Skocz do zawartości

materiał na ściany


Recommended Posts

Cytat

Witam.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi materiałów jakie użyliście czy macie zamiar użyć do budowy ścian.
Pozdrowienia;Dariusz



Najlepsze będą chyba pustaki Porotherm, no ale to ceramika,więc jest dość droga. Dobry jest też Ytong, Hebel.
Jeśli ma być tanio, a nie najgorzej to bloczki silikatowe(ale w ostateczności)
Link do komentarza
A jakim samochodem byś chciał jeździć?? Toyotą, Mercedesem, BMW ... To kwestia indywidualnych upodobań, tak samo z materiałem na ścianę. Wybudowałem w zeszłym roku z silikatów dom, w tym roku go wykańczam i jestem bardzo zadowolony z tego materiału. Dodam 2 cm więcej ocieplenia ibedę mieć ciepło jak porotherm czy inne kruszywo (ponieważ się kruszy). Na necie (np. forum Muratora) masz całą mase opinii .
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Precyzując ,prosiłem o opinie ale głównie własne doświadczenia.
Pozdrawiam;Dariusz



Sąsiad ma z gazobetony przy drodze lokalnej. Od drogi ocieplił wełną, żeby było ciszej i dalej ma głośno w chałupie. Montował WC i stelaż musiał przez szerokość całej sciany przewiercić do sąsiedniego pokoju.

Mam silikaty na zwykłą zaprawę na pióro i wpust nośne (24 cm szer) działówki 12 cm. W domu jeszcze nie mieszkam. Strop żelbetowy. I się cieszę, ponieważ jak przywieźli okno o 5 cm za szerokie, to powiększyłem otwór i nie boję się, że nadproże będzie za słabe. I wiem, że bez problemu oprawię wszelkie kołki w domu (w maksie itp. to jest prooblemem). I wiem, że ściany mam z najmocniejszego i najcichszego materiału, co może mieć znaczenie, jak okolica stanie się bardziej ruchliwa. A nośne ściany bym teraz łaczył na pionowe i poziome spoiny. Zawsze powstaną jakieś dziury na piórze i wpuście.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi materiałów jakie użyliście czy macie zamiar użyć do budowy ścian.
Pozdrowienia;Dariusz


Witam.

My z mężem również staliśmy przed tym dylematem. Poniewaz jeden dom stawialismy juz z pustaków, ale nie o takich własciwosciach cieplnych, jak teraz solbet lub prefabet, zdecydowalismy się również na BK właśnie z solbetu..mamy zamiar ocieplic styropianem 12; współczynnik przenikania ciepła nie powinien przekroczyc 0.2 (zalezy od jakosci styropianu).
Nie ma porównania wykonywać instalacje np. elektryczne w pustakach, a w ceramice - którą po prostu trzeba 'kuć', azeby przeprowadzic przewód.
Kazdy moze wyrazic swoją opinię, więc przedstawiłam swoją.
pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.. icon_biggrin.gif
Ewka.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi materiałów jakie użyliście czy macie zamiar użyć do budowy ścian.
Pozdrowienia;Dariusz



Stare budynki:
Osobiście mam ścianę z cegły kratówki 25cm + dodane 15 cm styropianu.
Na innym budynku: kratówka 25+pustka powietrzna 5 + pustak szczelinowy 19.
Dodam obecnie ocieplenie styropian 12-15 cm.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...