Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pawblo77

grodzenie działki

Recommended Posts

Witam.
Posiadam działkę położoną w kompleksie niedawno wytyczonych innych działek. Wygląda na to, że pierwszy będę się grodził. Wiem, że na budowę ogrodzenia w granicy potrzeba zgody sąsiada. Ale powiecmy że chcę aby ogrodzenie było po mojej stronie granicy. Jest tylko problem z kamieniami geodezyjnymi na rogach działek. To słupek 10/10 cm z krzyzykiem w środku. Zatem nie mogę "wyciąć mojej ćwiartki kamienia i wkopać tam słupek narożny. Muszę wyjąć kamień. I tu pytanie czy mogę to sam zrobić, może są jakieś przepisy na to, żeby nie ganiać się z sąsiadami z siekierą ( to ma być działka rekreacyjna).

Formalnie nie wolno usuwać stałych znaków geodezyjnych, zatem ogrodzenie powinno omijać ten słupek. Jednak w praktyce, gdy ogrodzenie prowadzone jest w linii rozgraniczenia, znak geodezyjny zastępuje się słupkiem narożnym.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tyle pracy własnej, oby to nie był scenariusz  Bobiczka. 
    • Ja  nie o oknie pisałem, pisałem o drzwiach. Piłka do metalu a lisi ogon to niby jedno i drugie służy do cięcia ale lisi ogon to inna klasa.  Gdzie pytałem? Pytałem o ewentualną wymianę drzwi. I  o ile u autora tematu pręty kotwiące są przyspawane do metalowej futryny to u Ciebie haki nie są przyspawane do ramy drewnianej okna, o tą różnicę mi chodziło.  
    • Między ścianą a ościeżnicą (oscieżem a oscieżnicą) jest przecież szpara która była uszczelniona warkoczem (bo okno było zakładane dość dawno). Ale nie to było trudne. Jeszcze był węgarek - i to ograniczało bardzo zakres ruchu piłki, ale mam lisi ogon, więc jakoś poszło pod kątem w górę. benkaizów było 4. Po dwa na stronę. I żadnych klinów pod spodem - bo i po co. B. dobry sposób osadzenia, tylko pracochłonny.   Ale pytałeś o sposób wymiany (wymontowania) okna. Pasuje chyba do jednego i drugiego?   Jeśli wyborowany otwór miał taką średnicę, że pręt został wbity na siłę - no to jest OK. Wg mnie.   kwestia czy to drut (cienki i giętki) - czy to pręt sztywny? Z opisu wynika to drugie. Poza tym odległość ościerza od ościerznicy to 2 - 4 cm - nie ma tam dużo miejsca na ugięcia. Spaw to też sztywne mocowanie.
    • Też czytałem krucjatę jaka bobiczek prowadził z tymi instytucjami. Wierze Ci że nie do śmiechu, zresztą kto przy zdrowych zmysłach cieszył by się z tego. Umysłowo chorzy ludzie mogli tylko takie coś zaplanować ale w dzisiejszych czasach ludzie nie są już w ciemię bici i nie dadzą się w konia zrobić. Uważam że nawet gdyby zapłacili Ci o wiele więcej niż warta jest Twoja nieruchomość to się nie zgodzisz (ja też bym się nie zgodził) bo dom wybudowałeś sam i jest to Twoja krwawica i twoje miejsce na ziemi i żadna łajza nie będzie Ciebie z niego wyrzucać.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...