Skocz do zawartości

Przyłącze prądu a służebność przesyłu


Recommended Posts

Witam. Jestem w trakcie realizacji przyłącza elektrycznego do domu i Stoen Operator wymaga podpisania u Notariusza służebności przesyłu. Zastanawiam się, czy nie jest to zbyt duży kaliber jak na naszą inwestycję, ponieważ byłaby to nieodpłatna i na czas nieoznaczony służebność przesyłu polegająca na: wybudowaniu  złącza kablowo-pomiarowego o powierzchni 0,19 m2 (skrzynka w ogrodzeniu od ulicy); wstępu i korzystania z tych urządzeń, a także swobodnym całodobowym prawie wstępu , przechodu, przejazdu, oraz dostępu do urządzeń linii - (nadal skrzynka z dostępem od ulicy) (...) rozbudowy i przyłączania nowych odbiorców - w obrębie pasa gruntu wzdłuż przebiegu złącza kablowego i złącza pomiarowego.
 Pytanie czy oni nie za dużo jednak chcą od nas ? Czy przy takich założeniach taka służebność powinna być nieodpłatna ? Nie chcielibyśmy pewnie dawać im odrazu możliwości rozbudowy i przyłączania nowych użytkowników do skrzynki na naszej działce, nie mówiąc o tym żeby powalczyć o możliwość podpisania oświadczenia woli zamiast służebności - choć tutaj możemy pewnie być pod ścianą (jeśli chcemy przyłącze).
Może ktoś z Was mógłby podpowiedzieć na co zwrócić tutaj uwagę i czy to są normalne praktyki, czy jednak za dużo chcą ugrać przy tej okazji?

 

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi
 

Screenshot_20240417_212500_Facebook.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...