Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

No i zbliża się zima.U mnie roboty ida do przodu i mam nadzieje,że zdąże sie przygotować do zimy.
Mam tynki od 2 tygodni ,ale wciąż jest mokro na ścianach.Od wczoraj działa centralne ogrzewanie-tzn koza icon_smile.gif
Styropian na zewnątrz też jest,trzeba tylko osadzić siatke.W środku szykuje sie do wylewek ,rozkładam styropian.Trochę wyszło mi to wszystko wysoko.
W salonie i kuchni oraz łazience 14cm wysokości styropianu
W pokojach 15cm.Trochę tego jest ,ale mam nadziej ,ze się przyda icon_smile.gif
Dużo zabawy było z podbitką,zrobiłem z płyt aby zamknąc budynek na zime.Na wiosne zamontuje panele drewniane
Link do komentarza
Cytat

W środku szykuje sie do wylewek ,rozkładam styropian.Trochę wyszło mi to wszystko wysoko.
W salonie i kuchni oraz łazience 14cm wysokości styropianu
W pokojach 15cm.Trochę tego jest ,ale mam nadziej ,ze się przyda icon_smile.gif


Czy masz w projekcie tyle styropianu ile dałeś? Przeważnie daje się równo na jednym poziomie a u Ciebie 14 i 15 cm.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam i przepraszam za tyle zwłoki ... ale pochłoneła mnie budowa mojego wymarzonego domu ;) no i pozostałe sprawy które tez są ważne w zyciu ..praca , praca.
tak wiec do rzeczy ,... od czasu kiedy pisałem o kompletowaniu dokumentów, powstało :
- ławy fundamentowe B20 - 20 m3[ zmiana projektowa ze ścianami nosnymi w środku]
- ściany fundamentowe bloczek M6 - 1400 szt.
- ściany z pustaka Winnerbergera gr 25 cm P+W - 1800 szt.
- ścianki działowe z pustaka Porotherm gr. 11,5 cm - około 300 szt.
- strop gęstożebrowy TERIVA 4.01 - jakieś 170 m2 [ przeróbka w stosunku do oryginału ... ]
- kominy systemowe a od stropu obmurowane cegła ceramiczna gr. 8 cm a od połaci dachu cegła z piaskowca holenderska - 780 szt na 2 kominy
- więźba dachowa krokwiowo - jętkowa [ super sztywna sprawa ] - 12 m3 drewna
- dachówka holenderka firmy TONDACH [ czeska ale solidna - cały dach wg moich wyliczeń to połać 292 m2.
- a oprócz tego w środku - podbeton pod posadzki [tzw. chudziak B10 gr. 10 cm] - około 12 m3
- kanalizacja sanitarna DN160 do DN50
- i teraz na zime pozamykałem domek oknami swojej roboty ;) tj. ramki i folia stretch
Teraz czekam na wiosnę i rewitalizację portfela ;)
pozdrawiam
Ps. Jak się uda to wrzuce kilaka fotek z budowy . Miałem szczeście mieć dobrych fachowców na budowie.

Ogólnie jestem zadowolony z projektu i zmian do niego bo dom wydaje sie robić "fajny i miły"
Gdyby kots chciał sie dowiedzieć czegoś o zmianach lub budowie oto mój nr tel. 504 249 559
Jarek

Cytat

Witam.
Oczywiście że mam pytania:)
Czym łączyłeś te wiązary na blachy czy inaczej?Łączyłeś śrubami czy gwoździami?
Mógłbyś podać przybliżony koszt tych wiązarów?
I jak łączyłeś wiązary do wieńca?
Pozdrawiam serdecznie.
Emila.



Witaj Jarku.
No właśnie nie wiem czy tak tańszy bo z tego co tu przeczytałam to robiąc więźbę krokwiowo-jętkową trzeba zrobić jakiś strop.Orientowałam się cenowo strop teriva to koszt jest ok. 11 tys. do tego drzewo na więźbę.U nas taras zostaje tak jak w projekcie.
Na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiam.
Emila.



Cytat

Witam!!!
Wraz z małżonką budujemy od czerwca 2011 wersję podstawową 'cztery kąty' czyli tą z podwójnym garażem icon_smile.gif Dołączamy się do dyskusji. Jesteśmy spod Warszawy, buduje ktoś może z okolicy ??




