Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Wiosny nie widać, robota stoi. Chcieliśmy ruszać z tarasem ale musimy to przełożyć - kasa, kasa!
Dobrze, że w tamtym roku nie było śniegu i mogliśmy zacząć budowę pod koniec lutego. Na miejscu budujących w tym roku zniosłabym jajo z niecierpliwości ;)

U nas na razie ekipa ruszyła z podbitką (odłożyliśmy ten temat po zimie) i zrobili połowę domu, ale sypnęło śniegiem i rusztowania stoją a fachowców nie widać...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam !
Widzę że jest sporo osób już budujących Cztery Kąty, więc mam nadzieje że udzielicie mi troszkę informacji i wskazówek icon_wink.gif

Bardzo podoba nam sie ten projekt i w zasadzie ze zmian w rzutach dokonalibyśmy tylko:
- likwidacja zadaszenia nad tarasem, taras bedzie od strony jadalni ale zadaszenie zrobimy osobne.
- poszerzenie małej łazienki kosztem kuchni, tak żeby zmieścił się prysznic- poszerzenie pokoju przy gospodarczym o 12 cm kosztem pokoju przy salonie - taki drobiazg, a sypialnia wyjdzie z niego icon_wink.gif
- w miejscu korytarza do garazu bedzie garderoba
- schodow na poddasze/strych narazie nie bedziemy robic, wneke wykorzystamy na szafe a wyjscie na strych zrobimy wyciagane w korytarzu, z czasem jak finanse pozwola a rodzina mocno sie powiekszy zrobimy sobie na gorze sypialnie.

No i zmiana fundamentow na płytowe bo teren kiepski mamy.

I tu mam pytanie, bo widze ze na stronie pracowni jest jakis wariant B projektu Cztery katy II:
4katy2 wer B pdf

Czy ktos buduje wedlug tej wersji ?

I tu jest opcja adaptacji poddasza i dach krokwiowy jesli sie nie myle. (Prosze o wyrozumialosc, dopiero zaglebiam sie w temacie icon_wink.gif
Ciekawa jestem czy w tej wersji tez sa takie problemy jak piszecie tu na forum - dach, komin, itp.

I pytanie, czy moze ktos sie orientuje ile wyszloby tam pow uzytkowej na gorze przy niezmienionej konstrukcji dachu w wariancie B ? da sie tam malą sypialnie zrobic ?
I jeszcze jedno pytanie bo tez za bardzo sie jeszcze nie znam na czytaniu tych rysunkow- jaki tam jest strop w tej wersji B ?

Dodam ze chcemy budowac z Ytonga Energo 24 cm plus tyropian 20 cm.

Zastanawiam sie tez nad ogrzewaniem tego domku, ktos pisal wczesniej na forum ze podlogowka bedzie szla z pompy cieplnej woda-powietrze, mozna dowiedziec sie cos wiecej na ten temat ?

Z gory dziekuje za cenne wskazowki.

Pozdrawiam
Magda
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
Witam!
Jesteśmy tutaj nowi. Bardzo się cieszymy, że jest taki wątek, gdyż również zainteresował nas projekt Cztery Kąty icon_lol.gif Mamy nadzieję się czegoś dowiedzieć od doświadczonych już w tym temacie osób. No i pytanie - czy jest ktoś kto buduje się na Dolnym Śląsku i kto pochwaliłby się swoim domem? Chętnie poznalibyśmy również aktualne koszta oraz zalety i wady projektu. Pozdrawiam K&K
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Witam!
Jesteśmy tutaj nowi. Bardzo się cieszymy, że jest taki wątek, gdyż również zainteresował nas projekt Cztery Kąty icon_lol.gif Mamy nadzieję się czegoś dowiedzieć od doświadczonych już w tym temacie osób. No i pytanie - czy jest ktoś kto buduje się na Dolnym Śląsku i kto pochwaliłby się swoim domem? Chętnie poznalibyśmy również aktualne koszta oraz zalety i wady projektu. Pozdrawiam K&K



Witam,
dawno tutaj nie zagladałem, tak dawno ze zdażyłem zakonczyć swoja przygodę z budową "Czterech kątów" i mieszkać juz dwa lata icon_smile.gif Ogólnie jestem zadowolony z wyboru projektu "Cztery kąty", chociaż dokonałem bardzo, bardzo dużo zmian począwszy od podpiwniczenia domu a skończywszy na zagospodarowaniu poddasza. Jestem z dolnego śląska z okolic Złotoryi, jeżeli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami na temat projektu, budowy, plusów i minusów to odezwijcie się na maila: daniel090280@gmail.com

Pozdrawiam
Daniel

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
cześć,
My mieszkamy w naszych czterech kątach już prawie 4 lata.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, jednak bram nam podpiwniczenia.
no teraz już za późno. Jak ktoś dopiero planuje to myślę że warto piwnicę zrobić chociażby pod garażem.

