gipsowo-włóknowe oferują także swoje podsypki wyrównujące. Fermacell sprzedaje podsypkę, która nie wymaga zagęszczania do wysokości 6 cm i jest dość lekka (4 kg na m.kw.)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W remontowanym domu chcę położyć nowe podłogi w systemie suchego jastrychu, także w łazience, gdzie następnie chcę przykleić terakotę. Czy płyty będą wystarczająco sztywne pod terakotę, gdy będą ułożone na legarach? Pomiędzy legarami chcę ułożyć wełnę mineralną.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć, w jakiej odległości od siebie ma Pan ułożone legary. Rzeczywiście, w przypadku dużych odstępów płyty mogą minimalnie pracować i płytki na podłodze mogą się odklejać. Trzeba więc zastosować specjalny klej do połączeń elastycznych i specjalną elastyczną fugę.
Można też pod suchy jastrych zastosować płyty OSB, które zwiększą sztywność podłogi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...