Skocz do zawartości

strefa ograniczonej zabudowy


mesjasz

Recommended Posts

Witam serdecznie,
mam zamiar kupić działkę budowlaną przez którą przebiega linia ŚN 15 kV, działka jest dosyc duża, wiec da sie tap postawić dom, ale.... Z "PN-E-05100-1 Energetyczne linie napowietrzne. Projektowanie i budowa." wynika, ze zabudowa może być ok 2-3 m od krańcowego przewodu linii energetycznej, jednak
Rada gminy w uchwale dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zapisała:

Przy ustalaniu lokalizacji obiektów należy uwzględniać zapisy obowiązujących przepisów, a ponadto zachować strefy ograniczonej zabudowy, które wynoszą:
a) dla linii napowietrznych 110 kV - 30 m
b) dla linii napowietrznych 30 i 15 kV- 16 m
c) dla linii napowietrznych niskiego napięcia - 6 m

Moje pytanie:
Co to jest "strefa ograniczonej zabudowy"

z góry dziękuję za odpowiedź.

Tomek
Link do komentarza
Jeżeli masz wypis o warunkach zabudowy to powinna być do tego dołączona mapka z zaznaczonym terenem pod zabudowę (przynajmniej ja tak mam). Jeżeli masz coś takiego to wszelkie budynki musisz zmieścić tylko wtym wydzielonym miejscu. Jak takiej mapki brak to odpowiedni urzad udzieli informacji. Najlepiej zrobic to przed zakupem działki. Nie trzeba byc właścicielem zeby dowiedziec się co mozna tam wybudować itd.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli masz wypis o warunkach zabudowy to powinna być do tego dołączona mapka z zaznaczonym terenem pod zabudowę (przynajmniej ja tak mam). Jeżeli masz coś takiego to wszelkie budynki musisz zmieścić tylko wtym wydzielonym miejscu. Jak takiej mapki brak to odpowiedni urzad udzieli informacji. Najlepiej zrobic to przed zakupem działki. Nie trzeba byc właścicielem zeby dowiedziec się co mozna tam wybudować itd.


Mam zaswiadczenie z gminy w sprawie przeznaczenia działek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i tak jest napisane, że działka leży na terenie zabudowy mieszkaniowej....

ale przez działke przebiega linia 15kV, wiec energetyka ma swoje wymagania, ok 5,1m od skrajnego przewodu, ale jeśli spełni sie pewne wymagania i linia jest "obostrzona" - mo dodatkowe izolatory i dodatkowe zaczepienie przewodów, to można budować bliżej, ale dokładnie mogą powiedzieć tylko na podstawie planów budynku (materiał, skosy, okna, tarasy itp.)

Moje pytanie dotyczyło obszaru o ograniczonej zabudowie - co to takiego ?

Tomek
Link do komentarza
Cytat

Przepisy ogólne nie precyzują pojęcia strefy ograniczonej zabudowy. Trzeba więc zwrócić się do gminy o sprecyzowanie, jakie są to ograniczenia dla konkretnej działki.



Właśnie dostałem odpowiedź z gminy, okazuje się, że jeśli nie zrobię uzgodnień z zakładem energetycznym, to gmina może wydać pozwolenie na budowę, z zastrzeżeniem, że w pasie 16 (po 8 od środkowego przewodu linii elektrycznej) nie będzie żadnej zabudowy.
Ale co to jest strefa ograniczonej zabudowy niestety nie potrafili mi odpowiedzieć icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...