Witam

Ja własnie jestem w trakcie budowy Czterech Kątów z "prawie podójnym garażem" ;)
troszke wiecej opisałem na stronie chyba 8 ... o swojej budowie wiec zapraszam do lektury .
polecam przemysleć sprawę stropu i więźby ...bo moim zdaniem chyba nie jest do konca przemyslana ta z projektu oryginalnego. Allle ..to kwestia gustu i podejścia do sprawy ;))
pozdrawiam i wytrwałosci zyczę
jarek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam i przepraszam za tyle zwłoki ... ale pochłoneła mnie budowa mojego wymarzonego domu ;) no i pozostałe sprawy które tez są ważne w zyciu ..praca , praca.
tak wiec do rzeczy ,... od czasu kiedy pisałem o kompletowaniu dokumentów, powstało :
- ławy fundamentowe B20 - 20 m3[ zmiana projektowa ze ścianami nosnymi w środku]
- ściany fundamentowe bloczek M6 - 1400 szt.
- ściany z pustaka Winnerbergera gr 25 cm P+W - 1800 szt.
- ścianki działowe z pustaka Porotherm gr. 11,5 cm - około 300 szt.
- strop gęstożebrowy TERIVA 4.01 - jakieś 170 m2 [ przeróbka w stosunku do oryginału ... ]
- kominy systemowe a od stropu obmurowane cegła ceramiczna gr. 8 cm a od połaci dachu cegła z piaskowca holenderska - 780 szt na 2 kominy
- więźba dachowa krokwiowo - jętkowa [ super sztywna sprawa ] - 12 m3 drewna
- dachówka holenderka firmy TONDACH [ czeska ale solidna - cały dach wg moich wyliczeń to połać 292 m2.
- a oprócz tego w środku - podbeton pod posadzki [tzw. chudziak B10 gr. 10 cm] - około 12 m3
- kanalizacja sanitarna DN160 do DN50
- i teraz na zime pozamykałem domek oknami swojej roboty ;) tj. ramki i folia stretch
Teraz czekam na wiosnę i rewitalizację portfela ;)
pozdrawiam
Ps. Jak się uda to wrzuce kilaka fotek z budowy . Miałem szczeście mieć dobrych fachowców na budowie.

Ogólnie jestem zadowolony z projektu i zmian do niego bo dom wydaje sie robić "fajny i miły"
Gdyby kots chciał sie dowiedzieć czegoś o zmianach lub budowie oto mój nr tel. 504 249 559
Jarek






Witam

Ja własnie jestem w trakcie budowy Czterech Kątów z "prawie podójnym garażem" ;)
troszke wiecej opisałem na stronie chyba 8 ... o swojej budowie wiec zapraszam do lektury .
polecam przemysleć sprawę stropu i więźby ...bo moim zdaniem chyba nie jest do konca przemyslana ta z projektu oryginalnego. Allle ..to kwestia gustu i podejścia do sprawy ;))
pozdrawiam i wytrwałosci zyczę
jarek


witam,
jesteśmy ze szczecina właśnie zakończyliśmy stan surowy zamknięty naszych wymarzonych "czterech kątów"
pozdrawiamy

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam
Założony plan wykonany!!Przed zimą zrobiłem wylewki w domu.Co do styropianu ,tak wyszło,firma zajmująca się wylewkami powymierzała.14cm poszło tam,gdzie ogrzewanie podłogowe,w łazience 15cm a w pokojach 16cm.W kotłowni 5cm i tylko pod piec pozostawiliśmy bez.Odczekałem 8 dni i wylałem wg ich zaleceń 60l gruntu na beton.Mija 10 dni,powoli planuje wrócić na budowe.Muszę zrobić ocieplenie poddasza,sufit podwieszany,a równolegle z tym chciałbym położyć kafle w kotłowni i zainwestować w piec.Piec na ekogroszek,ale chyba bez ślimaka-w mojej okolicy padły 3 .Do tego zbiornik na wode 300l pod przyszły solar system.Podłogówka położona jest w salonie,kuchni,łazience ,korytarzu i troszeczke na wejściu aby przełamać zimno.Został zamontowany także system rekuperacji(rury)i czekamy po budowie na montaż urządzenia.
Zastanawiam się ,czy zamiast bawić się znów z kozami do palenia ,czy nie wstawić już jakiś kominek i w nim palić aby zagrzać.Przez tą budowe ,mimo ,że nie spędzam tam dużo czasu,podziębiłem się już 2-3 razy...
Na zewnątrz przed zimą chce troche podsypać gruntu.Przywieźli mi 2 kamazy ziemi ,ale wygląda to jak 2 taczki.Fundamet postawiłem wyżej niż w projekcie,stąd braki w ziemi.Brama garażowa zdążyła się już zepsuć....mimo ,ze nie używana za dużo.
Zapytanie:::
Jak ocieplacie,liście poddasze?Bo ja planuje wate pomiędzy belki i folia,a druga warstwa po suficie plus dookoła pokoju na górze-na górze zrobiłem pokój,jest kaloryfer ,okno ,nawiew od rekuperacji
Link do komentarza
Cytat