Nam udało się zrobić obudowę koszy na śmieci i na worki na odpady segregowane.
W garażu mieliśmy czasem sporo worków (jak np. zapomnieliśmy w porę wystawić).
Teraz nie musimy o niczym pamiętać, Panowie sami otwierają sobie obudowę i sami wybierają śmieci.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Pozdrawiam wszystkich, my mieszkamy już 2 lata icon_smile.gif
Przez ten czas zrobiliśmy podbitkę dachu, ogrodzenie, no i doczekaliśmy się tarasu - wszystko robiliśmy samodzielnie. Taras jeszcze dopieścimy, chcemy też obić garaż blaszany drewnem boazeryjnym i dorobić wiatę.
Dzisiaj też zrobilibyśmy podpiwniczenie w części domu, ale jak pisze diodak, na to już za późno.
Dorobiłabym jeszcze drugie drzwi między garażem a domem, zrezygnowaliśmy z tego a teraz trochę żałujemy.
No i w miejscu pod schodami (mamy zmieniony projekt - dorobione poddasze i schody kosztem pokoju) zrobiłabym małą łazienkę z wc - mielibyśmy sypialnię z osobnym korytarzykiem i łazienką, no ale... mądry Polak po szkodzie ;)

Zdjęcie jest trochę wybrzuszone, bo robione opcją panoramiczną.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy i budujących Cztery Kąty. Trochę odkopię temat.
Z żoną planujemy zakup domu w stanie deweloperskim zbudowanego w oparciu o ten właśnie projek (taka decyzja, bo dom stoi w świetnej lokalizacji i sama działka - prawie 1000m2 zabiłay nas ceną i nie moglibyśmy sobie na taką pozwolić). Miałbym prośbę do wszystkich, którzy już jakiś czas w takowym mieszkają o opinie co byście zmienili, a czego nie. Jedyne co mnie 'martwi', to trochę mało doświetlony salon i jadalnia (drzwi balkonowe podwójne), poza tym wąska łazienka i wejście do WC z wiatrołapu od razu po wejściu do domu, w odróżnieniu od oryginalnego projektu, ale to byśmy jakoś ugryźli.
Domek pod Bydgoszczą, więc może ktoś gdzieś w okolicy w takowym mieszka ;)




Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Wersja Cztery kąty 2 , a tu koniec budowy na ten rok i oczekiwany efekt. Przerobiliśmy z żoną kibelek ten mniejszy na trochę większy , przedłużyliśmy ściany i w innym miejscu wstawiliśmy drzwi, wrzucę foto oraz powiększyliśmy znacznie taras prawie dwukrotnie niż orginlanie w projekcie. Przesunęliśmy również drzwi w kotłowni na dwór i te na garaż , uzyskaliśmy troszkę dłuższe ściany bardziej ustawne. Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego a ściany działowe i wewnętrzne silka.
A i większy zrobiliśmy daszek przed wejściem. Tym podwójnym oknem się nie martw salon jest dobrze doświetlony, bo jest okno jeszcze naprzeciwko stołu, dla mnie wystarczy. Trzeba wg mnie powiększyć trochę okno w łazience i w tym małym pomieszczeniu gdzie sam kibelek stoi i tak właśnie zrobiłem reszta bez zmian bo w sumie po co ? (chodzi mi o te małe okienka). A i kąt nachylenia dachu jest większy bo 30 stopni ale tak wynikało z warunków zabudowy w sumie nie jest taki płaski może to i plus.
P.s Forum i ten temat naprawdę dużo mi pomógł wszystkim wielkie thanks

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez lukaszek1232 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy i budujących Cztery Kąty. Trochę odkopię temat.
Z żoną planujemy zakup domu w stanie deweloperskim zbudowanego w oparciu o ten właśnie projek (taka decyzja, bo dom stoi w świetnej lokalizacji i sama działka - prawie 1000m2 zabiłay nas ceną i nie moglibyśmy sobie na taką pozwolić). Miałbym prośbę do wszystkich, którzy już jakiś czas w takowym mieszkają o opinie co byście zmienili, a czego nie. Jedyne co mnie 'martwi', to trochę mało doświetlony salon i jadalnia (drzwi balkonowe podwójne), poza tym wąska łazienka i wejście do WC z wiatrołapu od razu po wejściu do domu, w odróżnieniu od oryginalnego projektu, ale to byśmy jakoś ugryźli.
Domek pod Bydgoszczą, więc może ktoś gdzieś w okolicy w takowym mieszka ;)






cześć
i jak kupiście ten domek?
pasuje Wam?
My też mieszkamy pod B
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...