Skocz do zawartości

polaczenie kominka z centralnym ogrzewaniem


infern0

Recommended Posts

Mam kominek z wkladem kominkowym bez plaszcza wodnego, w srodku wylozony szamotem i chcialbym go podlaczyc do centralnego ogrzewania( z rurkami miedzianymi i grzejnikami plytowymi). Centralne ogrzewanie mam podlaczone do pieca gazowego 2-funkcyjnego. Czy istnieje taka mozliwosc i co nalezalo by w takiej sytuacji dokupic. Jestem gotowy na calkowita przebudowe kominka. Czy ktos juz tak przerabial, prosze o rady.
Link do komentarza
Cytat

Mam kominek z wkladem kominkowym bez plaszcza wodnego, w srodku wylozony szamotem i chcialbym go podlaczyc do centralnego ogrzewania( z rurkami miedzianymi i grzejnikami plytowymi). Centralne ogrzewanie mam podlaczone do pieca gazowego 2-funkcyjnego. Czy istnieje taka mozliwosc i co nalezalo by w takiej sytuacji dokupic. Jestem gotowy na calkowita przebudowe kominka. Czy ktos juz tak przerabial, prosze o rady.


Znajomi to przerabiali i teraz mają kominek z płaszczem a w kieszeni parę tysięcy mniej.Zeby to miało sens potrzeba kasy która nigdy się nie zwróci./Z tego co wiem od nich to potrzeba automatyki do pogodzenia systemu otwartego kominka z zamkniętym pieca gazowego. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam kominek z wkladem kominkowym bez plaszcza wodnego, w srodku wylozony szamotem i chcialbym go podlaczyc do centralnego ogrzewania( z rurkami miedzianymi i grzejnikami plytowymi). Centralne ogrzewanie mam podlaczone do pieca gazowego 2-funkcyjnego. Czy istnieje taka mozliwosc i co nalezalo by w takiej sytuacji dokupic. Jestem gotowy na calkowita przebudowe kominka. Czy ktos juz tak przerabial, prosze o rady.


Witam
Jeśli chcesz iść drogą przeróbki do wkładu należy dołożyć tzw. podkowę (wymiennik wodny) a dalej to już wiesz: system otwarty, połączenie z c.o. przez wymiennik płytowy, termostat z czujką.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jeśli chcesz iść drogą przeróbki do wkładu należy dołożyć tzw. podkowę (wymiennik wodny) a dalej to już wiesz: system otwarty, połączenie z c.o. przez wymiennik płytowy, termostat z czujką.



Bardzo proszę o odpowiedź czy jest Pan zorientowany z jakim kosztem muszę się liczyć. Ponieważ wogóle się na tym nie znam, byłbym wdzięczny o bardziej szczegółowy opis połączenia. Gdzie moźna pytać o te urządzenia, które Pan wymienił?
Zależy mi, żeby to dobrze przerobić a obawiam się, że gdziekolwiek zwrócę się szukając fachowca do tej przeróbki, napewno mnie "zbędą". Proszę o radę.........
Link do komentarza
Cytat

Witam
takich przeróbek nie robi sie w zakresie normalnych usług. Trzeba męczyć znajomego spawacza, gdzieś w zakładzie machanicznym. O kase prosze nie pytać. Jeden zrobi za flaszkę a inny naciągnie. Podaj wymiary wkładu popytam znajomych.




http://hajduk.com.pl/okno_ara.php?n=89&...ik_logowania_z=
- oto link do mojego wkładu kominkowego
Będę Panu bardzo wdzięczna za pomoc
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Możliwość istnieje, po wymianie wkładu na taki z płaszczem wodnym i utworzenie oddzielnego obiegu wody grzewczej sprzężonego z instalacją c.o. za pośrednictwem wymiennika płytowego. Koszt przeróbki to około 6 000 - 8 000 zł.


są na rynku nakładki wodne zabudowywane na czopuchu,
można spotkać na allegro, lub kratki.pl,
spartherm ma też wężownice miedziane stosowane także na czopuch,

realnie to rozwiązanie sparthermu chyba jest lepsze,
ale zarówno jedno jak i drugie to tylko rozwiązania zastępcze,

ponad to nie jestem do końca przekonany do takiego rozwiązana,
nie wiem jak będzie się zachowywał komin przy tak dużym schłodzeniu spalin,
Link do komentarza
Cytat

są na rynku nakładki wodne zabudowywane na czopuchu,
można spotkać na allegro, lub kratki.pl,
spartherm ma też wężownice miedziane stosowane także na czopuch,

realnie to rozwiązanie sparthermu chyba jest lepsze,
ale zarówno jedno jak i drugie to tylko rozwiązania zastępcze,

ponad to nie jestem do końca przekonany do takiego rozwiązana,
nie wiem jak będzie się zachowywał komin przy tak dużym schłodzeniu spalin,




zrobi sie smoła i zapali sie sadza a potem jak dobrze pójdzie to nic tylko strach a jak źle to domu nie ma
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
rozmawiałem z gościem, który spawa podkowy. Powiedział, że można do wkładu dorobić wymiennik.
Jeśli na górze twojego wkładu jest miejsce dla wymiennika to można zrobić to techniką rur płomieniówek połaczonych
podwójnymi płytami i zaślepionym (blacha kotłowa lub grubościenna) w kształcie stożka. Dolna rurka zasilanie górna powrót. Naprzemienie zespawane, aby powietrze opływało każdą z nich. Do tego pompa -jeśli grzejniki będą poniżej wkłądu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Są takie gotowe wymienniki wodne, jedne rozwiązania lepsze drugie gorsze, te które można spotkać na allegro to gorsze ponieważ zazwyczaj nie można ich "wyłączyć" (czyli nie można pokierować spalin bezpośrednio do komina - spaliny zawsze idą przez wymiennik spaliny-woda).
Jeśli jest ktoś zainteresowany szczegółami to proszę pisać na priv
Link do komentarza
Może zrobiono błąd odchodząć od kuchni na węgiel,to i obiad można ugotować a po dodaniu wężownicy mieszkanie ogrzać.To lepsze rozwiązanie niż kominek z płaszczem /dlaczego płaszcz wodny a nie majtki wodne,i jedno i drugie bez sensu/sory -wężownicą.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...