Witam
Założony plan wykonany!!Przed zimą zrobiłem wylewki w domu.Co do styropianu ,tak wyszło,firma zajmująca się wylewkami powymierzała.14cm poszło tam,gdzie ogrzewanie podłogowe,w łazience 15cm a w pokojach 16cm.W kotłowni 5cm i tylko pod piec pozostawiliśmy bez.Odczekałem 8 dni i wylałem wg ich zaleceń 60l gruntu na beton.Mija 10 dni,powoli planuje wrócić na budowe.Muszę zrobić ocieplenie poddasza,sufit podwieszany,a równolegle z tym chciałbym położyć kafle w kotłowni i zainwestować w piec.Piec na ekogroszek,ale chyba bez ślimaka-w mojej okolicy padły 3 .Do tego zbiornik na wode 300l pod przyszły solar system.Podłogówka położona jest w salonie,kuchni,łazience ,korytarzu i troszeczke na wejściu aby przełamać zimno.Został zamontowany także system rekuperacji(rury)i czekamy po budowie na montaż urządzenia.
Zastanawiam się ,czy zamiast bawić się znów z kozami do palenia ,czy nie wstawić już jakiś kominek i w nim palić aby zagrzać.Przez tą budowe ,mimo ,że nie spędzam tam dużo czasu,podziębiłem się już 2-3 razy...
Na zewnątrz przed zimą chce troche podsypać gruntu.Przywieźli mi 2 kamazy ziemi ,ale wygląda to jak 2 taczki.Fundamet postawiłem wyżej niż w projekcie,stąd braki w ziemi.Brama garażowa zdążyła się już zepsuć....mimo ,ze nie używana za dużo.
Zapytanie:::
Jak ocieplacie,liście poddasze?Bo ja planuje wate pomiędzy belki i folia,a druga warstwa po suficie plus dookoła pokoju na górze-na górze zrobiłem pokój,jest kaloryfer ,okno ,nawiew od rekuperacji




w sprawie pieca,
ja zdecydowałem się na piec z podajnikiem tłokowym, bo tez nasłuchałem się o dość dużej awaryjności pieców z podajnikiem ślimakowym,
mam teraz 2 sezon piec firmy Defro 15kW AKM,
i jestem bardzo zadowolony,
a w tym roku zautomatyzowałem zawór czterodrogowy i był to strzał dziesiątkę,
komfort jakbyśmy mieli piec gazowy, rewelka.
Link do komentarza
w tym roku zautomatyzowałem zawór czterodrogowy i był to strzał dziesiątkę,
komfort jakbyśmy mieli piec gazowy, rewelka---->>> o co tu chodzi ?W swoim nowym piecu coś przerabiałeś?A nie można kupić pieca już z taką opcją?
Musze wstawić jakieś ogrzewanie bo wilgoć straszna od murów i od podłogi.Może tymczasem najszybciej będzie wkład kominkowy kupić i uruchomić
Link do komentarza
Cytat

w sprawie pieca,
ja zdecydowałem się na piec z podajnikiem tłokowym, bo tez nasłuchałem się o dość dużej awaryjności pieców z podajnikiem ślimakowym,
mam teraz 2 sezon piec firmy Defro 15kW AKM,
i jestem bardzo zadowolony,
a w tym roku zautomatyzowałem zawór czterodrogowy i był to strzał dziesiątkę,
komfort jakbyśmy mieli piec gazowy, rewelka.




Witam "diodak"
... Ty jak juz widze daleko na swoim ;) i tak trzymać ..
...powiem Ci ze orientowałem się w typach i producentach piecyna ekogroszek i ten DEFRO ... mówią ze bardzo bardzo OK...tak wiec pewnie tez w niego pojde ...jesli mozesz mi zdradzić na jakie paliwo on jest czy tylko na groszek czy moze tez na górny ruszt na drewno ???
no i jak mozesz podpowiedziec ile dałeś za niego no i co to jest ten zawór czterodrogowy ... gdzie i do czego on służy ..
... a jesli chodzi o budowe to ja przed zimą wstawiłem "okna tymczasowe " ;) i zrobiłem obmurówkę tarasów i wejscia głównego do terenu gruntu ...
pozdrawiam i zachecam do czestszego udziału CZTERO- Kątowiczów ;)
jarek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

w tym roku zautomatyzowałem zawór czterodrogowy i był to strzał dziesiątkę,
komfort jakbyśmy mieli piec gazowy, rewelka---->>> o co tu chodzi ?W swoim nowym piecu coś przerabiałeś?A nie można kupić pieca już z taką opcją?
Musze wstawić jakieś ogrzewanie bo wilgoć straszna od murów i od podłogi.Może tymczasem najszybciej będzie wkład kominkowy kupić i uruchomić



zawór czterodrogowy, to takie ustrojstwo które powinno się znajdować w w każdej instalacji C.O. szczególnie tam gdzie używany niej nowoczesny piec na eko-groszek
co do wilgoci, to trzeba grzać i wietrzyć
Link do komentarza
Cytat

