Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Henryk ja Ciebie przywołuję do porządku z tymi wyzwiskami. Wiem że Tobie wolno więcej, ale przed waleniem na oślep cepami powinieneś lepiej przygotować się do odpowiedzi, a nie tylko sięgać do Wikipedii, choć nawet tam jest napisane jak byk że: Czasami tym samym terminem określa się liczbę odwrotną: czyli 0,618 i ja to zrobiłem. Podsyłam Ci ściągę wiedzy o kulturze na poziomie licealnym, myślę że dasz radę i dowiesz się przy okazji dlaczego nie ma definicji piękna. Początek : Antyczni Grecy stworzyli kanony dobrych proporcji w przedstawianiu ludzkiego ciała. Kanony Polikleta i Lizypa ustalają z wielką dokładnością zasady prawidłowych proporcji ciała ludzkiego. Za jednostkę przyjmowano wysokość głowy lub obwód wielkiego palca ręki a następnie wyznaczano odpowiednią ilość owych jednostek. Jednak ideały obu rzeźbiarzy różnią się między sobą: według kanonu Polikleta głowa mieści się w wysokości człowieka siedem razy, natomiast według Lizypa – osiem. W starożytności wypracowano słynną zasadę złotego podziału (złotego cięcia), która stanowić miała klucz do wszelkiej harmonii. Istotą tej zasady jest obliczanie matematyczne (dokonywanie za pomocą łatwej operacji konstrukcyjnej), pozwalające dany odcinek prostej przeciąć w ten sposób, aby mniejsza jego część miała się tak do większej jak większa do sumy obu części, czyli całego odcinka. Złoty podział (zwany też boska proporcją – divina proportio) wyrażał się liczbą niewymierną, wynoszącą w przybliżeniu 0,618. W starożytności, a także w okresie renesansu i klasycyzmu w oparciu o złoty podział wyznaczano plany świątyń, wysokość i szerokość portyków, otworów okiennych, drzwi, kształty detali architektonicznych, obrazów i ksiąg.   Całość : https://sciaga.pl/tekst/45183-46-w_poszukiwaniu_piekna_zloty_podzial_wielka_teoria   No nie wiem co Ci odpowiedzieć na to pytanko, może tylko że poprawnie pisze się jakichś.        
    • Dzięki za ciekawy pomysł ale wolał bym uniknąć takich zmian bo rozprowadzona jest juz woda. Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zabudowanie rury do wysokosci umywalki albo do sufitu.
    • Witam Na jednej ścianie w piwnicy (z okienkiem) położyłem styropian na klej do styropianu (Ściana 140x90). Ściana z cegieł, chciałem ją tylko pomalować ale cegła i zaprawa między nią ma już troche lat, momentami zaprawa się wysypywała jak piasek... postanowiłem to podkleić styropianem, przy okazji trochę wyrównałem ścianę i ociepliłem (budynek ocieplony również od zewnątrz). Pytanie czy jest szansa na pojawienie się wilgoci? na posadzce nowa wylewka, ogólnie pomieszczenie suche. No i co teraz na styropian, nie zależy mi na pięknych ścianach, co dać żeby w końcowym etapie pomalować farbą (Farba Dekoral Akrylit W śnieżnobiała)
    • Cześć, co to oznacza? Miejsc już nie ma czy jakieś inne okoliczności?
    • A jeszcze pomiędzy pralką a sedesem postawiłbym "ściankę" ciut wyższą niż pralka, o długości prawie takiej, jak ścianka kominowa, tak, żeby zasłaniała pupę osoby siedzącej, a zapominającej o zamykaniu drzwi na zatrzask...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...