Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pawblo77

grodzenie działki

Recommended Posts

Witam.
Posiadam działkę położoną w kompleksie niedawno wytyczonych innych działek. Wygląda na to, że pierwszy będę się grodził. Wiem, że na budowę ogrodzenia w granicy potrzeba zgody sąsiada. Ale powiecmy że chcę aby ogrodzenie było po mojej stronie granicy. Jest tylko problem z kamieniami geodezyjnymi na rogach działek. To słupek 10/10 cm z krzyzykiem w środku. Zatem nie mogę "wyciąć mojej ćwiartki kamienia i wkopać tam słupek narożny. Muszę wyjąć kamień. I tu pytanie czy mogę to sam zrobić, może są jakieś przepisy na to, żeby nie ganiać się z sąsiadami z siekierą ( to ma być działka rekreacyjna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formalnie nie wolno usuwać stałych znaków geodezyjnych, zatem ogrodzenie powinno omijać ten słupek. Jednak w praktyce, gdy ogrodzenie prowadzone jest w linii rozgraniczenia, znak geodezyjny zastępuje się słupkiem narożnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • mnie taniej wychodzi jak mam prad i gaz od PGNiG i wszystko kontroluje przez aplikacje mBOK PGNiG
  • Dzień dobry,   na zdjęciach nie widać dylatacji obwodowych. Jeśli jest wylane na 14 mm to zdecydowanie powinny być. Ich brak zazwyczaj powoduje pęknięcia prostopadłe do ściany. Brak dylatacji i związanie wylewki ze ścianami będzie powodować w przyszłości kolejne spękania. Należy wyciąć wzdłuż ścian fragmenty wylewki, zrobić dylatacje obwodowe i dolać na nowo masę samopoziomującą. Nie została też wykonana dylatacja w progu – z czasem w tym miejscu też pojawi się pękniecie.   Inną przyczyna spękań może być zbyt duży skurcz wylewki spowodowany nieodpowiednią recepturą, zbyt dużą ilością wody zarobowej, nieodpowiednim gruntowaniem, zbyt niską wilgotnością w pomieszczeniu. Zagłębienia przy ościeżach i w narożnikach spowodowane są prawdopodobnie nieuszczelnieniem podłoża przed rozpoczęciem wylewania – płynna masa wpłynęła we wszystkie otwory powodując powstanie „lejków”.   Jeśli wylewka trzyma się dobrze podłoża, wówczas pęknięcie trzeba zszyć za pomocą żywicy epoksydowej, np. weber.prim 803 - zachęcamy do zapoznania się z instrukcją krok po kroku https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/rozwiazania-systemowe-naprawa-spekan-w-podlozu-obiekty-remontowane   Zgodnie z deklarowanymi przez producenta parametrami (C25), wylewka powinna mieć odpowiednie parametry pod żywicę lub mikrocement. Warto jednak sprawdzić wytrzymałość na odrywanie w teście pull-off oraz wilgotność. Wytrzymałość na odrywanie powinna wynosić min. 1,5 MPa. Dopuszczalna wilgotność zależy od rodzaju żywicy, jaka będzie stosowana. Przed położeniem wykończenia powierzchnię należy ześrutować lub przeszlifować mechanicznie grubym papierem ściernym i dokładnie odkurzyć.   Pozdrawiamy!
  • Ja maskowałem Tytanem - Akryl Szpachlowy , daje się ładnie przetrzeć potem papierem ściernym.
  • Przed ewentualnym zakupem warto skorzystać z pomocy architekta obecnego na miejscu. Koszt wizyty to ułamek procenta wartości działki, a przy okazji mogą ujawnić się i inne problemy
  • Prościej będzie skorzystać z pomocy projektanta niezależnego od wykonawcy - na odległość i bez  konkretnych parametrów można na forum jedynie powróżyć..
 • Popularne tematy

×