Witam "diodak"
... Ty jak juz widze daleko na swoim ;) i tak trzymać ..
...powiem Ci ze orientowałem się w typach i producentach piecyna ekogroszek i ten DEFRO ... mówią ze bardzo bardzo OK...tak wiec pewnie tez w niego pojde ...jesli mozesz mi zdradzić na jakie paliwo on jest czy tylko na groszek czy moze tez na górny ruszt na drewno ???
no i jak mozesz podpowiedziec ile dałeś za niego no i co to jest ten zawór czterodrogowy ... gdzie i do czego on służy ..
... a jesli chodzi o budowe to ja przed zimą wstawiłem "okna tymczasowe " ;) i zrobiłem obmurówkę tarasów i wejscia głównego do terenu gruntu ...
pozdrawiam i zachecam do czestszego udziału CZTERO- Kątowiczów ;)
jarek



cześć,
no Defro fajne piece robi,
ja obecnie pale drewnem tzn resztami więźby dachowej, a jest tego dość sporo wiec na razie nie pale ekogroszkiem
można w tym piecu palić weglem, groszkiem, miałem i drewnem
fajne jest w nim to ze jest on jednocześnie tradycyjnym "śmieciuchem" i nowoczesnym piecem na ekogroszek
zapłaciłem za niego 5426zł w 2010
mój kolega ostatnio kupił ten piec i zapłacił coś kolo 6tys,
i kupiliśmy to na VAT dla wykonawcy czyli 8%, w sklepie nam tak podpowiedzieli i w sklepie tez to zrobili
ten zawór czterodrogowy to jest coś bez czego większość nowoczesnych pieców nie ma ważnej gwarancji tzn warunkiem tego żeby producent uznał gwarancje jest zawór czterodrogowy,
służy on do pomieszania wody gorącej wychodzącej z pieca i zimną z powrotu ,
dzięki temu piec się nie poci przez co nie gnije i można mieć np na grzejnikach temp ok 20stopnii a na piecu 80 stopni,
jest duuuza oszczędność węgla, ponieważ piec nie musi "szuflować" i jest bardzo duży komfort
warto tez zautomatyzować ten zawór tak zeby maszyna za nas myslala
tzn do szczescia ptrzebny bylby:
- zawor czterodrogowy ok 200zl
- silownik do tego zaworu ok 300zł
- sterowni do siłownika wraz z czujnikiem pogodowym, ktopry analizuje temop na zew ok 300zł
- regulator pokojowy ok 100zł



polecam
http://www.defro.pl/serwis/materialy/schemat-instalacji
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No drewutnie taką to i ja potrzebuje,postawiłbym .ale narazie licze koszta w domu.
A ta stacja pogodowa to co?Rozbudowana wersja do pieca na ekogroszek?Chyba wskazuje wszystko co?Brakuje tylko elektrowni wiatrowej i byłby komplet icon_smile.gif
Ja aktualnie jestem na etapie ocieplenia poddasza (od dzisiaj,jak zwioze ze sklepu wełne) oraz zakupuje piec:KLIMOSZ LING 150 ,czyli 15 KW z dodatkowoym rusztem i obrotowym retorem.Do tego te zawory co wspominałeś.
Czy macie na górze zrobiony pokój?Czy zrobił sobie ktoś dodatkowy pokój czy wszyscy zostawili strych?Ja zrobiłem ,pozbyłem sie nieocieplanego wyłazu,postawiłem kaloryfer,podłączyłem rekuperacje i zaczynam budować ścianki,wnęki i szafki ,to zawsze będzie dobre miejsce ,aby chwile w ciszy popracować bez dzieci icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich,
dawno się nie odzywałam, niestety nasz syn ciężko zachorował i musieliśmy walczyć o jego życie.
W tej chwili jest już dobrze, powoli wracamy do siebie.

Odnośnie domu, wszystkie papiery, załatwianie kredytu - przeciągnęło się w czasie i zaczynamy dopiero na wiosnę.
W tej chwili wyrównaliśmy teren, stawiamy garaż i zaczynamy zwozić materiały. Ruszymy jak najszybciej się da, majster czeka na znak.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

To fajnie ,że się pookładało Wam pozytywnie.Dużo zdrówka dla syna w Nowym Roku.
No i czekam na relacje live z placu budowy.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif



Dzięki icon_smile.gif
Zapomniałam dodać, że udało nam się też załatwić kredyt, nawet dosyć bezproblemowo. 1 transza już czeka na lokacie, także oby szybko zima odpuściła. Nie możemy się doczekać.
Mamy też taki plan, że może uda nam się zamieszkać pod koniec tego roku ale obawiam się, że jesteśmy dosyć naiwni. Tak nam się spieszy, ponieważ wynajmujemy mieszkanie w bloku i sami wiecie...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

świetnie, proszę zapodać kilka fotek kotłowni,
chciałbym nacieszy oko,
a siłownik + sterownik do tego zaworu zamontowałeś??



W piecu pali się już 3 tygodnie,działa ok,narazie przepala dużo groszku.Siłownik zamontowany ,niestety bez siłownika.Zmienie to w przyszłym miesiącu,ja nie wiedziałem a instalator poszedł na skróty.Czy ten siłownik jest montowany na zaworze?
Na fotkach piecyk oraz moje schody do góry.Zrobiłem tam pokój oraz wnęki

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

W piecu pali się już 3 tygodnie,działa ok,narazie przepala dużo groszku.Siłownik zamontowany ,niestety bez siłownika.Zmienie to w przyszłym miesiącu,ja nie wiedziałem a instalator poszedł na skróty.Czy ten siłownik jest montowany na zaworze?
Na fotkach piecyk oraz moje schody do góry.Zrobiłem tam pokój oraz wnęki



tak
siłownik jest montowany na zaworze i kabelek z tego silownika do sterownika sie podlacza
wrzuc kilk afotek kotlowni w sensie rurek
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie,
wreszcie ruszyliśmy z budową, wykop pod fundamenty gotowy, dzisiaj przyjeżdża stal i cała reszta icon_smile.gif
Póki fundamenty nie są zalane, zastanawiamy się nad metodą (do wyboru gazobeton lub ceramika), na razie stanęło na betonie komórkowym 24 + 15 cm styropianu (tak jak w projekcie + rady budowlańca). Różne są opinie. Czytamy pisma branżowe, fora internetowe i mamy kwadratowe głowy. Widzę, że Wy też różnie budujecie.
Dla mnie najważniejsze są aspekty zdrowotne ale też szybkość budowy, beton komórkowy wygrywa - chcemy jak najszybciej uciekać z bloku, więc czas jest ważny.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,
wreszcie ruszyliśmy z budową, wykop pod fundamenty gotowy, dzisiaj przyjeżdża stal i cała reszta icon_smile.gif
Póki fundamenty nie są zalane, zastanawiamy się nad metodą (do wyboru gazobeton lub ceramika), na razie stanęło na betonie komórkowym 24 + 15 cm styropianu (tak jak w projekcie + rady budowlańca). Różne są opinie. Czytamy pisma branżowe, fora internetowe i mamy kwadratowe głowy. Widzę, że Wy też różnie budujecie.
Dla mnie najważniejsze są aspekty zdrowotne ale też szybkość budowy, beton komórkowy wygrywa - chcemy jak najszybciej uciekać z bloku, więc czas jest ważny.




gratuluje,i czekamy na zdjęcia,dużo zdjęć z budowy!!jakbys mogla to o kosztach tez troche bym prosił,my zbieramy ciągle papiery ,jak dobrze pujdzie to lipiec,wiec twoje koszty będą pomocne....Pozdrawiam Tolek
Link do komentarza
tolek_1410
Postaram się na bieżąco wpisywać koszty, z tym, że budujemy 4kąty z dużymi zmianami (m.in. dach), więc mogą się nieco różnić. Budujemy też systemem gospodarczym na tzw. 0% vat ;) W wolnej chwili zrobię kosztorys, bo na razie wszystkie koszty wpisujemy w zeszyt.
Może masz jakieś pytania odnośnie załatwiania papierów do pozwolenia - lub do kredytu - służę pomocą w miarę możliwości (i wiedzy).
Dzisiaj ekipa zakończyła zbrojenie i jutro zalewamy fundamenty, więc chwilę postoimy. Co tu dużo pisać, popatrzcie na zdjęcia icon_smile.gif Jutro wstawię fotki po wylewce.
O rany, aż człowiek w to wszystko nie wierzy, dopóki było na papierze i w marzeniach - ok, ale jak ruszyło... wrażenia ogromne!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

tolek_1410
Postaram się na bieżąco wpisywać koszty, z tym, że budujemy 4kąty z dużymi zmianami (m.in. dach), więc mogą się nieco różnić. Budujemy też systemem gospodarczym na tzw. 0% vat ;) W wolnej chwili zrobię kosztorys, bo na razie wszystkie koszty wpisujemy w zeszyt.
Może masz jakieś pytania odnośnie załatwiania papierów do pozwolenia - lub do kredytu - służę pomocą w miarę możliwości (i wiedzy).
Dzisiaj ekipa zakończyła zbrojenie i jutro zalewamy fundamenty, więc chwilę postoimy. Co tu dużo pisać, popatrzcie na zdjęcia icon_smile.gif Jutro wstawię fotki po wylewce.
O rany, aż człowiek w to wszystko nie wierzy, dopóki było na papierze i w marzeniach - ok, ale jak ruszyło... wrażenia ogromne!



wielkie dzieki za chęć pomocy i odpowiedź!co do papierów ,to wszystko powierzyłem pojektantowi,j tylko podpisuje przyniesione przez niego papiery i na koniec mam dostac do ręki pozwoleniena budowe,my tez wprowadzamy pare zmian:strop monolit,konstrukcja dachu krok-jętk., troche poprzestawiane ściany itp.co do kredytu narazie nie bierzemy -mamy nadzieje za wlasne uzbierane miedziaki wybudowac stan surowy zamkniety,a później czas pokaże.co do pytań to będe pisała na maila,żeby nie zaśmiecać forum.....!
Link do komentarza
Cytat

wielkie dzieki za chęć pomocy i odpowiedź!co do papierów ,to wszystko powierzyłem pojektantowi,j tylko podpisuje przyniesione przez niego papiery i na koniec mam dostac do ręki pozwoleniena budowe,my tez wprowadzamy pare zmian:strop monolit,konstrukcja dachu krok-jętk., troche poprzestawiane ściany itp.co do kredytu narazie nie bierzemy -mamy nadzieje za wlasne uzbierane miedziaki wybudowac stan surowy zamkniety,a później czas pokaże.co do pytań to będe pisała na maila,żeby nie zaśmiecać forum.....!



Odpisałam na priv icon_smile.gif
My też powierzyliśmy załatwianie papierów projektantowi i ta przyjemność kosztowała nas 2 tys. Wszystkie zmiany, adaptacja projektu u tego samego faceta - 2,5 tys. (gość jest też naszym kierownikiem budowy)
A jak rozwiązaliście problem klatki schodowej? Rozumiem, że po zmianach konstrukcji dachu zagospodarujecie też poddasze?
U nas ławy zalane, teraz mamy wolne. Mąż zbił kibelek dla ekipy, ponoć wyszedł 2-osobowy i nie nadaje się do publicznego widoku icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Na zdięciach przypomina się mi moja robota. Obecnie planuję jak obudować kominek.Czy u was też całość jest tak wyprowadzona z boku?Otwór do komina lewa strona frontu komina,dojście powietrza po lewej od komina ,wyczystka z boku...jakoś z boku stoi mi wkład kominka.Zastanawiam się jak go obudować.Zodiak,podeślij swoją fote z kominkeim pls
Link do komentarza
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "Cztery Kąty"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt do 30.04.2012 przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
Cytat

A co dla nas?My już mamyprojket,nikt nas nawet nie przeprosił za błędy jakie występują,dziwne zestawienie krokwi,belki metalowe....
Ale mimo wszystko i tak mi się podoba domek.


no jak ...każdy na tym forum dostał to samo!!właśnie to co opisałeś:wielkorotność błędów,zestawienia wyliczone z głowy na chybił trafił,a co w tym najlepsze "projekt ten istnieje przez dobrych już pare lat i nikt nie kwapił się tego naprawić,chodź chyba każdy kto go zakupił pisał do projektanta-ale bezpowodzenia" to są właśnie polskie realia!!byle wydrzeć kase,a później -to nie nasz już problem!
ale .....czego nie robi się dla własnych wymarzonych 4kątów! my mamy to szczęście ze przed nami pare osób już wybudowało,przykro to mówić ale uczyliśmy się na ich błędach!
no to proszę o zdjęcia,bo ja jeszcze w papierach........!

acha pisał z was ktoś może dziennik budowy na jakimś forum,żonka uwielbia je czytać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wkońcu święta i można trochę odpocząć.Nie wypada na budowie skakać chociaż chciało by się coś porobić.
Dla Zodiaka znalazłem czas i wysyłam fotki z kotłowni.Obecnie musze zamontować czujnik pokojowy po kablu.W ostatniej chwili przed malowaniem puściłem kabel w ścianie i na strych.Teraz muszę spiąć w kotłowni ,dodać pogodówke na zewn. oraz podłączyć siłownik zaworu.Mam nadzieje,że będzie lepiej.
Na dworze mam wkoncu zaczętą robotę z wejściami/tarasem.Obmurowane i czekam aby wyschło ,potem zasypujemy i sprzątamy podwórko.Taras robię z puzzli ,zamiast zalewać betonem .Front ma byc z kostki wraz z wjazdem do garażu.Ale ile to będzie kosztować i na ile mi starczy pieniędzy to nie wiem.
Przy okazji pochwalę się schodami na góre.Jest tam zrobiony cały duży pokój z rekuperacją i kaloryferem.

W ramach podziękowań proszę o pomysły na kominek.Nam chodzi po głowie ,prosty aż do sufitu ,ale co dalej to nie wiem

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez brankiniol (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wkońcu święta i można trochę odpocząć.Nie wypada na budowie skakać chociaż chciało by się coś porobić.
Dla Zodiaka znalazłem czas i wysyłam fotki z kotłowni.Obecnie musze zamontować czujnik pokojowy po kablu.W ostatniej chwili przed malowaniem puściłem kabel w ścianie i na strych.Teraz muszę spiąć w kotłowni ,dodać pogodówke na zewn. oraz podłączyć siłownik zaworu.Mam nadzieje,że będzie lepiej.
Na dworze mam wkoncu zaczętą robotę z wejściami/tarasem.Obmurowane i czekam aby wyschło ,potem zasypujemy i sprzątamy podwórko.Taras robię z puzzli ,zamiast zalewać betonem .Front ma byc z kostki wraz z wjazdem do garażu.Ale ile to będzie kosztować i na ile mi starczy pieniędzy to nie wiem.
Przy okazji pochwalę się schodami na góre.Jest tam zrobiony cały duży pokój z rekuperacją i kaloryferem.

W ramach podziękowań proszę o pomysły na kominek.Nam chodzi po głowie ,prosty aż do sufitu ,ale co dalej to nie wiem


witam.co do kominka my planujemy taki tylko ze w innej kolorystyce(ten pierwszy- bordowy,ale tez ciekawe są te dwa poniżej -jak dla nas) ,ale to jeszcz daleka droga
pozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez tolek_1410 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U nas praca wre, przez ostatnie dni walczyliśmy z kanalizą, dzisiaj zakończyliśmy oficjalnie etap 0 i... jutro zaczynamy murować. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, za tydzień lejemy strop.
Nawet rzeczoznawca nie robił problemów i II transza już idzie. Oby tak dalej gładko szło, to będzie super.
Dorzucam dwie fotki, pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Wczoraj ekipa zaczęła murować, chyba faktycznie muszę zorganizować sobie jakiś dziennik budowy, żeby Was nie zamęczać kolejnymi etapami, więc dzisiaj zdjęć nie będzie ;)

Ale za to jest pytanie: jakie macie kominy?
Mamy czas na zastanowienie się do czwartku - tutaj jest podział, bo mąż chce murowane kominy, natomiast ja mając na uwadze głównie czas (!) myślę o kominach systemowych (Schiedel). Wczoraj wdrażaliśmy się całkowicie zieloni w temat, ale coś już wiemy.
Kocioł mamy zaplanowany na paliwo stałe moc 27-30kW.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj ekipa zaczęła murować, chyba faktycznie muszę zorganizować sobie jakiś dziennik budowy, żeby Was nie zamęczać kolejnymi etapami, więc dzisiaj zdjęć nie będzie ;)

Ale za to jest pytanie: jakie macie kominy?
Mamy czas na zastanowienie się do czwartku - tutaj jest podział, bo mąż chce murowane kominy, natomiast ja mając na uwadze głównie czas (!) myślę o kominach systemowych (Schiedel). Wczoraj wdrażaliśmy się całkowicie zieloni w temat, ale coś już wiemy.
Kocioł mamy zaplanowany na paliwo stałe moc 27-30kW.


my jeszcze wpapierach,ale kominy juz mamy praktycznie zamówione systemowe (Komin ceramiczny Plewa Uni fe)2x.po przestudiowaniu wielu artykułów,forach,opiniach znajomych i i budowlańców -naszym zdaniem systemowe maja powiedzmy same zalety-duzo by pisać ale przeczytaj to bynajmniej http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy...czny,17_55.html ,a cena niewiele droższa od murowanego,więc decyzja nalezy do was,poszukajcie tez po forach masa tego jest. A co do pieca to zdecydowanie za dużo 27-30 kw na taki dom!!zawsze piwinien być zapas mocy ale 15-17kw zdecydowanie wystarcza- 20 kw to już max!naprawde!,mój tato jest hydraulikiem itp i od ponad 30 lat montuje piece itd.w różnych domach i 30kw to można wstawic do domu o powierzchni 250 m2.ale decyzja należy do was,ja staram się tylko pomóc,
pozdrawiam i czekamy na zdjęcia!miłego budowania Edytowano przez tolek_1410 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Halo, budowlańcy co słychać?

Ja mogę się pochwalić, że po sporym opóźnieniu (majowy weekend + poślizg w tartaku z legarami) dzisiaj zalewamy strop icon_smile.gif Więźba leży i czeka na swoją kolej. Okna wybrane. Nawet ogrodzenie mamy tymczasowe z siatki leśnej (w pobliżu kręcą się małe dzieci i lepiej było zabezpieczyć budowę)
Dalej nie wiemy, czy kładziemy blachodachówkę czy dachówkę, mamy jeszcze chwilę na zastanowienie.

Z takich praktycznych rzeczy, zdecydowaliśmy się na usunięcie ścianki zasłaniającej salon przy wejściu, powstała duża przestrzeń - to był dobry pomysł.
Powstało też dużo miejsca pod schodami, planuję tam wstawić pralkę lub zrobić coś a'la garderoba.
Na górze jest tak ogromna powierzchnia, że kusi nas wykończenie chociaż połowy (mimo tego, że pierwotne plany to było tylko wyciągnięcie góry i użytkowanie samego parteru). Plany planami, wszystko jest zależne od pieniędzy :P

Pozdrawiam wszystkich z placu budowy
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Strasznie Wam zazdroszcze domów! Też chciałbym miec już swoje własnie Cztery Kąty! Niestety nie mam jeszcze nawet pozwolenia na budowe ale napewnoe wybiore ten projekt. Co do pracowni to słyszałem dobre opinie, moi znajomi kupowali u nich projekt i byli zadowoleni, jak nmieli jakies wątpliwości to pisali na ich forum i dostawali rzetelna odpowiedź. Może po prostu trzeba odpowiednio podejść do tematu?
Link do komentarza
Cytat

To może najpierw kup projekt bo z tego co mi mąż mówił to najpierw chyba trzeba go mieć a potem dostaje sie pozwolenie.



Najpierw to trzeba przemyśleć jaką chałupę się chce, ocenić swoje możliwości finansowe, a dopiero do marzeń i planów dopasować projekt. Pracowni projektowych jest wiele, tak samo jak i projektów.

PS. Oczywiście, że projekt jest częścią pozwolenia na budowę, ale nie każdy dom można budować na każdej działce. Dlatego projekt kupuje się dopiero wtedy kiedy z warunków zabudowy wynika, że można go kupić i taki dom budować.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

retrofood dziekuje Ci za pomoc! Niestety jak widzicie nie jestem w tym dobry ale dobrze, że są tacy ludzie jak Wy;)



Retrofood ma oczywiście rację.
U nas nie było planu zagospodarowania, więc musieliśmy występować o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i wg niej wybieraliśmy projekt. Tak naprawdę to nie Cztery Kąty były naszym wymarzonym projektem - mieliśmy zupełnie inne preferencje, ale zweryfikowały je właśnie warunki zabudowy. Wszystko jest istotne: powierzchnia zabudowy, szerokość, długość domu, rodzaj dachu, kąt nachylenia dachu, wysokość do kalenicy... dopiero po zakupie projektu spełniającego wszystkie kryteria można starać się o wydanie pozwolenia na budowę. Czyli masa papierkologii i trzeba pamiętać, że każda decyzja ma swoją "datę ważności" i po przekroczeniu czasu trzeba uruchamiać procedurę od nowa.

A co słychać u budujących?
My jesteśmy na etapie dachu, kładziemy więźbę, niestety trochę się przesunęło, musieliśmy zmienić ekipę (tamta była delikatnie mówiąc leniwa) i do połowy lipca mamy mieć skończony dach (zdecydowaliśmy się na dachówkę), wstawione okna i drzwi i ruszamy z instalacjami. Wykończeniówka ustawiona na wrzesień - oby się udało!
Gonimy tego zajączka, bo niestety koszty utrzymania wynajmowanego mieszkania, rosnące powoli odsetki od kredytu i masa wydatków związana z chorobą dzieci trochę nas przygniata i fajnie byłoby być na swoim.
Pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif Edytowano przez budhha (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam! Mam prośbę... nawiozłem ponad rok temu ziemie na działkę i ją rozrzuciłem. Teraz, jak już się wszystko uleżało chciałbym znów zamówić koparkę, żeby wszystko ładnie zrównać i wyprofilować. Podpowiedzcie mi co powinienem dalej zrobić by założyć trawnik - taki już docelowy?
Link do komentarza
Cytat

Witam! Mam prośbę... nawiozłem ponad rok temu ziemie na działkę i ją rozrzuciłem. Teraz, jak już się wszystko uleżało chciałbym znów zamówić koparkę, żeby wszystko ładnie zrównać i wyprofilować. Podpowiedzcie mi co powinienem dalej zrobić by założyć trawnik - taki już docelowy?




cześć,

ja mieszkam już od roku w swoich 4 kątach i dopiero tera mam czas żeby zająć sie troche trawnikiem,
ka wiec jeśli masz juz ziemie nawieziona i rozplantowaną to warto sie zastanowić jak bedziesz to podlewać, bo jeśli z węża tzn będziesz stac z wężem i podlewał to warto w najdalszych miejscach działki zamontować takie małe studzienki plastikowe schowane w ziemi i podłączać sie wężem (z krótkim odcinkiem węża) do tych studzienek i podlewać.

my mamy działkę 65x53m i targamy na plecach ponad 50mb węża 3/4", przyznam szczerze że to jest e sie weże ale to sciema, ciągle sie skrecaja itd.

jak masz trochę wiecej kasy warto zrobić automatyczne nawadnianie żywopłotu, trawnika i innych roslin które bedziesz miec, warunek trzeba wcześniej zaplanowac jakie rosliny gdzie beda rosły,
koszt takiego nawadniania to znaczny wyddatek, jeśli bedzie miala to wykonac firma to koszt jest b.duzy, ale caly system nawadniania jest dziecinnie prosty do wykonania,
ja do tej pory zrobiłem nawadnianie zywopłotu bo ciagle mi drzewka usychały, teraz mam z tym spokój, na moj system nawadniania zywoppłotu wydałem ok 1200PLN, wszystkie prace wykonałem sam po godzinach. Moje nawadnianie to rura kropelkowa z kompensacja cisnienia (tzn. troche droższa rura, ale jak są górki na diałce to wszedzize jednakowo woda wypoływa) do tego studzienka wkopana w opgrodzie, 2 elektrozawory, 53mb rury 1", centralka sterownicza ktora zawiesilłem w pralni i już.
zywop[łot pięknie rośnie,

a teraz marzy mi sie nawadnianie trawnika bo jak wyzej wspominalem mam juz dośc podlewania z weza trawnika.
ale ma moje oko potrzeba na to lekko ze 3-4tys. sciagnalem goscia ktory zawodowo sie tym zajmuje i poweidzial ze koszt z robocizna to jakies 8 tys.

tak wiec, konczac moje wywody, dobry trawnik to trzeba zaczac od "tyłu"{ tzn. od nawadniania, a reszta sama sie zrobi.
z zazdroscia spogladam na trawnik moich sasiadow ktorzy maja automatyczne nawadnianie, a ich trawnik wyglada jak dywan,


a tak apropos wczoraj pękł mi sekator dworeczy Fiskarsa, masakra, jak go kup[owalem to goscio mi wciskal ze jest to sekator na cale zycie, jeden dobry na cale zycie,
nie wytrzymł roku, badziewie,
a ciałem gałezie o srednicy 3cm, a niby mial wytrzymac 3,8cm\



hi hihi
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...